انتخابات-امریکا

یادداشت

سگ زرد برادر شغال است

درحالی شمارش آرای ایالات متحده امریکا در حال انجام است که چشم تمام دنیا به نتیجه این انتخابات است تا بتوانند قدرت وسیاست های خودرا با آن تطبیق دهند.

یادداشت

گره زدن اقتصاد کشور به تحولات خارجی غلط است

اینکه این روزها به کرات می شنویم که همه منتظر نتیجه انتخابات دموکراتها و جمهوری خواهان در امریکا هستند تا اتفاقات خوبی در کشور ما بیافتد و مردم منتفع شوند امری اشتباه و غیرقابل قبول است.

آیا همزمان با انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا یک سیارک به زمین برخورد می‌کند؟

احتمال برخورد یک سیارک به زمین در روز انتخابات آمریکا هرچند بسیار اندک ولی وجود دارد. سیارک Asteroid ۲۰۱۸ VP۱ حدود ۲ نوامبر از کنار زمین عبور خواهد کرد. گزارش ها نشان میدهد در یک بازه زمانی کوتاه مدت در اوایل ماه نوامبر سال جاری میلادی چند سیارک در از نزدیکی سیاره ما رد خواهند شد.

بررسی تطبیقی مکانیزم انتخابات در ایران با کشورهای مدعی دموکراسی

با بررسی نظام های انتخاباتی کشورهای یاد شده که اتفاقاً از مدعیان دموکراسی در جهان نیز به شمار می ایند نقاط قوت نظام انتخاباتی و سیاسی کشور ما بیش از پیش آشکار می شود.

برگزاری کافه انتخابات در دانشگاه صنعتی شریف

کافه انتخابات به‌عنوان محلی برای گفتگوی صمیمی پیرامون انتخابات ۲ اسفندماه ۱۳۹۸ در دانشگاه صنعتی شریف برگزار می‌شود.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

با روش های برگزاری انتخابات الکترونیکی در کشورهای مختلف آَشنا شوید/ رأی گیری الکترونیکی برای ایران چه مزایایی دارد ؟

هر ساله با نزدیک شدن به زمان انتخابات، موضوع برگزاری رأی گیری الکترونیکی به موضوع داغ کشور تبدیل می شود. امسال نیز با پیش رو داشتن یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی دوباره بحث استفاده از این سیستم مورد توجه کارشناسان و مردم قرار گرفته است .

بررسی علم و فناوری از نتیجه انتخابات میان دوره ای کنگره آمریکا:

چالش های از دست رفتن مجلس نمایندگان و استیضاح رئیس جمهور آمریکا/آیا دموکرات ها ترمز ترامپ را می کشند؟

نتایج انتخابات میان دوره ای کنگره آمریکا تا حد زیادی به تعدیل قدرت در این کشور منجر شد. نتایجی که به اعتقاد برخی کارشناسان می تواند دونالد ترامپ را در پیشبرد سیاست هایش با مشکل روبرو کند.