ایران

امر به معروف فراموش شده:

خبرنگاران، اصلی ‌ترین سوت زن‌ها در جوامع امروزهستند

سوت زن اصطلاحاً به کسی اطلاق می‌شود که در درون یک سازمان کار می‌کند و خلافکاریه‌ای آن را افشا می‌سازد . این خلافکاری‌ها می توانند‌شامل انواع حرکت‌های غیر اخلاقی سازمان و مدیران آن، از قبیل تقلب، احتکار، تثبیت قیمت، رشوه، تولید محصول غیر ایمن و نقص قوانین یا مقررات باشد.

وقتی فناوری ناجی صنعت می شود؛

صنعت فولاد کشور با رنگ و بوی فناوری/دانش بنیان های ضد تحریم در حوزه فولاد

شرکتهای دانش بنیان اخیراً توانسته اند با تولید محصولاتی بخشی از نیاز صنعت فولاد را برطرف کنند محصولاتی که وارداتی بوده و با تحریمها امکان دسترسی به آنها از خارج وجود ندارد.

با وجود نیازمندی جوامع بررسی می شود؛

تحقق دولت الکترونیک از ابتدا تا امروز /موانع عملیاتی سازی دولت الکترونیک در ایران

در واقع دولت الکترونیک با استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات شیوه ها و زیر ساخت هایی را فراهم می کند که مردم یا مشتریان آنها با استفاده از این تسهیلات بتوانند به راحتی به اطلاعات و خدمات انها دسترسی پیدا کنند.

مطالعات MRI نشان می‌دهد؛

خواندن کتاب برای کودکان، موجب ارتقا رشد مغزشان می شود

مطالعات MRI نشان می‌دهد بین کتاب خواندن برای کودکان سن پایین و فعالیت مغز آنان رابطه وجود دارد. این مطالعات شواهد جدیدی ارایه می‌دهد که کتاب‌خوانی برای کودک در سال‌های اولیه کودکی موجب ارتقا آمادگی مغز آنان در زمینه خواندن شود.

علم و فناوری گزارش می دهد؛

ایران به جمع دارندگان سلاح "جنگ ستارگان" پیوست/با کشورهای دارای توپ‌های لیزری آشنا شوید+فیلم و عکس

سلاح های لیزری ، جزء ابزارهای جنگی پیشرفته ای هستند که با توجه به دانش بالا جهت ساخت آن ، تاکنون تنها ۴ کشور موفق به ساخت آن شده است؛ با توجه به سخنان امیر شاهرخ شهرام معاون وزیر دفاع، جمهوری اسلامی ایران نیز به جمع دارندگان این سلاح پیوسته است.

بانگاهی به تولیدات داروهای زیست فناوری درایران؛

بیوتکنولوژی علمی بدون مرز برای جوامع بشری/درمان بیماران با داروهای زیستی ایرانی

امروزه کمتر کسی در جوامع علمی وجود دارد که به اهمیت زیست فناوری و تأثیر آن بر روی زمینه‌های مختلف آگاهی نداشته باشد.

با تکمیل زنجیره فناوری فضایی درایران بررسی می شود؛

علوم و فناوری فضایی ایران از دیروز تا امروز/ایران؛نهمین کشور دارنده چرخه کامل فضایی

دستیابی به دانش فناوری فضایی یکی از دستاوردهای سالهای اخیر کشور است و حتی با وجود فاصله زیاد با صنعت ۵۰ ساله فضایی جهان، ایران موفق شده درمیان ۹ کشور صاحب چرخه کامل فناوری ماهواره، جای گیرد.

در نظام آموزشی ایران بررسی شد؛

زندگی واقعی به «خرد» و «مهارت» نیاز دارد /نظامی آموزشی ایران نیازمند بازبینی و اصلاح است

نظام آموزشی ایران باید به گونه‌ای بازبینی و اصلاح شود که بتواند با ارائه مهارت‌های لازم به دانش‌آموز، کیفیت زندگی او را بهبود ببخشد و ارتقا دهد و هدف آموزش، کمک به «پیروزی» افراد باشد نه یک نظام آموزشی بی‌کیفیت، که دانش‌آموزانی را پرورش می‌دهد که با هر گام به «شکست» نزدیک می‌شوند.

بزرگترین رویداد مخابراتی ایران؛

بیستمین نمایشگاه بین المللی «تله‌کام» برگزار می‌شود

بیستمین نمایشگاه بین‌المللی صنایع مخابرات و اطلاع‌رسانی (ایران تله‌کام ۲۰۱۹) مهرماه امسال در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.