آلرژی

درمان اختلالی ارثی و نادر؛

ژن درمانی در نبرد با بیماری کمبود ایمنی/بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدن امکان پذیر می ‏گردد+فیلم

یک آزمایش بالینی کوچک نشان داده است که ژن درمانی می تواند با ایمن سازی سیستم های ‏ایمنی نوزادانی که به تازگی دچار ابتلاء به یک اختلال ارثی نادر گردیده اند، کمک شایانی نماید. این ‏اختلال ارثی، یک عامل تهدید کننده برای زندگی فرد مبتلا شده بشمار می آید که در آن، سلول ‏های ایمنی بدن در مبارزه با عفونت، به طور طبیعی رشد نکرده و یا عمل نمی نمایند

اینفوفناوری-۱۳

علائم معمول در حساسیت فصلی

در این اینفو ما به معرفی علائم حساسیت فصلی میپردازیم.

آیا آلرژی‌های فصلی از عواقب سیل و یا تغییر اقلیم هستند؟

این یک فرضیه و یا حدس و گمان نیست. تغییر اقلیم منجر به افزایش بازه زمانی آلرژی‌ و شدت آن می‌شود. دیوید روزن‌اشترایک می‌گوید: «در شمال‌شرقی، در آخرین هفته ماه فوریه آلرژی‌های بهاره آغاز شدند. اما مدتی پیش از آن و با شروع ماه دوم سال جدید میلادی امکان مشاهده ذرات دانه گرده در هوا وجود داشت. یعنی چند هفته زودتر از موعد مقرر و معمول آن.»

در حالی که دسترسی به داروی آلرژی محدود است؛

نیمی از افرادی که گمان می‌کنند آلرژی دارند، اشتباه می‌کنند!

تحقیقات نشان داده است که تعداد بزرگسالانی که ادعا می‌کنند به غذایی خاص آلرژی دارند، در واقع دو برابر افرادی است که واقعا به برخی غذاها آلرژی دارند. با اینکه این مطالعه در آمریکا به انجام رسیده است، اما پژوهشگران آن می‌گویند شرایط یکسانی در سایر کشورها مانند بریتانیا نیز دیده می‌شود.

آلرژی‌ چگونه بر بدن اثر می‌گذارد؟

محققان راه زیادی را برای درک واقعیت پشت پرده آلرژی پیموده‌اند. برای نخستین بار دانشمندان مکانیزمی را در موش‌ها شناسایی کرده‌اند که، حتی زمانی که در معرض مقدار اندکی از ماده آلرژن یا حساسیت‌زا قرار می‌گیریم، بدن را در یک حالت خاموشی ترسناکی فرو می‌برد.

در یک پروسه تحقیقاتی دو ساله اعلام شده است

روند رو به گسترش آسم و آلرژی در بوشهر

در یک پروسته تحقیقاتی از سال ۹۵ تا ۹۷ اعلام شده است که آسم و آلرژی در بوشهر رو به گسترش هست.