ایران

بندر لاذقیه در اختیار مقامات ایرانی گذاشته شد/این استان از نظر ژئوپلتیک و ژئواستراتژیک از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است

این اتفاق البته دو وجه مهم دارد؛ یک وجه اقتصادی و یک وجه امنیتی، در وجه اقتصادی باید گفت ایران با رسیدن به لاذقیه می‌تواند با امن کردن و در اختیار گرفتن یک خط مهم ترانزیتی، مسیری در حدود ۴۵۰۰ کیلومتر از آسیای میانه تا غرب اروپا را به دست بگیرد و به سادگی هم به بازارهای عظیم واقع در این مسیر دست یابد.

در این تحلیل بخوانید:

وضعیت سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی در ایران

در سال هاي اخير، كشور ايران در كنار ساير كشورهاي جهان و با توجه به امتيازات ويژه سرمايه گذاري خارجي تلاش هاي زيادي براي جذب سرمايه گذاري خارجي به عمل آورده است، به رغم اين تلاش ها، با توجه به پتانسيل‎هاي فراوان، ظرفيت‌ها و موقعيت ژئو استراتژيك ايران در مقايسه با كشورهاي ديگر داراي پتانسيل‌هاي ضعيف و نامناسب، نتيجه شاياني حاصل نشده و ميزان جذب سرمايه گذاري خارجي ايران، نسبت به توانمندي‌هاي آن، بسيار پايين بوده است.

ایران در معرض تهدید آفت گیاهی خطرناک

آسیا برای نبرد با کرم برگ خوار آماده می شود

کرم برگ خوار پائیزه آفتی با سرعت پراکنش بالا بوده که پس از ایجاد خساراتی چشمگیر در قاره های آمریکا و آفریقا، به آسیا پای نهاده است.

با هدف استفاده بهینه از مواد شیمیایی اولیه؛

تولید ترکیبات دارویی با سنتز یک نانوکاتالیست سبز/نانوکاتالیست چیست؟

محققان ایرانی موفق به سنتز یک نانوکاتالیست سبز از گیاه انغوزه شدند که می تواند با دریافت نور خورشید و اکسیژن، واکنش تولید ترکیبات دارویی را تسهیل کند.گیاه مذکور گیاه بومی استان خراسان جنوبی است.

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می دهد

رتبه ایران در شاخصهای جهانی

ایران در حوزه انرژی، صنعت و معدن، تولیدات نانو، پرتاب ماهواره، سلولهای بنیادی بالاترین رتبه و در حوزه کسب و کار، ارزش پول و ... پایینترین رتبه را از شاخصهای جهانی کسب کرده است.

طبق آخرین رتبه بندی جهانی؛

ارتقای جایگاه ایران در ثبت اختراع|پتنت چیست؟

برای هر فرد خلاق، نوآور و ایده‌پردازی، ضروری است بداند پتنت چیست و چه مواردی را دربرمی‌گیرد.این اتفاق مهم علمی و تحقیقاتی برای هر پژوهشگری جز بهترین و جذاب ترین اتفاقاتی است که در زندگی کاری و تحقیقاتی وی می افتد.

درآستانه چهل سالگی انقلاب اسلامی؛

اینجا ایران؛دارنده ی رتبه ی سوم سدسازی در جهان

در كل كشورهاي جهان كمتر كشورهايي هستند كه مي توانند مدعي باشند كه در تمام علوم مرتبط با بخش سدسازي به خودكفايي كامل رسيدند.

وقتی یوان برای جایگاه دلار دندان تیز می کند؛

نبرد یوان چین با دلارآمریکا/نزول مرجعیت دلار در جهان

براساس شرایط اقتصاد جهانی و به گفته صاحب نظران،طی سال‌های آتی مجموعه‌ای از ارزها، جایگزین دلار آمریکا به عنوان تنها ارز مسلط کنونی برای تجارت بین‌المللی می‌شوند.

باآماده سازی پرتاب ماهواره های راهبردی ایرانی؛

آشنایی با "پیام" و "دوستی"؛ماهواره های ایرانی

سرپرست معاونت کاربرد و خدمات فضایی ایران با اشاره به انجام موفق آخرین تست‌های "ماهواره پیام" از توسعه "ماهواره‌های سنجشی پارس" و طراحی ۲۶ کاربرد برای این ماهواره‌ها در کشور خبر داد.

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می دهد؛

انقلاب های علمی در سال ۲۰۱۸:ساخت عینک برای نابینایان تا رونمایی از اولین تاکسی پرنده!

اکنون که سال جدید میلادی سال ۲۰۱۹ آغاز شده است، بد نیست به فناوری هایی که دراین سال رونمایی و بهره برداری شده است نگاهی بیاندازیم.