اقتصاد-ایران

عضو انجمن اقتصاددانان ايران:

حذف صفر از پول ملی نه ضرورتی دارد و نه مشکلی را حل خواهد کرد

عضو انجمن اقتصاددانان ايران با تشریح وضعیت اقتصادی کشور عنوان کرد: در چنین شرایطی حذف صفرهای پول ملی نه ضرورتی دارد و نه مشکلی را از اقتصاد ایران حل خواهد کرد لذا بهتر است بانک مرکزی بر مهم ترین وظیفه ذاتی خود یعنی استحکام قیمت ها و مهار تورم تمرکز کند.

با مطرح شدن کلید واژه برخورد اراده ها

بــرخورد اراده ها| اقتصــاد دانش بنیان راهکار اساسی و موثر برای امــروز کشور

باعنابت به تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی ،تنها راه ایستادگی در برابر خصم و فشارهای دشمن، مقاومت است. این مقاومت در کنار پیشرفت علمی حاصل می شود.

نرخ رشد اقتصادی

بررسی آماری رشد اقتصادی در ۹ ماهه اول سال ۹۷

پیش‌بینی شده تا سال ۲۰۳۰،

هوش مصنوعی به میزان ۱۵.۷ تریلیون دلار در اقتصاد جهان سهم خواهد داشت

۱۰ تکنولوژی برتر که آینده اقتصاد دنیا را شکل می‌دهند عبارتند از: هوش مصنوعی، رباتیک، اینترنت اشیا، ژنتیک، پهباد، بلاک‌چِین، کلان داده، واقعیت افزوده، واقعیت مجازی، پرینتر ۳بعدی است.

طبق بررسی انجام شده در اقتصاد ایران:

چرا ایران دائم تحریم می‌شود؟/از تحریم نباید بنالیم؛ باید طرح های مقابله با تحریم را بررسی و دنبال کنیم

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای می‌فرمایند: «تحریم می‌تواند فرصت باشد زیرا تجربه نشان داده که کشورهایی که از منابع طبیعی مانند نفت برخوردار هستند هر وقت درآمدهای آنها از ناحیه این منابع کاهش پیدا کرده است به فکر اجرای اصلاحات اقتصادی افتاده و انگیزه پیدا می‌کنند تا خود را از وابستگی نجات دهند.»

رئیس سابق دفتر بازرگانی:

آیا وضعیت اقتصاد ایران در سال ۹۸ قرار است از این هم سخت‌تر باشد؟

اقتصاد ما یک بار دیگر در معرض ابتلا به عارضه «رکود تورمی» قرار می‌گیرد که قطعا نارضایتی همزمان طیف گسترده‌ای از مردم و فعالان اقتصادی را به دنبال خواهد داشت.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی:

دولت فعلی برای جنگ اقتصادی ساخته نشده است/ کشور نیاز به مدیرانی مانند شهید همت احتیاج دارد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: برای برون رفت از مشکلات اقتصادی دولت فعلی نمی‌تواند فرماندهی کند، دولت برای جنگ اقتصادی ساخته نشده است.

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری گیلان

بازخوانی آرمان ‌های انقلاب راهکار مقابله با دشمنان در جبهه اقتصادی است

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری گیلان با اشاره به نا امیدی دشمنان ایران اسلامی در جبهه نظامی بر لزوم اولویت سازی تبیین ابعاد اقتصاد مقاومتی و گفتمان انقلاب اسلامی در محیط ‌های علمی تاکید کرد.

عضو هیأت علمی دانشگاه پیام نور کشور مطرح شد

چرائی بروز مشکلات اقتصادی کشور و راهکار برون رفت از بیماری اقتصادی

استاد اقتصاد دانشگاه پیام نور با اعلام اینکه دولت، فعالان اقتصادی و مردم برای برون رفت اقتصادی باید تلاش کنند، گفت: ضعف نظارت توسط دولت، سوء استفاده فروشندگان و هجوم برای خرید کالاهای گران زمینه بیماری اقتصادی کشور را فراهم کرده است.

علم و فناوری بررسی می کند:

چالش های اقتصادی بی پایان دولت و تدبیرهایی که نتیجه نداد!

مشکلات اقتصادی و کاهش قدرت خرید مردم جمله های ناشناخته ای برای مردم کشورمان نیستند. مشکلاتی که در سال جدید شدت گرفته و موجب کاهش قدرت خرید مردم شده است.