اخبار-فناوری

سرپرست پارک علم و فناوری آذربایجان غربی:

شركت های دانش بنیان می توانند مشكلات صنایع را احصا كنند

پارک‌های علم و فناوری از ارکان اصلی اقتصاد دانش بنیان هستند و اقتصاد دانش بنیان می‌تواند با افزایش بازدهی کار و سرمایه و همچنین گسترش تولید، رشد بهره‌وری اقتصادی را رقم بزند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی مطرح کرد

توزیع نامتناسب منابع انسانی در حوزه سلامت کشور

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به کمبود شدید پزشک متخصص در مناطقی از کشورمان، خواستار توزیع مناسب نیروی انسانی در بخش سلامت شد.

توسط مخترع بسیجی رودسری صورت گرفت

طراحی و ساخت دستگاه پوست کن نیمه خودکار فندق مجهز به غلطک مالشی پلی اورتان

مخترع بسیجی رودسری هدف از ساخت دستگاه پوست کن فندق را صرفه جویی در هزینه، وقت و نیروی کار و نیز افزایش کمیت و کیفیت محصول تولید شده دانست.

پایین بودن سرانه فضای آموزشی در آذربایجان غربی

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس آذربایجان غربی گفت:سرانه فضای آموزشی یک دانش آموز آذربایجان غربی یک متر کمتر از میانگین کشوری است.

یک کارشناس کشاورزی

عملکرد بیش از ۳۰۰ آنزیم گیاهی وابسته به روی است/حساسیت بالای برنج به کمبود روی

یک کارشناس کشاورزی با اشاره به لزوم افزایش کیفیت تغذیه ای دانه برنج با کودهای محتوی روی، بر ضرورت کاربرد روش های اصلاحی برای ایجاد ارقام متحمل به کمبود این عنصر تاکید کرد.

یک پزشک متخصص کودکان

شیر مادر، عامل تقویت سیستم ایمنی نوزاد است

یک پزشک متخصص کودکان با اشاره به آثار مثبت تغذیه از شیر مادر بر سلامت نوزادان، بر لزوم برخورداری مادران از رژیم غذایی مناسب در دوران شیر دهی تاکید کرد.

عضو هیأت علمی دانشگاه پیام نور فومن مطرح کرد

اینستاگرام، مخرب ترین شبکه اجتماعی مجازی

عضو هیأت علمی دانشگاه پیام نور فومن با اشاره به قابلیت های فراوان اینستاگرام برای جذب مخاطبین فضای مجازی، نسبت به کاهش سطح ارتباطات چهره به چهره در بین اعضای خانواده هشدار داد.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی:

جهاددانشگاهی بسیاری از کارهای نشدنی را بصورت علمی، عملی کرده است

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی در حوزه های مختلف علمی و فرهنگی تاکنون موفق عمل کرده است.

لزوم افزایش ظرفیت دانشگاه های علوم پزشکی کشور

توزیع نامناسب و کمبود پزشک، عامل تهدید کننده سلامت در گیلان

بررسی ها نشان می دهد که استان گیلان به لحاظ تعداد پزشک نسبت به بسیاری از شهر‌های محروم کشورمان در سطح پایین‌ تری قرار دارد.

رئیس هیأت مدیره سندیکای کارخانجات چای شمال

باغات چای ابزار توسعه اکوتوریسم نیستند/ به فکر معیشت کشاورزان باشید

رئیس هیأت مدیره سندیکای کارخانجات چای شمال افزایش بهای فروش چای خشک را مقدمه ای برای افزایش تدریجی بهای برگ سبز طی سال های آتی دانست.