ایدز::خبرگزاری علم و فناوری
ایدز

علم و فناوری گزارش می‌دهد؛

عدم ابتلای بیماران HIV+ به ویروس کورنا

برخلاف باور عمومی که مبتلایان به ایدز دارای سیستم ایمنی ضعیفی می باشند اما تحقیقات نشان داده کسانی از مبتلایان به HIV که تحت درمان می باشند، نقص ایمنی بدن نداشته و در عمل به ویروس کووید ۱۹ مبتلا نمی شوند .

ساخت داروی ارزان قیمت ایدز برا کودکان با طعم توت فرنگی

از آنجا که هر چهار داروی موجود در تهیه این دارو قدیمی‌تر هستند و دیگر ثبت اختراع نمی‌شوند، ممکن است در نهایت آن در کشورهای ثروتمند نیز عرضه شود. اما این بازار بسیار ناچیز است زیرا بیشتر زنان باردار در غرب برای ایدز تست می‌شوند، و بلافاصله تحت داروهای ضدویروسی قرار داده می‌شوند، که احتمال انتقال به نوزادانشان در رحم، هنگام تولد یا از طریق شیردهی به تقریباً صفر کاهش یابد.

راه اندازی اتوبوس اطلاع رسانی ایدز در شهرستان کیار

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان کیار؛ از راه اندازی اتوبوس اطلاع رسانی ایدز در این شهرستان خبر داد.

مراقب سویه جدید ویروس HIV باشید!

این تحقیقات به ما یادآوری می‌کند که ویروس ایدز دارای انواع خطرناک بسیار گوناگونی است. ویروس ایدز همواره در حال تغییر و تحول است، همین امر باعث شده است که تاکنون دانشمندان قادر به کشف واکسن برای آن نباشند. بیش از ۳۷ میلیون نفر در حال حاضر در جهان مبتلا به ایدز هستند. داروهای ضدایدز از تولید و شیوع این بیماری جلوگیری می‌کنند، اما دارای اثرات جانبی چشمگیری هستند.

کارگاه آموزشی دو روزه برنامه استراتژیک ایدز در شهرکرد برگزار شد

رئیس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری و سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد گفت: کارگاه آموزشي دو روزه برنامه استراتژيک ايدز با حضور دكتر نامداري دبير كميته كشوري پايش و ارزشيابي برنامه HIV وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي برگزار شد.

بیماری اچ ای وی بیماري شناخته شده و قابل درمان است

عضو کمیته کشوری ایدز و استاد دانشگاه، با بیان اینکه بيماري اچ اي وي علي رغم ۲۰ ، ۲۵ سال گذشته هم اکنون بيماري شناخته شده اي است افزود: اين بيماري قابل درمان و کنترل است و با انجام مراقبت هاي لازم مانند ساير بيماري ها فرد مي تواند با وجود ابتلا به آن، زندگي طبيعي و طول عمر بالا داشته باشد.

به تازگی انجام شد؛

هدف‌گیری زیرمجموعه سلول بنیادین خونی بیانگر اصلاح ژنی درمانی طولانی مدت و مرتبط است

محققان از CRISPR-Cas۹ به منظور اصلاح سلول‌های بنیادی خونی دارای عمر طولانی به منظور بازگشت علائم پزشکی مشاهده‌شده در اختلالات خونی مانند بیماری خونی داسی شکل و بتاتالاسمی استفاده کردند.

آخرین تحقیق محققان دانشکده لوییز کاتز :

برای اولین بار HIV شکست خورد!

دانشمندان موفق شدند تا ویروس HIV که مسبب بیماری ایدز است را از ژنوم حیوانی حذف کنند.

برای اولین بار HIV شکست خورد!

دانشمندان موفق شدند تا ویروس HIV که مسبب بیماری ایدز است را از ژنوم حیوانی حذف کنند.

Nature: محقق ایرانی نخستین ژن درمانی موفق بیماری ایدز را به کمک «فناوری کریسپر» انجام داد

محقق ارشد این مطالعه، کامل خلیلی، از دانشگاه تمپل، در بیانیه‌ای اعلام کرده است: «مطالعه ما نشان می‌دهد که این نوع درمان مبتنی بر ویرایش ژنوم، همانندسازی دی‌ان‌ای ویروس ایدز را سرکوب می‌کند. در نهایت این فرآیند، اچ‌آی‌دی از سلول‌ها و اندام‌های عفونی شدن جانور خارج خواهد شد.»