ابخیزداری

در پی بارش های یک هفته اخیر

سازه های آبخیزداری هرمزگان ۳۰ میلیون متر مکعب آبگیری شد/انهدام جنگل سرمایه غیرقابل برگشت است

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان گفت: در پی بارش های یک هفته اخیر سازه های آبخیزداری هرمزگان ۳۰ میلیون متر مکعب آبگیری شد.

آبخیزداری ؛ راهکاری مطمئن برای نجات از خشکسالی

معمولا غالب بارندگی استان هرمزگان از اوایل آذر تا اواخر اسفند است و البته در تابستان نیز تحت تاثیر پدیده جوی مانسون مردم شهرستان های بشاگرد ،رودان و بخشی از شمال استان هرمزگان باران های سیل آسیایی را تجربه می کنند.

ارمغان آبخیزداری

آبخیزداری با چاه، چشمه و قنات‌های ایران چه کرد؟

در بیانی ساده می توان گفت آبخيزداري يعني تغذيه سفره آب هاي زيرزميني و افزايش توليد محصول است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان در گفت وگو با علم وفناوری :

۲۰۰ هزار هکتار از اراضی ملی هرمزگان از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی تا پایان امسال مطالعه می شود/سرپرست کارگاهها از فارغ التحصیلان منابع طبیعی باشند

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان، از مطالعه ۲۰۰ هزار هکتار اراضی ملی در قالب ۶ حوزه آبخیز از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی تا پایان امسال خبرداد و گفت: تمامی سرپرستان کارگاهها باید از فارغ التحصیلان منابع طبیعی باشند.

صندوق توسعه ملی و راهکارهای علمی برای احیا سفره های زیرزمینی

سيلاب هاي مخرب، خشكسالي هاي چند ساله و بروز آسيب جديدي با عنوان گرد و غبار و بيابان زايي ناشي از آن نگراني بسياري را در استان هرمزگان به عنوان يكي از قطب هاي كشاورزي و منابع طبيعي كشور در پي داشته و هم اکنون اختصاص اعتباراتي از منابع مختلف بويژه از محل صندوق توسعه ملي باعت شده كه راهكارهاي كاهش مشكلات و اجراي طرح هاي پيشگيري و مقابله جدي تر پيگيري شود.

مدیرکل دفتر آبخیزداری و حفاظت خاک کشور خبر داد

اختصاص ۲۰۰ میلیون دلار اعتبار برای اجرای طرح‌های آبخیزداری کشور

مدیرکل دفتر آبخیزداری و حفاظت خاک کشور گفت: امسال ۲۰۰ میلیون دلار معادل ۷۰۰ میلیارد تومان برای اجرای طرح‌های آبخیزداری و آبخوان داری کشور اختصاص یافته است.

مدیرکل منابع طبیعی هرمزگان:

عملیات بیومکانیک سازه آبخیزداری قشم از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی‎ آغاز شد

مدیرکل منابع طبیعی هرمزگان از آغاز اجرای عملیات بیومکانیک سازه آبخیزداری قشم از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی‎ خبر داد.

مدیرکل اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان خبر داد

ظرفیت پروژه های آبخیزداری در اشتغال زایی و توسعه اقتصادی

مدیرکل اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان گفت: منابع آب به عنوان اصلی ترین و مهمترین مایه حیاتی از ضروریات رشد، توسعه و حرکت در هرکشوری از جمله ایران است که با مدیریت صحیح و اصلاح زیرساخت­ها می­توان این سرمایه خدا دادی را حفظ کرد ودر جهت رشد و توسعه اقتصادی و توانمندسازی اقتصادی از آن بهره برد.