آلرژی

مثلث کرونا، آنفولانزا و آلرژی

با فرا رسیدن فصل پاییز علاوه بر ویروس کرونا، بیماری آنفولانزا و آلرژی نیز افزایش چشمگیری خواهند داشت.

هشتم بهمن برگزار می شود

پانزدهمین کنگره بین المللی ایمونولوژی و آلرژی

هشتم تا دهم بهمن ماه سال ۱۳۹۹ پانزدهمین کنگره بین المللی ایمونولوژی و آلرژی به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز برگزار می شود.

اگر آلرژی غذایی دارید این قرص جدید به کمک شما می‌آید!

بعضی از افراد که به آلرژی‌های شدید مبتلا هستند، وقتی درمعرض چیزی قرار می‌گیرند که نسبت به آن آلرژی دارند، دچار واکنشی به‌نام آنافیلاکسی می‌شوند که در نتیجه‌ی آن، سیستم ایمنی موادی شیمیایی در بدن آزاد می‌کند که این شرایط می‌تواند به شوک آنافیلاکسی منجر شود.

نوجوانانی که دیر می‌خوابند بیشتر به آسم و آلرژی دچار می‌شوند

نوجوانانی که ترجیح می‌دهند تا دیروقت بیدار مانده و در عوض صبح‌ها نیز دیرتر از خواب بیدار شوند، در مقایسه با سایرین بیشتر در خطر ابتلا به بیماری آسم و انواع آلرژی قرار دارند. مطالعه بر روی بهترین ساعت خوابیدن همواره یکی از موضوعات مورد علاقه محققان فیزیولوژی انسان بوده است.

آلرژی

هر آنچه که باید در مورد آلرژی بدانید

محققان استنفورد درمان «حساسیت به بادام زمینی» را پیدا کردند

نکته‌ای که در مورد علائم آلرژی باید به آن دقت کرد، شباهت علائم آن با علائم سرماخوردگی است! از همین بابت باید توجه داشته باشید که علائم را به دقت بررسی کنید تا متوجه شوید در حقیقت به کدام مشکل دچار هستید. به عنوان مثال یکی از تفاوت‌ها در علائم سرماخوردگی و آلرژی، وجود بدن درد و کوفتگی در سرماخوردگی (البته نه همیشه) است در حالی که آلرژی چنین علامتی ندارد.

سرانجام راه «درمان ابولا» پیدا شد

آزمایش در جمهوری کنگو در ماه نوامبر سال جاری آغاز شد و اکنون متوقف شده است. تمامی واحدهای درمانی ابولا در این کشور اکنون از این دو آنتی‌بادی مونوکلونال بهره می‌برند. پروفسور «جین یاکوئس مویمبه»، مدیرکل موسسه زیست‌پزشکی رچارچ در کنگو، می‌گوید:‌ »از امروز به بعد، دیگر ابولا را یک بیماری غیرقابل درمان به شمار نمی‌آید. این پیشرفت‌ها به نجات جان هزاران نفر کمک خواهد کرد.»

تحقیقات جدید نشان داد:

حساسیت به بیماری در دوران کودکی بروز می کند

کودکان آسیب دیده و کودکانی که به آلرژی های متعدد مبتلا می شوند، در بزرگسالی از بیماری های التهابی مزمن و اختلالات روانی رنج می برند. محققان این کار را در تحقیقی نشان داده اند که در آن پنج کلاس برنامه نویسی اولیه سیستم ایمنی بدن را شناسایی کرده اند.

پایانی برای مشکل آلرژی:

واکسنی برای درمان آلرژی به گربه ها

یک شرکت سوئدی از واکسن جدید خود رونمایی کرد که به گربه ها تزریق می شود و نه انسان‌ ها.

درمان اختلالی ارثی و نادر؛

ژن درمانی در نبرد با بیماری کمبود ایمنی/بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدن امکان پذیر می ‏گردد+فیلم

یک آزمایش بالینی کوچک نشان داده است که ژن درمانی می تواند با ایمن سازی سیستم های ‏ایمنی نوزادانی که به تازگی دچار ابتلاء به یک اختلال ارثی نادر گردیده اند، کمک شایانی نماید. این ‏اختلال ارثی، یک عامل تهدید کننده برای زندگی فرد مبتلا شده بشمار می آید که در آن، سلول ‏های ایمنی بدن در مبارزه با عفونت، به طور طبیعی رشد نکرده و یا عمل نمی نمایند