اقتصاد

چهارمین کنفرانس بين المللي پژوهش در مديريت، اقتصاد و توسعه

به منظور شناخت مفهوم مدیریت و اقتصاد که ازجمله دلایل مهم پیشرفت و توسعه هرکشوری هستند، در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۸ در کشور گرجستان شهر تفلیس، کنفرانسی تحت عنوان "چهارمین کنفرانس بين‌المللي پژوهش در مديريت، اقتصاد و توسعه" برگزار می‌شود.

اقتصاددانان دانشگاه MIT پاسخ دادند؛

دموکراسی عامل رشد اقتصادی

تحقیق جدیدی که توسط اقتصاددانان دانشگاه MIT صورت گرفت، نشان داد زمانی که بحث رشد به میان می‌آید، دموکراسی به میزان قابل توجهی پیشرفت را تسریع می‌کند. کشورهای دارای نظام دموکراسی ۲۰ درصد بهبود را طی دوره ۲۵ ساله نسبت به زمان پیش از آن تجربه می‌کنند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی:

دولت فعلی برای جنگ اقتصادی ساخته نشده است/ کشور نیاز به مدیرانی مانند شهید همت احتیاج دارد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: برای برون رفت از مشکلات اقتصادی دولت فعلی نمی‌تواند فرماندهی کند، دولت برای جنگ اقتصادی ساخته نشده است.

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری گیلان

بازخوانی آرمان ‌های انقلاب راهکار مقابله با دشمنان در جبهه اقتصادی است

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری گیلان با اشاره به نا امیدی دشمنان ایران اسلامی در جبهه نظامی بر لزوم اولویت سازی تبیین ابعاد اقتصاد مقاومتی و گفتمان انقلاب اسلامی در محیط ‌های علمی تاکید کرد.

عضو هیأت علمی دانشگاه پیام نور کشور مطرح شد

چرائی بروز مشکلات اقتصادی کشور و راهکار برون رفت از بیماری اقتصادی

استاد اقتصاد دانشگاه پیام نور با اعلام اینکه دولت، فعالان اقتصادی و مردم برای برون رفت اقتصادی باید تلاش کنند، گفت: ضعف نظارت توسط دولت، سوء استفاده فروشندگان و هجوم برای خرید کالاهای گران زمینه بیماری اقتصادی کشور را فراهم کرده است.

بانک ها و بی اعتنایی به تامین مالی بخش پژوهش

کمتر فعال اقتصادی وجود دارد که نداند یکی از مشکلات بزرگ اقتصاد تولید محور همانا تامین مالی است و در عین حال اقتصاد کشور از حجم بالای نقدینگی سرگردان رنج می برد

پژوهشگر علوم سیاسی :

نسخه درمانی مشکلات اقتصادی کشور دانش بنیان کردن اقتصاد است/ اقتصاد سالم اقتصاد مردمی است

​پژوهشگر علوم سیاسی در هرمزگان گفت: با توجه به لایحه بودجه ۹۸ نشان می دهد که رتبه هرمزگان از۳۳ استان دیگر بالاتر بوده و باید گفت اقتصادی سالم است که مردمی باشد نه دولتی وتنهانسخه شفابخش مشکلات اقتصادی دانش بنیان کردن اقتصاد است.

طلبه نخبه بوشهری؛

حوزه علمیه باید نظریات کاربردی اقتصاد اسلامی را معرفی کند

گفتگویی با طلبه مخترع بوشهری پیرامون موضوعاتی نظیر «ارتباط حوزه و دانشگاه»، «رسالت های حوزه علمیه»، «نقش حوزه علمیه در اقتصاد»، «اهداف نظام اقتصادی» نظر وی را در این گزارش بخوانید.

علم و فناوری بررسی می کند:

چالش های اقتصادی بی پایان دولت و تدبیرهایی که نتیجه نداد!

مشکلات اقتصادی و کاهش قدرت خرید مردم جمله های ناشناخته ای برای مردم کشورمان نیستند. مشکلاتی که در سال جدید شدت گرفته و موجب کاهش قدرت خرید مردم شده است.

گزارشی از حال و روز اقتصاد ایران؛

آیا تب دلار در ایران کاهش یافته است؟

این روزها کشور روزهای آرامی را به نسبت چند ماه گذشته تجربه می کند این در حالی است که کارشناسان معتقدند:سه نرخی بودن قیمت ارز فقط به کام سودجویان و رانت‌ خواران است.