اتحادیه-اروپا

تحقیقات نشان می‌دهد؛

روسیه از رسانه اجتماعی به منظور نگاه داشتن رای دهندگان اروپایی در خانه استفاده می‌کند

اتحادیه اروپا در رابطه با اطلاعات دروغین و ضد و نقیض به روزرسانی منتشر کرد.

اتحادیه اروپا: فیسبوک و توئیتر در مبارزه با اخبار جعلی شکست خورده‌اند

کمیسیون اروپایی روز چهارشنبه هفته گذشته بیانیه‌ای منتشر کرد که دقیقا در خصوص مواردی که این سه غول تکنولوژی کوتاهی کردند، طرح شده بود. به عنوان مثال فیسبوک هیچ اطلاعاتی در خصوص چگونگی ارتقا امنیت تبلیغات‌های سیاسی ارائه نداده است.

خبرگزاری علم و فناوری بررسی می کند؛

نقشه جدید اروپا برای ضربه زدن به اقتصاد ایران/ پشت پرده اعلام INSTEX در بهمن ماه چیست ؟

طی روزهای گذشته اتحادیه اروپا طی بیانیه ای، از راه اندازی ساز و کار جدیدی برای دور زدن تحریم های آمریکا خبر دادند که ایران به وسیله آن می تواند با سایر کشورها تجارت نماید، ساز و کاری که در عمل نه تنها هیچ تضمینی برای اجرا ندارد بلکه به دنبال ضربه زدن به اقتصاد کشور می باشد.

پاسخ منفی مقامات بهداشت و درمان سوئد؛

آیا بیماری ابولا وارد اروپا شده است؟+عکس

مقامات بهداشت و درمان سوئد می‌گویند یک مورد مشکوک به ابولا که اخیرا در یکی از بیمارستان‌های این کشور گزارش شده است، حاکی از یک وضعیت هشدار آمیز دارد. هر چند آزمایش‌های انجام شده بر روی این بیمار هیچ علائمی از این بیماری مرگبار ویروسی را نشان نمی‌دهد.

گزارش علم و فناوری از آخرین تلاش ها برای نجات برجام:

زمزمه های عدم شمول نفت در سازوکاری مالی اتحادیه اروپا/آیا برجام بدون فرجام مشخصی پایان خواهد یافت؟

این روزها هشدارهای مقام های عالی رتبه کشورمان به اروپاییان نسبت به توافق برجام افزایش یافته است. هشدارهایی که در صورت جدی نگرفتنش، می تواند موجب پایان بی فرجام این توافق بین المللی باشد.

برکسیت چیست وچگونه به وجود آمد؟ / بزرگترین تصمیم تاریخ معاصر انگلستان

در این پادکست خبرگزاری علم و فناوری نگاهی میندازه به برکسیت یا همون ماجرای جدایی انگلستان از اتحادیه اروپا. در حقیقت سال ۲۰۱۶ طی یک رفراندومی مردم انگلستان تصمیم گرفتن تا اتحادیه اروپا رو ترک کنن. از لحاظ میزان اهمیت گفته میشه این تصمیم یکی از مهم ترین تصمیاتی بوده که انگلستان در قرن اخیر گرفته. ابعاد این تصمیم انقدر زیاده که هنوز که هنوزه توی اخبار، خبر های مرتبط با برکسیت رو میشنوین.

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می دهد؛

پشت پرده پروژه جدید اروپا برای تروریست اعلام کردن ایران / آیا اروپا از برجام خارج می شود ؟

کشورهای اروپايي ها با نزدیک شدن به ۱۳ آبان و زمان اجرای تحریم های جدید آمریکا علیه مردم ایران، به دنبال راه فرار هستند كه با دستاويز و بهانه اي از اجراي تعهدات برجامي خود شانه خالي كنند و همين تعهد نيم بند و ظاهري را هم به ايران نداشته باشند، به همین دلیل کشورهای این اتحادیه یکی پس از دیگری با تروریست اعلام کردن ایران به دنبال پیوستن به شریک قدیمی خود یعنی آمریکا هستند.

جنگ اقتصادی آمریکا و اروپا، زیر پوست بازار ؛

دامپینگ زیتونی اسپانیا علیه آمریکا/تهاجم و جنگ در قلب بازار های خارجی شدت گرفت

اروپا متهم به دامپینگ در امریکا شد. این مساله می تواند بیانگر بهره گیری از تاکتیک های جنگ تجاری اروپا علیه آمریکا باشد.

درس هایی از برجام؛

از مسیر توسعه درون زا خارج نشویم

یکی از مسائلی که برجام به دنبال داشته است، ضرورت نگاه به درون و داشتن چشم اندازهای توسعه درون زا است. تاکید و اصرار به وجود و اولویت مکانیسم ها و روش های فراملی برای حل و رفع مشکلات اقتصادی داخلی، یکی از مسائل مهمی بوده است که می توان از آن به عنوان عبرت های توسعه برون زا یاد کرد.

نتیجه ی توافق با آمریکا بعد از ۲ سال/ چرا اروپا هم خواهان تحریم ایران شد؟

برجام ۲ ساله هم ایران را از تحریم ها نجات نداد و اروپا که تا کنون نقش حامی حقوق ایران در برجام را بازی می کرد با درخواست از امریکا برای اعمال تحریم علیه ایران از نقش خود خارج شد.