������-����-��������������-������������������

زندگی ایلی به قیمت غلفت از آموزش دانش آموزان عشایری

در گزارش پیشین به لزوم و اهمیت مدارس عشایری پرداختیم و در این گزارش به ابعاد مغفول مانده از آموزش دانش آموزان عشایر خواهیم پرداخت .

قانون آموزشی دانش آموزان عشایری متناسب با زندگی ایلی

بدلیل گستردگی و گسترش سواد در عشایر ایران و بدلیل شرایط خاص زندگی ایلی عشایر که متفاوت از جامعه روستایی و شهری می باشد، نیازمند اجرای قواعد و قانون آموزشی دانش آموزان عشایری متناسب با زندگی ایلی داشت .

به همت معاونت علمی بسیج عشایری فارس؛

اولین زرمایش توزیع کیف و لوازم التحریر در بین دانش آموزان عشایری فارس

اولین زرمایش معاونت علمی پژوهشی سپاه عشایر فارس در راستای محرومیت زدایی از دانش آموزان عشایر فارس برگزار گردید .

غفلت از اساسنامه‌ عدالت آموزشی مدارس عشایری

به منظور تحقق عدالت آموزشی و پرورشی و بسترسازی توسعه متوازن در مناطق عشایری سالانه یک ردیف اعتباری خاص به عنوان توسعه آموزش و پرورش عشایری با هماهنگی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور تعیین و در لایحه بودجه سالانه کشور منظور شود که متاسفانه بند ۱۴ اساسنامه مدارس عشایری مغفول مانده است.

علم و فناوری گزارش می‌دهد؛

واکسیناسیون عشایر به دقت درحال انجام است

استان فارس حدود ۲۶ هزار و ۵۰۰ خانوار عشایر کوچ رو که جمعیتی حدود یک صد و یازده هزار نفر را در بر می ‌گیرد که از این تعداد بیش از هفت هزار نفر آن واکسینه شدند و پیش‌ بینی می شود که اگر به موقع سهمیه واکسن به جمعیت عشایر اختصاص پیدا کند تا پایان شهریور بتوان حدود ۹۰ درصد جمعیت عشایر را واکسینه کرد .

علم و فناوری گزارش می‌دهد؛

روی آوردن دامداران به گوسفند نژاد برتر برای سودآوری بیشتر

بنا به شرایط کشور، خشکسالی ها و افزایش جمعیت، دیگر پرورش دام به روش سنتی چندان سودآور نبوده که همین سبب روی آوردن دامداران به گوسفندان نژاد برتر برای کسب سود بیشتر شده است.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

جامعه عشایر فارس به مسئولان جهادی و انقلابی نیاز دارد

جامعه عشایر فارس برای تداوم زندگی و تولیدات خود، به مسئولان جهادی، انقلابی، شجاع و خوش فکر نیاز دارند و از طرفی همراهی رسانه های استانی در جهت انعکاس مشکلات عشایر نقش مهمی در حل این مشکلات دارد.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

خواب غفلت امور عشایر و رنجی که عشایر می‌برند

درحالی که عشایر استان فارس غرق در سختی و مشکلات مختلف هستند اما به نظر می رسد که امور عشایر در خواب غفلت به سر می برد.

کوچ بهاره زود هنگام عشایر فارس آغاز شد

مشکلات کم آبی و بارش های محدود سبب شد عشایر استان فارس پیش از موعد مقرر اقدام به کوچ نمایند.

دومین جشنواره ملی رادیویی چلچراغ شیراز برگزار می‌شود

آیین اختتامیه دومین جشنواره ملی رادیویی چلچراغ با همکاری معاونت استانهای رسانه ملی، صداوسیمای مرکز فارس و تولیت حضرت مطهر حضرت احمد بن موسی شاهچراغ علیه السلام، در روز سه شنبه ۲۶ اسفندماه ساعت ۱۰ صبح در حرم مطهر شاهچراغ علیه السلام و در شبستان امام خمینی رحمه الله علیه با حضور مقامات استانی و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار خواهد شد.