استان-بوشهر

به مناسبت گرامیداشت چهل سالگی بسیج،

نخستین رویداد تخصصی تولید محتوای فعالان فضای مجازی در استان بوشهر برگزار می‌گردد

نخستین رویداد تخصصی تولید محتوای فعالان فضای مجازی به مناسبت گرامیداشت چهل سالگی بسیج، با رویکرد تولید محتواهای دیجیتال در محورهای ساخت انیمیشن، بازی ویژه پلتفرم اندروید و همچنین نرم افزار ویژه پلتفرم اندروید توسط سازمان فضای مجازی بسیج استان بوشهر در حسینیه عاشقان ثارالله بوشهر برگزار می‌گردد.

مدیرکل دامپزشکی استان بوشهر؛

بیماری «لکه سفید» در سایت‌های پرورش میگوی استان بوشهر

بر اساس بررسی‌های انجام شده بیماری لکه سفید میگو در سایتهای پرورشی بویرات دیلم، حله گناوه، بندرریگ و شیف بوشهرمشاهده شده است. برای جلوگیری از وارد شدن خسارت به میگوهای تولیدی و پیشگیری از گسترش آن برداشت میگو از سایت‌های پرورشی استان بوشهر آغاز شده است.

صبح امروز؛

تجلیل از برترین های بسیج در جشنواره مالک اشتر شهرستان دشتی

سومین جشنواره مالک اشتر شهرستان دشتی، صبح امروز با حضور فرمانده سپاه امام صادق(ع)استان بوشهر و بسیجیان و پاسداران شهرستان دشتی در سالن شهدای اجتماعی شهر خورموج به منظور معرفی فرماندهان و مسئولان برتر در رده های مختلف، توسعه و فرهنگ شایسته سالاری، ایجاد زمینه های تعالی بخشی سازمانی برگزار گردید.

طبق تحقیقات انجام شده؛

آمار فرزندخواندگی در استان بوشهر افزایش یافت/ چه تعداد به بهزیستی مراجعه داشته‌اند؟

طبق تحقیقات انجام شده، استان بوشهر در پنج سال اخیر آمار فرزندخواندگی در پنج‌ماهه اخیر نسبت به سنوات گذشته افزایش داشته است وخانواده‌ها به فرزندخواندگی روی آورده و کودکان بی‌سرپرست را به فرزندی قبول می‌کنند.

گزارش تصویری؛

نشست مسئولین علمی نیروهای مسلح درباره کنگره شهدابرگزار شد

نشست مسئولین علمی نیروهای مسلح استان بوشهربا مسئولین سازمان علمی و پژوهشی سپاه امام صادق(ع) در مرکز رشد شهید ماهینیبه منظور هماهنگی برنامه‌های کنگره سرداران شهید استان بوشهر برگزار شد.

طبق‌ آمار منتشر شده‌ در سازمان پزشکی قانونی؛

آمار «جانباختگان کار» در ایران در بهار سال ۱۳۹۸/استان بوشهر بیشترین میزان مرگ در مقایسه با جمعیت آن در سال۱۳۹۷

بر طبق‌ آمار منتشر شده‌ در سازمان پزشکی قانونی، در سه‌ماهه نخست امسال ۴۲۱ نفر از هموطنان در «حوادث ناشی از کار» جان خود را از دست دادند که ۴۱۷ نفر از آنها مرد و چهار نفر زن بوده‌اند. این تعداد نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۷.۹ درصد رشد را نشان می‌دهد.

بالاترین نرخ تورم نقطه به نقطه؛

نرخ تورم استان بوشهر، بالاتر از میانگین کشوری است

نرخ تورم اردیبهشت ۹۸در استان‌های ایران نشان می‌دهد بالاترین نرخ تورم نقطه به نقطه در استان بوشهر و کمترین در استان هرمزگان، بیشترین رشد ماهانه نرخ تورم در استان ایلام و کمترین در استان هرمزگان و بالاترین نرخ تورم سالانه در استان کردستان و کمترین آن در استان قم به ثبت رسیده و شکاف نرخ تورم سالانه در اردیبهشت‌ماه امسال بین استان‌های ایران به ۱.۳درصد افزایش یافته است.

طبق بررسی انجام شده؛

استان بوشهر از وجود دبیران تخصصی در مدارس محروم است

استان بوشهر و شهرستان‌های آن با مشکل کمبود دبیران تخصصی و مجرب روبرو است بطوریکه در بعضی دروس تخصصی در برخی شهرستانها یا اصلا مربی نیست یا یک و دو نفری بیشتر نیستند و اکثر در مدارس تیزهوشان یا شاهد و غیره به کارگیری می‌شوند و در مدارس دولتی کمتر دیده می‌شوند.

طبق بررسی انجام شده؛

استان بوشهر از وجود دبیران تخصصی در مدارس محروم است

استان بوشهر و شهرستان‌های آن با مشکل کمبود دبیران تخصصی و مجرب روبرو است بطوریکه در بعضی دروس تخصصی در برخی شهرستانها یا اصلا مربی نیست یا یک و دو نفری بیشتر نیستند و اکثر در مدارس تیزهوشان یا شاهد و غیره به کارگیری می‌شوند و در مدارس دولتی کمتر دیده می‌شوند.

مدیر کارگروه اقتصاد کرانه و دریا مرکز رشد شهید ماهینی؛

کشت جلبک‌ توسط روستائیان در مناطق ساحلی /خلیج فارس منبع بزرگ درآمد برای مردم استان بوشهر

نشست کارگروه اقتصاد کرانه و دریا در مرکز رشد شهید ماهینی با حضور جانشین سازمان جهاد علمی و فناوری سپاه امام صادق(ع) و اعضای این کارگروه جهت بررسی فعالیت‌های انجام شده در این کارگروه برگزار گردید.