اختراعات

اختراع جاروبرقی ها

اختراع جاروبرقی ها

بدون ریزپردازنده صبح شما بسیار متفاوت خواهد بود - بدون ساعت زنگ دار ، دستگاه قهوه ساز ، توستر یا مایکروویو ، ماشین ، بدون چراغ راهنمایی ، بدون آسانسور یا درب اتوماتیک.

Marcian 'Ted' Hoff ، مخترع ریز پردازنده

سعی کنید زندگی بدون ریز پردازنده را تصور کنید.  هیچ رایانه شخصی ، نمایشگر چندرسانه ای و اینترنت وجود نخواهد داشت.  تلفنهای همراه ما وجود نخواهد داشت ، و اتومبیلهای ما نیز مانند آنها کار نمی کنند.

مسؤول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان اصفهان؛

جهش در خلق فناوری و حمایت از اختراعات از جهش های اولویت داراست/ در سال رونق تولید، بیش از ۷۰ طرح محصول محور و فناورانه را حمایت کردیم

خالد گمار با بیان این که در سال گذشته رونق تولید با تلاشی که در کشور صورت گرفت محقق شد، جهش های اولویت دار به منظور جهش تولید را جهش در خلق فناوری و حمایت از اختراعات عنوان کرد و خبر داد: در سال گذشته این سازمان توانست بیش از ۷۰ طرح محصول محور و فناورانه را مورد حمایت خود قرار دهد.

۱۰ اتفاق مهم علمی جهان

انچه در سال ۲۰۱۹ میلادی رخ داد

حضور ۹ تیم از مخترعین جمهوری اسلامی ایران در جشنواره بین المللی اختراعات و طراحی تایوان

جشنواره بین المللی اختراعات و طراحی تایوان با حضور ۲۶ کشور جهان در تاریخ ۱۵ الی ۱۷ آذر ماه مصادف با ۶ الی ۸ دسامبر در شهر کائوشینگ برگزار خواهد شد.

مخترع جوان ارومیه ای در گفت و گو با علم وفناوری؛

اختراع زمانی ارزش دارد که مخترع بتواند طرح خود را به مرحله تجاری سازی برساند

مخترع جوان ارومیه ای گفت ثبت اختراع ارزش خاصی ندارد؛ اختراع زمانی ارزش دارد که مخترع بتواند طرح خود را به مرحله تجاری سازی برساند.

در دیدار مسئول بسیج علمی استان با نماینده ولی فقیه در استان اصفهان مطرح شد؛

جشنواره های علمی، پیوند میان نخبگان و صنایع را برقرار کنند

مسئول سازمان بسیج علمی, پژوهشی و فناوری استان اصفهان به اتفاق گروهی از نخبگان این سازمان با آیت‌الله سید یوسف طباطبایی نژاد نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان دیدار کردند، در این دیدار امام جمعه اصفهان در جریان رویکردهای و فعالیتهای این سازمان و بویژه جشنواره علمی بین المللی خیام که امسال در اصفهان برگزار خواهد شد قرارگرفت و گفت: جشنواره های علمی مانند جشنواره خیام با پیوند میان نخبگان و صنایع مشکلات کشور در بخش تولید را برطرف کنند.

صنعت نانو

در این اینفو به بررسی صنعت نانو میپردازیم.

اینفوفناوری

مراحل ثبت اختراع

در این اینفو به معرفی مراحلی که برای ثبت اختراع لازم است میپردازیم.

اینفوفناوری-۱۰

مراحل ثبت اختراع

در این اینو مراحل ثبت اختراع نام برده شده.