اقتصاد-مقاومتی

علم و فناوری گزارش می دهد؛

پشت پرده افزایش ۵۰۰ درصدی قیمت چادر در کشور/ دلایل عدم خودکفایی ایران بعد از ۱۰۰ سال استفاده از چادر چیست ؟+فیلم

بر اساس شواهد موجود، قیمت چادر نسبت به سال گذشته با تورم ۳۰۰ تا ۵۰۰ درصدی روبه رو بوده است ، این در حالی است که بعد از ۱۰۰ سال استفاده از چادر در کشور، هنوز ۹۳ درصد آن از خارج وارد کشور می شود و تولید کنندگان توان مقابله با واردکنندگان را ندارند.

یک پژوهشگر حوزه کسب و کار

برای موفقیت در فروش باید متفاوت باشیم

یک پژوهشگر حوزه کسب و کار با اشاره به ظرفیت مناسب مشاغل خانگی در توسعه اقتصادی کشور، بر لزوم بهره گیری از دنیای دیجیتال برای ایجاد پویایی در این گونه مشاغل تاکید کرد.

اختصاصی علم و فناوری؛

پدافند هوایی و اقتصاد مقاومتی مبتنی بر اقتدار علمی

بررسی عملکرد قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص) آجا نشان دهنده این واقعیت است که نقش پدافند هوایی کشورمان در روزگار کنونی فقط منحصر به یک سازمان دفاعی نیست. اینک با یک سازمان دفاعی منسجم مواجهیم که علاوه بر ثمر رساندن مأموریت و انجام شرح وظایفش، دارای نقش و عملکرد اثرگذار در حوزه دانش و پژوهش و همچنین اقتصاد مقاومتی است.

یک نخبه بازار کشاورزی

واردات بی رویه و دلالی، مهمترین موانع تولید نخبگان بازاری است/ تحریم ها، بستری استثنایی برای تولیدات متکی بر دانش بومی

یک نخبه بازار کشاورزی با اشاره به ثبات بالای تولید محصولات متکی بر دانش بومی و منابع داخلی، خواستار حذف دلالان و ایجاد فضای رقابتی بین تولیدکنندگان ملی به منظور رشد نخبگان بازاری در کشور شد.

رئیس اسبق دانشگاه زنجان:

اقتصاد مقاومتی الگویی مبتنی بر اقتصاد اسلامی است

درگفتگویی صمیمی با استاد اقتصاد و مدیریت، دکترمتفکرآزاد از پایه ها و مولفه های اقتصاد مقاومتی و همچنین خوانش های مختلف این نوع اقتصاد مورد بررسی قرار گرفت

کارآفرین نمونه اردلی:

تحریم ها ایران را خودکفا می کند/آمریکا بازنده است

کارآفرین نمونه اردلی در عرصه زنبورداری گفت:استکبار جهانی ۴۰ سال است که ما را تحریم می کند اما ملت شریف ایران اسلامی با توکل برخداو درایت رهبری فرزانه انقلاب روز به روز در تمام عرصه به مرحله خودکفایی می رسد.

نرخ رشد اقتصادی

بررسی آماری رشد اقتصادی در ۹ ماهه اول سال ۹۷

معاونت جهاد علم و فناوری؛

مشکل عمده اقتصاد استان بوشهر/پژوهش‌های دانشگاهی به ندرت عملیاتی می‌شود

نشست نیروهای مسلح جهت بررسی مهمترین مسئله‌ی کشور و ارائه راهکارهای لازم در این راستا در دفتر معاونت جهاد علم و فناوری سپاه امام صادق(ع) برگزار شد.

کارشناسان کارآمد و خبره در پروژه‌های اقتصاد مقاومتی کرمان بکارگیری‌ شوند

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمان با بیان اینکه عدم استفاده از کارشناسان کارآمد و خبره در تعیین پروژه‌های اقتصاد مقاومتی کرمان چالش استان است گفت: پروژه‌های اقتصاد مقاومتی استان کرمان بررسی و آسیب‌شناسی شده است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی:

دولت فعلی برای جنگ اقتصادی ساخته نشده است/ کشور نیاز به مدیرانی مانند شهید همت احتیاج دارد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: برای برون رفت از مشکلات اقتصادی دولت فعلی نمی‌تواند فرماندهی کند، دولت برای جنگ اقتصادی ساخته نشده است.