اختراع-دارو::خبرگزاری علم و فناوری
اختراع-دارو

علم و فناوری گزارش می دهد؛

با مهمترین دستاوردهای پزشکی ایران در سال ۹۸ آشنا شوید / ساخت اولین دستگاه درمان ناباروری تا کشف نخستین داروی درمان آلزایمر

جمهوری اسلامی ایران در سال ۱۳۹۸ با تکیه بر دانش محققین خود ، به انحصار تعدادی از کشورهای غربی همچون آمریکا در تولید تکنولوژی های حوزه پزشکی پایان داد و حتی موفق به تولید داروهای گران قیمت وارداتی مورد نیاز بیماران با کیفیت بالا در کشور شد.

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می‌دهد

شایعه تا واقعیت ایجاد کانال ویژه مالی انتقال دارو به کشور/ کاهش نیازمندی‌های واردات دارو نسبت به سال گذشته

وزیر بهداشت اعلام کرد اگر کانال مالی که غربی‌ها در ارتباط با انتقال دارو درباره آن بزرگ نمایی می‌کنند هم ایجاد نشود ما دارو و تجهیزات خودمان را وارد می‌کنیم

۱۰ اتفاق مهم علمی جهان

انچه در سال ۲۰۱۹ میلادی رخ داد

حضور ۹ تیم از مخترعین جمهوری اسلامی ایران در جشنواره بین المللی اختراعات و طراحی تایوان

جشنواره بین المللی اختراعات و طراحی تایوان با حضور ۲۶ کشور جهان در تاریخ ۱۵ الی ۱۷ آذر ماه مصادف با ۶ الی ۸ دسامبر در شهر کائوشینگ برگزار خواهد شد.

داروی ضد سرطان چینی ساخته شد

سازمان غذا و داروی ایالات متحده یک داروی ضد سرطان را که توسط شرکت چینی تهیه شده بود، تأیید و اجازه فروش آن در بازار این کشور را صادر کرد.

قائم مقام معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت:

۹۶ درصد از داروهای مصرفی در کشور تولید می شود/ ساخت ۲۰ داروی بیوتکنولوژی، های ‌تک

قائم مقام معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: هم اکنون حدود ۹۶ درصد از داروهای مصرفی و ۷۰ درصد از مواد اولیه دارویی را در داخل کشور تولید می ‌کنیم.

داروی ضد سرطان چینی ساخته شد

سازمان غذا و داروی ایالات متحده یک داروی ضد سرطان را که توسط شرکت چینی تهیه شده بود، تأیید و اجازه فروش آن در بازار این کشور را صادر کرد.

اولین داروی ضدآلزایمر در چین رونمایی شد

نخستین داروی تولیدی چین برای درمان بیماری آلزایمر مورد تایید مقامات بهداشتی و درمانی این کشور قرار گرفته و به زودی برای فروش عرضه می‌شود.

شرکتی دانش‌بنیان محقق ساخت؛

فرآورده‌های دارویی پروبیوتیک به تولید داخلی رسید

مدیر عامل یک شرکت دانش بنیان دارویی مستقر در پارک علم و فناوری پردیس گفت: فرآورده‌های دارویی پروبیوتیک در گذشته به کشور وارد می‌شد، اما ما توانسته ایم آن را بومی سازی کنیم.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

ایران در آستانه خودکفایی در تولید دارو در کشور/ ۹۷ درصد نیازهای دارویی بیماران در داخل تولید می گردد

بر اساس اعلام نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان، هم اکنون ایران توانسته است ۹۷ درصد نیازهای دارویی خود را در داخل تولید کند که با توجه به برنامه ریزی های صورت گرفته در آینده نه چندان دور شاهد خودکفایی صددرصدی تولید داروی های بیماران خواهیم بود.