������

روشهای گرم کردن مغز با تغذیه بر مبنای طب سنتی

احساس آرامش با گرمی ها، رنجیدن از سردی ها از جمله علائم سوء مزاج مغز سرد است و فردی که سردی در بدن او افزایش یابد با مصرف مواد غذایی گرم می تواند انرژی از دست رفته را به مغز و بدن خود بازگرداند.

بهبود حافظه با تحریک مغناطیسی مغز

تحقیقات جدید به رهبری تیمی از دانشگاه گلاسکو نشان می دهد که چگونه پالس های تحریک مغناطیسی به مغز می توانند حافظه اپیزودیک را بهبود بخشند.

خون ، مغز و همبرگر: آینده همه چیز را آزمایشگاهی پرورش می دهد

داستانهای علمی تخیلی مدتهاست ایده دستگاهی را ارائه می دهند که می تواند هر نوع شیئی را که می توان تصور کرد تولید کند. پیشتازان فضا آن را شبیه ساز می نامند ، در حالی که نویسندگان دیگر از آن به عنوان ماشین بابانوئل یاد می کنند.

ایجاد نورون مصنوعی برای حفظ حافظه الکترونیکی

محققان راهی برای ساخت نمونه اولیه یک نورون مصنوعی ساخته شده از شکاف های گرافنی در یک لایه مولکول آب طراحی کرده اند. و به جای الکترون، این نورون مصنوعی از یون ها استفاده می کند.

بر طبق یک بررسی سیستماتیک جدید در دانشگاه بیرمنگام؛

آسیب‌های مغزی"حتی خفیف"خطر سکته مغزی را تا پنج سال افزایش می‌دهد

یک بررسی سیستماتیک جدید به سرپرستی یک تیم در دانشگاه بیرمنگام، نشان داد: به دنبال آسیب مغزی (TBI) ، خطر سکته مغزی برای چهار ماه اول پس از آسیب به طور قابل توجهی افزایش مییابد، همچنین خطر سکته مغزی تا پنج سال بعد از آسیب دیدگی سر قابل توجه است.

اختراع جدید دانشمندان در خدمت بیماران حرکتی:

میمونی که با قدرت ذهن خود پینگ پنگ بازی می کند!

نئورالینک، استارت آپ ایلان ماسک، آخرین نسخه رابط کاربری مغز و ماشین خود را به نمایش گذاشته که یک میمون به کمک آن با ذهن خود و به صورت بی سیم پینگ پنگ بازی می کند. این نمایش، هم گامی دیگر برای شرکت بلندپرواز نئورالینک است و هم نگاهی جذاب به وضعیت فعلی این فناوری دارد که در کنار سایر موارد، می تواند به بیماران فلج راهی برای کنترل مجدد اندامشان ارائه دهد.

کشفی عجیب :

افزایش فعالیت در مغز پس از مرگ با ژن های زامبی

تحقیقات جدید حداقل ۲۴ ساعت پس از جمع آوری، فعالیت ژن را در بافت مغز پیدا کرده است.

اگر این ۸ نشانه را دارید از میانگین جامعه باهوش‌ترید!

مطابق یک باور عمومی، افرادی که میزان بهره هوشی (هوش‌بهر - IQ) آن‌ها از حد مشخصی بیشتر باشد ،تیزهوش نامیده می‌شوند. محققان طی پژوهشی نزدیک به ۸ مشخصه اصلی را به عنوان نشانه های افراد باهوش مشخص کرده اند. اما این ۸ نشانه و علت اهمیت آنها چیست؟

مطالعات پروفسور MIT از تاثیرات شبکه های اجتماعی منتشر شد

اینترنت، تکنولوژی و حالا شبکه های اجتماعی به طرز قدرتمندی وضعیت زندگی جوامع مدرن و امروزی را تغییر داده اند. محققان حالا از تاثیرات استفاده از شبکه اجتماعی بر مغز میگویند.

پژوهشگران دریافتند :

تحریک سیستم دفع مواد زائد مغز در بیماران مبتلا به آلزایمر به وسیله سونوگرافی

راشی مهتا یک تیم تحقیقاتی در دانشگاه ویرجینیای غربی را هدایت کرد تا سونوگرافی هدفمند را به عنوان یک درمان بالقوه برای آلزایمر بررسی کند.