استان-سیستان-و-بلوچستان

گزارش علم وفناوری از حواشی حضور استاد دانشگاه تهران در زاهدان؛

بوی آتش و دود از جیب مافیای کنکور/پول نداریم برای اداره دولتی مدارس،بخش خصوصی بچه ها را تربیت کند!

آیا وقتی بنزین گران می شود، ‌‌پول آن را دولت صرف گرم كردن بچه هاي سيستان و بلوچستان مي كند؟ يا پيمانكاران بزرگ وابسته به دولت، منتفع مي شوند؟ آقایان دولتها! اگر مي خواهيد بنزين را گران كنيد؛ اگر مي خواهيد زندگي را براي طبقه محروم سخت تر و گرانتر كنيد؛ حداقل آنقدر انسانيت داشته باشيد، كه پولش را صرف نسوختن بچه هاي سيستان و بلوچستان كنيد، نه اينكه وزير آموزش و پرورش بگويد پولي نيست؛ كه هزينه سيستان و بلوچستان كنيم.

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می دهد

ایجاد اشتغال توسط بانوی کارآفرین سیستانی و بلوچستانی

بانوی کارآفرین سیستانی، ایجاد اشتغال برای ۲۰ نفر و تبدیل هنر بومی استان به یک برند را مهمترین دستاورد کارآفرینی خود دانست.

بازی با جان مردم با تصمیمات سلیقه ای در بیمه ها؛

خارج کردن بیماران خاص از پوشش بیمه به بهانه کاهش هزینه/پرداخت ۳۰۰ هزار تومان برای تهیه یک قرص!

در سه سال گذشته سازمان‌ های بیمه ‌گر به بهانه کم کردن هزینه‌ های خود اقدام به خارج کردن بیش از ۴ هزار و ۵۰۰ بیمار تالاسمی از لیست پوشش بیمه‌ ای کرده‌ اند که در این بین ظاهرا از بیماران خاص قشر مظلوم ‌تری پیدا نشده است.

نماینده مردم زاهدان در گفتگو با خبرگزاری علم و فناوری:

مشکلات مدارس سیستان و بلوچستان به دوره های قبل بر می گردد

یارمحمدی با تاکید بر اینکه حل این مشکل نیازمند یک عزم ملی است، تصریح کرد: این مساله با خیر درست نمی شود و باید طی یک برنامه چهار ساله و هر ساله حداقل ۲۰۰ میلیارد قرار داده شود تا ما بتوانیم مدارس مقاوم و موثری را داشته باشیم تا دانش آموزان بتوانند به تحصیل خود ادامه دهند و مشکلات مرتفع و مساله فضای آموزشی حل گردد.

"روستای تمین" در دل کوه تفتان طبیعتی بی نظیر برای گردشگران

طبیعت زیبا و نمونه بی نظیر گردشگری روستای تمین در دل کوه تفتان از سرسبزی و زیبایی خاصی برخودار است. تمین یکی از روستاهای پرجاذبه در حوزه گردشگری استان سیستان و بلوچستان است که به سبب موقعیت بکر و دست نخورده‌اش به کانون تردد گردشگران تبدیل شده است.

جشن شب های فرهنگی با موسیقی"دونلی"سیستان وبلوچستان در برج میلاد پایان یافت

جشن شب های فرهنگی که به منظور آشنایی نسل جوان با آداب و رسوم و فرهنگ اصیل ایرانی وتقویت وحدت ملی و همدلی میان اقوام در ۱۰ استان در برج میلاد تهران برگزار می شد این مراسم با اجرای موسیقی «دونلی» توسط استاد شیرمحمد اسپندار، گروههای موسیقی آیینی سیستان و بلوچستان، رقص شمشیر و شعرخوانی در جمع علاقه مندان به فرهنگ و هنر این دیار کهن و جمعی از نمایندگان مجلس حاضر در برج میلاد پایان یافت.