برجام::خبرگزاری علم و فناوری
برجام

سخنگوی وزارت امور خارجه در تبریز:

از پیشنهادات ژاپن برای کاهش تنش استقبال می کنیم

سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به پیشنهادات مطرح شده از سوی ژاپن گفت:ژاپن به عنوان کشور دوست با جمهوری اسلامی ایران با حسن نیت پیشنهاد می‌دهد تا منافع همه در منطقه تضمین شود .

سفیرسابق ایران در گفتگو با علم و فناوری:

اگر FATF هم تصویب شود؛ ایران از آن سودی نخواهد برد

دکتر محمد حسن قدیری ابیانه در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری در شیراز گفت: وعده‌های دولت در مورد FATF بی اساس است و برگزاری رفراندم برای مذاکره با آمریکا نه دیوانگی بلکه بی‌مغزی می باشد.

طی بیانیه ای؛

اعلام آمادگی بسیج برای استفاده از ظرفیت های خود برای افزایش سطوح تحقیق و توسعه در حوزه انرژِی صلح آمیز هسته ای

در این بیانیه امده است: معاونت علمی،پژوهشی و فناوری بسیج ضمن حمایت از دولت در جهت اجرای گام سوم کاهش تعهدات برجامی، امادگی خود را برای افزایش سطوح تحقیق و توسعه در حوزه انرژِی صلح آمیز هسته ای اعلام کرد.

گام دوم ایران:

اعلام عدم پایبندی نسبت به میزان درصد و غلظت غنی‌سازی/ نامه ظریف به موگرینی ارسال می‌شود

معاون سیاسی وزیر خارجه ایران گفت: امروز نامه ای از سوی ظریف به موگرینی نوشته شده که ارسال می شود و به صراحت بندهایی از برجام درباره عدم تعهد ما به غلظت اورانیوم اعلام خواهد شد.

پایان مهلت طرف‌های برجامی/ تا ساعتی دیگر تصمیمات برجامی ایران اعلام می‌شود

باتوجه به اینکه امروز مهلت ۶۰ روزه جمهوری اسلامی ایران به طرف های حاضر در برجام به پایان رسیده است، تا ساعتی دیگر تصمیم تازه ایران در کاستن از تعهدات برجامی اعلام می شود.

رییس سازمان بسیج اساتید هرمزگان در گفتگو با علم وفناوری:

اینستکس در واقع عمل به تمامی تعهدات الزام آور است

پروفسور احسان کامرانی صبح امروز در گفت وگو با خبرنگار ما اظهار داشت: متاسفانه دولت کنونی امریکا که قابل پیش بینی هم بود در تاریخ ۱۸ اردیبهشت ۹۷ رسما از برجام خارج شد و عملا هیچ تعهدی را نپذیرفت و عملی غیر عرف بین الملل انجام داد که رهبر معظم انقلاب اسلامی هم بارها به صراحت این حرف را بیان فرموده بودند که دولت امریکا به هیچ وجه قابل اعتماد نیست و همیشه خلف وعده کرده و تعهداتش را زیرپا نهاده است.

ایران هسته‌ای بعد از برجام

در این اینفو به بررسی اثرات برجام بر سازمان هسته‌ای کشور پرداخته‌ایم

از گفتار بی عمل تا مهلت ۶۰ روزه ایران

عدم چشم‌پوشی از تعهدگریزی‌های طرف مقابل/ قدرت و استقامت ایران، نقطه کور جهانیان

خروج آمریکا و عدم توجه اروپایی‌ها به تعهداتشان در برجام این بار کاسه صبر ایران را لبریز کرده است و گام‌های ایران این بار محکم‌تر برداشته می‌شود.

تنها راهکار واقعی خروج از مشکلات توجه به توان داخلی است

اعلام حمایت ۶۱۸ نفر از نخبگان، پژوهشگران و مخترعین بسیجی از اقدام متقابل دولت در برابر بدعهدی های طرف دیگر برجام

جمعی از نخبگان، پژوهشگران، نویسندگان، مبتکرین و مخترعین بسیجی طی بیانیه ای با اعلام حمایت از اقدامات تلافی جویانه ایران در برابر بدعهدی های های غرب و آمریکا در برجام ان را در راستای منافع ملی و مثبت ارزیابی کردند که منجر به تغییر معادلات در برجام به نفع ایران خواهد شد. متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

برجام و تعهدات روی میز جاگذاشته شده غرب

باوجود تأکيداتي که دولت و مسئولين مذاکرات هسته‌اي در رابطه با معامله برجام عنوان مي‌کنند با گفته‌ها و داده‌هاي آمريکايي‌ها از برجام، در هيچ ترازويي حتي نوع چيني آن تراز نمي‌شود.