اقتصاد-ایران

با وجود تحول در بازار بورس ایران در سال جدید بررسی می شود؛

وضعیت بورس ایران؛بایدها و شایدها

بورس از جمله مشارکت و سرمایه گذاری های اقتصادی است که منجربه بهره‌مندی کل جامعه از سرمایه‌گذاری‌های انجام شده نیز می‌شود که از آن جمله می‌توان به ایجاد اشتغال اشاره داشت.

در گفتگو با یک استاد دانشگاه مطرح شد:

تبدیل چالش‌های کرونا به فرصت

یک استاد دانشگاه گفت: به قول رهبر معظم انقلاب ما چالش ها را تبدیل به فرصت ها می کنیم.

در گفتگو با یک استاد اقتصاد؛

بررسی اثرگذاری قوای سه‌گانه کشور در اقتصاد ایران

استاد دانشگاه آزاد اسلامی شیراز گفت: قوه قضاییه با ورود به پرونده دانه درشت ها و مبارزه با مفاسد اقتصادی تحرک و پویایی در سطح جامعه ایجاد کرد که باعث اعتماد سازی در اقتصاد ایران شد.

کاپیتالیسم یا سرمایه داری

می نویسیم کاپیتالیسم بخوانید نابرابری ...

نقد و بررسی لایحه بودجه سال ۹۹؛

رشد ۲۷ درصدی مالیات بر شرکت های غیر دولتی/ بی سابقه ترین آینده فروشی در اقتصاد ایران

عضو انجمن اقتصاددانان ايران از نمایندگان مجلس خواست به جای موافقت با رشد ۲۷ درصدی مالیات بر شرکت های غیر دولتی، دولت را مکلف کنند برای تحقق درآمدهای مالیاتی پیش بینی شده خود به مقابله با فرارهای مالیاتی و حذف معافیت های مالیاتی غیر ضروری در کشور بپردازد.

استارت آپ چیست؟

بررسی اقتصاد دیجیتال و استارت اپ ها

گزارش تصویری،

کارگاه کارآفرینی در فراساحل با رویکرد جهادی

دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر با همکاری مرکز هدایت و حمایت از تحقیقات کاربردی شهید احمدی جوان سازمان بسیج علمی و پژوهشی سپاه امام صادق(ع)، کارگاه «کارآفرینی در فراساحل با رویکرد جهادی» عصر امروز در سالن اندیشه دانشگاه آزاد با حضور استاد احمدی میانجی به با هدف آشنا کردن جوانان با کارآفرینی و مصادیق آن در حوزه فراساحل در استان برگزار نمود.

فعال اقتصادی سواحل جنوب کشور؛

بزرگترین مشکل اقتصاد ایران، نبود نقشه راه است

سردار رضا احمدی میانجی مشکل اصلی اقتصاد ایران، را نبود نقشه راه عنوان کرد و افزود: رهبر انقلاب اسلامی همیشه تاکید دارند، در کشور هیچ بن بستی وجود ندارد زیرا مشکلات کشور شناخته شده است و برای همه آنها نیز راه‌حل‌های شناخته شده‌ای وجود دارد و فقط باید مسئولان کمر همت ببندند و برای رفع مشکلات اقتصادی نقشه راه تعریف کنند.

پدیده دست‌فروشی نشان‌دهنده‌ی بیماری جدی اقتصاد ایران است

پدیده دست فروشی، پدیده‌ای است رو به رشد در جامعه بوده که هم دارای چهره‌ی خوب و هم بد است و مزایا و معایب خاص خود دارد ولی با داشتن برنامه برای این افراد، می‌توان این چالش را تبدیل به فرصت کرد و به اقتصاد کشور کمک کرد.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

پشت پرده افزایش ۵۰۰ درصدی قیمت چادر در کشور/ دلایل عدم خودکفایی ایران بعد از ۱۰۰ سال استفاده از چادر چیست ؟+فیلم

بر اساس شواهد موجود، قیمت چادر نسبت به سال گذشته با تورم ۳۰۰ تا ۵۰۰ درصدی روبه رو بوده است ، این در حالی است که بعد از ۱۰۰ سال استفاده از چادر در کشور، هنوز ۹۳ درصد آن از خارج وارد کشور می شود و تولید کنندگان توان مقابله با واردکنندگان را ندارند.