����������-����������

اومیکرون نگران کننده تر از دلتا ویروس

سازمان بهداشت جهانی گفت: نوع جدید کرونا "اومیکرون" نگران کننده و مسری تر از"دلتا" است و از کاهش اثربخشی واکسن های کرونا هنوز شواهدی در دست نیست.

برگزیدگان نخستین جشنواره ملی داستان کوتاه کوتاه «ذکر خیر» در اصفهان معرفی شدند

دبیر نخستین جشنواره ملی داستان کوتاه کوتاه «ذکر خیر» از انتخاب و معرفی برگزیدگان نهایی این رخداد ادبی خبر داد و گفت: سه نویسنده را به عنوان برگزیدگان نهایی از کرمانشاه، مشهد و اصفهان هستند و دو داستان نویس هم شایسته تقدیر شدند.

سخنگوی دانشکده علوم پزشکی کرمان در جمع خبرنگاران مطرح کرد؛

خطر پیک ششم کرونا بیخ گوش کرمانی ها

سعید صحبتی گفت: با وجودی که به نظر می‌رسد موج پنجم کرونا را پشت سر گذاشتیم اما شرایط ما، شرایط عادی نیست و تغییر رنگبندی درسطح استان ها نشان می دهد که به پیک ششم وارد شده ایم.

ویروس کرونا به گوش داخلی آسیب می رساند

نتایج مطالعه جدید محققان "دانشگاه ام آی تی" و "دانشگاه ماساچوست" نشان می‌دهد کروناویروس سندرم حاد تنفسی ۲ می‌تواند سلول‌های گوش داخلی را نیز آلوده کند.

دکتر تاجه میری پیشنهاد داد:

تاسیس و راه اندازی آزمایشگاه دفاع زیستی در استان کرمانشاه

عضو بسیج جامعه پزشکی کرمانشاه؛ نبود ارتقاء انطباق زیرساخت ها و آزمایشگاه های شناسایی و تشخیص عوامل بیوتروریسم در حوزه دفاع زیستی که یکی از ضروری ترین و حیاتی ترین اقدامات فعلی در کشور می باشد، طرح ایجاد آزمایشگاه دفاع زیستی در غرب کشور را می طلبد.

آیت الله رییسی در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا:

برنامه‌ریزی وزارات بهداشت و وزارت علوم جهت بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها از اول آذر باشد

رییس جمهور با اشاره به اهمیت و نقش فضای علمی و آموزشی کشور در پویایی جامعه گفت: وزارت بهداشت، با همکاری وزارتخانه‌های علوم و آموزش و پرورش، طوری برنامه‌ریزی کند تا مدارس و دانشگاه‌ها از اول آذر طبق شیوه‌نامه‌ها بازگشایی شوند.

قرنطینه هوشمند چیست و چگونه اعمال می‌شود؟

در جدیدترین روش مقابله با ویروس کرونا، قرنطینه هوشمند می باشد که در سطح جامعه اعمال شده است.

در گفتگو با دکتری پرستاری مطرح شد؛

بهترین روش تشخیص بیماری ویروسی میکروبی کودکان نشانه شناسی است

یک دکتری پرستاری با اشاره به نشانه شناسی در کودکان تصریح کرد: تنگی نفس، سرفه و تب های ناگهانی از علائم آنفولانزا و تهوع، استفراغ، اسهال، سرگیجه، سردرد و آبریزش بینی از علائم کووید ۱۹ می‌باشد.

عفونت های ویروسی می توانند باعث تخریب عصبی شوند

مطالعات نشان داده اند که چگونه مولکول های خاصی در سطح ویروس ها می توانند تجمع پروتئین های سمی مرتبط با بیماری هایی مانند آلزایمر و پارکینسون را افزایش دهند.

آیا پایان کرونا نزدیک است ؟

کاهش میزان بستری و مرگ و میر COVID-۱۹ با قرص ضد ویروسی جدید

تلاش برای یافتن یک درمان آسان و زودهنگام COVID-۱۹ ممکن است بالاخره به پایان رسیده باشد.