��������-����������-��������

به همت محققان دانشگاه کلرادو بولدر میسر شد؛

نشان دادن ساعت داخلی بدن با آزمایش خون

دانشمندان نوع جدیدی از آزمایش خون را برای اندازه گیری ریتم شبانه روزی افراد معرفی کردند. تشخیص ساعت شبانه روزی بدن به دانشمندان در راستای درمان افراد کمک به سزایی می کند.

"اختصاصی علم و فناوری"

ارسال سیگنال های مهاری خاص به مغز/ زیرمجموعه ای از نورون های شبکیه چشم با مغز ارتباط ‏برقرار می کنند

در چشم، سیگنالی بوجود می آید که بطور فعال، مانع از تنظیم مجدد ریتم شبانه روزی در هنگام ‏تغییرات نور محیط می گردد

هشدار محققان: چرا باید آلودگی نوری را بیشتر جدی بگیرید؟

برای مقایسه، میزان روشنایی یک شب پرستاره ۰.۰۰۱ لوکس است. این میزان برای یک شب مهتابی ۰.۳ لوکس، و برای روشنایی کلان‌شهرها می‌تواند تا ۱۵۰ لوکس برسد. دکتر «فرانتز هولکر»، سرپرست این تحقیقات، می‌گوید: «مطالعه‌ای بر روی خزندگان و دوزیستان در رابطه با تولید ملاتونین و آلودگی نوری صورت نگرفته است. هم‌چنین، تاثیرات وارده بر سلامت انسان نیز به‌طور کامل بررسی نشده است.»

دانشمندان بالاخره فهمیدند مغز چگونه شب و روز را از هم تشخیص می‌دهد

محقق ارشد این تحقیق جدید، می‌گوید: «انسان‌ها به یک گونه درون ساختمانی تبدیل شده‌اند و از چرخه طبیعی شبانه‌روزی فاصله گرفته‌اند. درک این‌که این سلول‌های عصبی چگونه به کیفیت، کمیت، مدت، و ترتیب نور واکنش نشان می‌دهند به ما در طراحی بهتر نور برای آی.سی.یو نوزادان، آی.سی.یو، مراکز مراقبت از کودکان، مدارس، کارخانه‌ها، ادارات، بیمارستان‌ها، خانه‌های سالمندان، و حتی ایستگاه‌های فضایی کمک می‌کند.»

کشف فایده اعجاب‌آوری از شیر مادر؛ شیر مادر روز و شب را به نوزاد اعلام می‌کند

خواب، تغذیه و سطح انرژی در ریتم‌های شبانه‌روزی دخیل هستند و خود آنها نیز از سیکل‌های روزانه پیروی می‌کنند. همانگونه که همه والدینی که ساعت ۳ صبح برای شیردهی نوزاد از خواب بیدار می‌شوند می‌دانند، نوزادان به طور طبیعی با این ریتم‌ها به دنیا نمی‌آیند. آنها در طول هفته اول زندگی روز و شب را به لطف روشنایی خورشید و تاریکی احساس می‌کنند.

به گفته پژوهشگران

مقدار کالری که می سوزانید به زمان روز بستگی دارد

بدن ما بسته به ریتم شبانه روزی مقدار مختلفی کالری می سوزاند.