ایرانی

نظام رتبه بندی سایمگو اعلام کرد؛

خاورمیانه در دستان محققان ایرانی/ رتبه نخست تولیدات علمی در سال ۲۰۱۸ به ایران رسید+جدول

بر اساس آخرین رده بندی نظام رتبه بندی سایمگو در سال ۲۰۱۸، جمهوری اسلامی ایران ، در زمینه تولیدات علمی در خاورمیانه به مقام نخست و در سطح جهان به رتبه شانزدهم رسید.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

راه اندازی دو مسیر «ایر تاکسی» در کشور تا پایان سال / آیا ایران زیرساخت لازم جهت بهره برداری از «تاکسی پرنده» را دارد؟

شهرام آدم‌نژاد معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی اعلام نمود تا پایان امسال حداقل در دو مسیر سیستم حمل و نقل نوین « ایرتاکسی» را اندازی می شود.

واکاوی علم و فناوی از عملیات های فریب علیه ایران؛

پشت پرده عملیات روانی چند روز اخیر چیست؟/سیاه نمایی از وضعیت کشور به کمک ۲۶۰ رسانه فارسی زبان دشمن

دشمن در تلاش است تا به کمک ۲۶۰ رسانه فارسی زبان و فضای مجازی تصاویر اشتباهی از جامعه ارائه کند و با اثرگذاری منفی روی دستگاه محاسباتی مسئولین و سیاه نمایی از وضعیت کشورمردم را نسبت به آینده مایوس کرده و با تبدیل نقاط قوت کشور به نقطه ضعف به اهداف خود برسد.

صادرات غیر نفتی فله ای و سرمایه هایی که از دست می رود ؛

۱۷۰۰۰ بشکه نفت خام برابر با فروش یک تن زعفران/ کاشت محصول به نام ایران و به کام اسپانیا

ایران بزرگترین تولید کننده ی زعفران است اما به دلایلی سود بالایی از این محصول عایدش نمی شود. بیشترین سود حاصل از زعفران ایرانی را اسپانیا به جیب می زند. تولید ارزش افزوده از زعفران مستلزم پیشرفت در صنایعی نظیر بسته بندی است که اروپا در آن پیشگام است.

آبهای زیرزمینی و علت خشک شدن آنها در ایران

آب‌های زیرزمینی به آب‌هایی گفته می‌شود که در لایه‌های آب‌دار و اشباع زیر زمین تجمع پیدا کرده‌است. این آب‌ها فقط حدود ۴ درصد از مجموعه آب‌هایی را که فعالانه در چرخه آب‌شناختی دخالت دارند، تشکیل می‌دهد. با این وجود حدود ۵۰ درصد جمعیت دنیا از نظر آب شرب متکی به همین آب‌های زیرزمینی آزاد هستند.