اصفهان

علم و فناوری بررسی می کند؛

آیا علوم و فناوري سلول های بنيادی اولویت الف علم و فناوری کشور است / پزشکان در درمان دوسوم بیماران کشور خود شرمنده اند

علوم و فناوري سلول های بنيادی در كنار فناوری نانو و هسته ای اولویت الف علم و فناوري كشور مي آيد، اما بودجه تخصیصی به این حوزه کفاف آن را نمی کند، و اولین اثر آن این است که پزشکان در درمان دوسوم بیماران کشور خود شرمنده اند. تعداد بیمار نیازمند کشور سالانه ۲۴۰۰تا ۳۰۰۰ است.

با هدف جذب دانشجوی غیر ایرانی صورت گرفت؛

امضای قرارداد همکاری بین دانشگاههای آزاد اصفهان و واحد بین المللی خرمشهر ـ خلیج فارس

در راستای تحقق سیاست‌های جذب دانشجوی غیر ایرانی و در جهت بهره مندی نظام‌مند از مشارکت ها و خرد جمعی و توسعه همکاری های علمی، آموزشی و پژوهشی قرارداد همکاری فی مابین دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان(خوراسگان) و دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین المللی خرمشهر ـ خلیج فارس منعقد شد.

مدیر گروه شنوایی شناسی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت؛

ایران در غربالگری شنوایی شناسی نوزادان جایگاه خوبی در دنیا دارد

مدیر گروه شنوایی شناسی دانشکده توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، با تصریح این که ایران در غربالگری شنوایی شناسی نوزادان جایگاه بسیار خوبی در دنیا دارد، گفت: می توان چنین چشم اندازی برای غربالگری شنوایی سالمندان نیز داشت.

سنگ اندازی مسئولان در سال رونق تولید؛

سرمایه تولید انبوه نداشتم مجوز دانش بنیانی را لغو کردند/ در پیچ و خم هزار توی دانش بنیانی و اعطای تسهیلات، پشت پرده ها و چالشها چیست؟

بریکت سوختی یا ذغال با انرژی بالا یکی از این دستاوردهایی است که ارزش حرارتی هر کیلوگرم آن برابر ۹ متر مکعب گاز است، این محصول سال ۱۳۹۵ دانش بنیانی نوپا نوع یک را کسب کرد، اما در ارزیابی مجدد سال ۱۳۹۸ به دلیل عدم توانایی محقق در تامین سرمایه برای تولید انبوه و این که چند تحقیق دانشجویی وجود دارد، دانش بنیانی محصول لغو شده است،در واقع در پیچ و خم هزار توی دانش بنیانی و اعطای تسهیلات، پشت پرده ها و چالشهای زیادی وجود دارد.

توسط رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان؛

«کارگروه انتقال، درمان و آموزش خودامدادی» منصوب گردید

امروز بر اساس احکام جداگانه ای از سوی خانم دکتر طاهره چنگیز رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، اعضای «کارگروه انتقال، درمان و آموزش خودامدادی» منصوب گردید:

در کمتر از یکسال؛

فعالیتهای چشم گیر مرکز بسیج علمی مبارکه و گامهای موثر آن

مرکزبسیج علمی برادران خاتم الانبیای شهرستان مبارکه که مهرماه ۱۳۹۷ راه اندازی شد در مسیر تحقق اهداف سازمان، فعالیتهای چشم گیری داشته، بطوری که در معرفی گامهای موثرآن می توان به شناسایی بیش از ۲۰۰ نخبه، برقراری ارتباط با صنعت و دانشگاه، برگزاری دوهمایش علمی- فناوری اشاره کرد و علاوه بر این اقداماتی هم برای راه انداز خانه نخبگان و مرکز رشد در شهرستان مبارکه انجام داده است.

رئیس شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان گزارش کرد؛

آمار عملکردی و نقش بسیار پررنگ شهرک و واحدهای فناور مستقر طی یک سال اخیر

امروز و بمناسبت هفته دولت رونمایی از سه محصول دانش بنیان دستگاه بازرسی ایکس‌ری چمدانی شرکت بهیار صنعت سپاهان،سيستم پردازش گندله‌های فولاد شرکت دیده رایان صنعتی اصفهان و لیزرهای حکاکی و پزشکی و بهره برداری از چهار طرح عمرانی در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، با حضور استاندار و فرماندا انجام شد. همچنین در این مراسم ارائه آمار عملکردی شهرک و واحدهای فناور مستقر طی یک سال اخیر توسط رئیس شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان حاکی ازنقش بسیار پررنگ این شهرک در حوزه های مختلف است.

در نشست مواجهه نیازهای فناورانه محقق شد؛

۲۱ شرکت دانش بنیان و فناور در رفع هجده نیاز فناوری شهرداری اصفهان درگیر می شوند

نشست مواجهه نیازهای فناوری شهرداری اصفهان و ارائه توانمندی شرکتهای دانش بنیان با همت مدیریت پژوهش، خلاقیت و فناوری های نوین و معاونت عمران شهرداری اصفهان با همکاری فن بازار منطقه ای استان اصفهان و شرکت شهرکهای صنعتی اصفهان در محل سالن اجلاس سران برگزار شد. در این رویداد ۱۸ نیاز فناوری شهرداری اصفهان ارائه و ۲۱ شرکت دانش بنیان و فناور استان با ارائه توانمندیها آمادگی خود را برای رفع نیازهای این سازمان اعلام کردند.

علم و فناوری از دومین نشست تخصصی ققنوس گزارش می دهد؛

اولین پالایشگاه گیاهان دارویی و کارخانه تولید قند استویا در اصفهان راه اندازی شد/ تولید نوشابه ایرانی (مای وان) تنها نوشابه کاملا طبیعی در دنیا

رئیس کانون کارآفرینی استان اصفهان، با اعلام این خبر که یک پالایشگاه گیاهان دارویی و یک کارخانه ای با تولید ۴۰۰ تن قند استویا به اندازه کل مصرف خاورمیانه در اصفهان راه اندازی شده است، گفت: یک مجموعه دانش بنیان هم موفق به تولید یک نوشابه ایرانی (مای وان) تنها نوشابه کاملا طبیعی در دنیا شده است.

در پنجمین دوره جشنواره نوجوان خوارزمی؛

بیش از ۷۰ درصد مدارس متوسطه اول بازارچه های کسب و کار را تجربه کردند/ ادبیات فارسی از مهمترین و ضروری ترین حوزه ها است

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش بر ارزشمند بودن همه حوزه های پنجمین دوره جشنواره نوجوان خوارزمی اشاره کرد و با تاکید بر این که ادبیات فارسی از مهمترین و ضروری ترین حوزه ها است،گفت: بیش از ۷۰ درصد مدارس متوسطه اول بازارچه های کسب و کار را در سطح مدارس تجربه کردند،