����������-������������-��������

سخنگوی دانشکده علوم پزشکی کرمان در جمع خبرنگاران مطرح کرد؛

خطر پیک ششم کرونا بیخ گوش کرمانی ها

سعید صحبتی گفت: با وجودی که به نظر می‌رسد موج پنجم کرونا را پشت سر گذاشتیم اما شرایط ما، شرایط عادی نیست و تغییر رنگبندی درسطح استان ها نشان می دهد که به پیک ششم وارد شده ایم.

بیانیه انجمن‌های پزشکی و داروسازان امریکا صادر شد؛

استفاده از آیورمکتین برای جلوگیری یا درمان کووید۱۹متوقف شود

انجمن پزشکی آمریکا، انجمن داروسازان آمریکایی و انجمن داروسازان بهداشت و درمان امریکا با صدور بیانیه‌ای اعلام کردند: تجویز، توزیع و استفاده از آیورمکتین (Ivermectin) برای جلوگیری یا درمان کووید۱۹ در خارج از آزمایشات بالینی باید بلافاصله متوقف شود.

نوع جدید ویروس کرونا

نگرانی‌های گسترده‌ای در مورد ظهور جهش‌های جدید ویروس وجود دارد زیرا نرخ عفونت در سطح جهانی در حال افزایش است، نوع Mu دارای صور با جهش‌های مختلف است که نشان‌دهنده ویژگی بالقوه فرار ایمنی می باشد.

رئیس اداره توسعه فرهنگ سلامت شهرداری اصفهان؛

اطلاعات درمانی کرونا در اصفهان از طریق سامانه شهر هوشمند سلامت

رئیس اداره توسعه فرهنگ سلامت شهرداری اصفهان، گفت: شهروندان اصفهانی از طریق سایت "شهر هوشمند سلامت" می توانند به اطلاعات لازم در خصوص روند درمانی ویروس کرونا و اطلاعات لازم در خصوص واکسیناسیون دست یابند.

فرمانده کل سپاه گفت:

همه بضاعتمان را درگیر مسئله مبارزه با کرونا خواهیم کرد

فرمانده کل سپاه در جلسه ستاد کرونا استان اصفهان، با بیان این ما نمی تواتیم سلامت جامعه را به دشمنانی بسپاریم که استفاده از سلاح های بیولوژیک جزیی از استراتژی مواجه با دشمنانشان است، گفت: ما به عنوان سپاه همه بضاعتمان را درگیر مسئله مبارزه با کرونا خواهیم کرد.

مدیر مرکز آموزشی درمانی الزهرا(س) اصفهان:

درمان سرپایی بیماران باعث ماندگاری بیشتر بیماری و شدت بالاتر شده/ با جنگی تمام عیار روبه رو هستیم، مردم با رعایت پروتکل‌ها کمک کنند

مدیر مرکز آموزشی درمانی الزهرا(س) اصفهان، با بیان این که درمان سرپایی بیماران به دلیل نبود ظرفیت باعث گردیده ماندگاری بیماری بیشتر و شدت آن بالاتر برود، گفت: ما با جنگی تمام عیار روبه رو هستیم و افسران ما در این جنگ بیشتر خانم‌ها هستند و مردم باید با رعایت پروتکل‌ها کمک کنند.

مدرنا آزمایش انسانی واکسن mRNA ایدز را فردا آغار می‌کند

طبق گزارش جدید ارائه شده ثبت کارآزمایی بالینی موسسه ملی سلامت ایالات متحده، مدرنا آزمایش انسانی واکسن HIV مبتنی بر mRNA خود را فردا (۱۹ اوت) آغاز خواهد کرد.

محققان استرالیای جنوبی گزارش کردند:

مدل جدید واکسن از مشکلات ریه کووید19جلوگیری می‌کند

محققان استرالیای جنوبی از ساخت واکسنی ایمن و موثر مبتنی بر پروتئین نوترکیب تحت عنوان کوواکس ۱۹با کمک یک قند گیاهی خبرداده و اعلام کرده‌اند: دو دوز واکسن می‌تواند از مشکلات ریه کووید۱۹ نیز جلوگیری کند.

دانشمندان نیوزلندی؛

آیا جهان می‌تواند کووید۱۹ را ریشه‌کن کند/ امکان ریشه‌کنی از فلج اطفال بیشتر از آبله بسیار کمتر است

در یک تحلیل جدید توسط دانشمندان نیوزلندی این ایده که آیا جهان می تواند کووید۱۹را ریشه کن کند،بررسی و مشخص شد امکان ریشه‌کنی از فلج اطفال بیشتر از آبله بسیار کمتر است.

محققان بیمارستان کودکان بوستون در لانست گزارش کردند:

یتیمی بیش از ۱.۵ میلیون کودک در اثر کووید۱۹/ سهم ایران بیش از یک در هزار کودک

محققان بیمارستان کودکان بوستون در لانست گزارش کردند: بیش از ۱.۵ میلیون کودک به دلیل بیماری کووید۱۹ یتیم شده‌اند، نسبت کودکانی که پدران خود را از دست داده‌اند پنج برابر کودکانی است که از مادر یتیم شده‌اند. بر طبق این مقاله ایران جزو کشورهای دارای نرخ مرگ و میر ناشی از کووید۱۹در مراقبین اصلی بیش از یک در هزار کودک است.