بلاک-چین

ایران بالاتر از آلمان و آمریکا در سکوی نخست ایستاد ؛

کسب مدال طلای جشنواره بین‌المللی نوآوری سئول ۲۰۱۹ توسط دانشجویان ایرانی +عکس

تیم دانشجویان ایرانی برای «سیستم بلاک‌چین در فناوری اطلاعات پزشکی» جایزه گرفت که هدف از آن، حذف دفترچه‌های بیمه در ایران است. خصوصیات این پروژه شامل صورتحساب‌های مالیاتی پزشکان، صرفه‌جویی در هزینه کاغذبازی بیمارستان‌ها و مراکز پزشکی دولتی، جلوگیری از مصرف داروهای تکراری توسط بیماران، دسترسی دائمی به پرونده‌های پزشکی بیماران، و دسترسی سریع به سابقه‌ی سلامت بیماران توسط پزشکان با حفظ امنیت اطلاعات سلامت بیمار است

بلاک چین چیست؟

پولدارهای دیجیتالی چطوری پولدار مشوند؟

با پیشرفت فناوری در تراکنش بانکی بررسی می شود؛

رمزهای ارزی چه کاربردی دارند؟

ارز دیجیتال یا رمزارز نوعی پول مجازی است که از فناوری رمزنگاری در طراحی آن استفاده شده و معمولاً به صورت غیرمتمرکز اداره می‌شود.

بلاکچین چیست؟

این روزها بحث بلاکچین حسابی داغ است و ما قصد دارین در این کلیپ به طور خلاصه بلاکچین را معرفی کنیم.

مجله فوربس بررسی می‌کند:

آیا فناوری بلاک‌چین هم مانند ارزهای دیجیتال به محیط زیست ‌آسیب میرساند؟

یک شبکه هوشمند بلاک‌چین با برقراری عدالت و تامین انرژی‌های ارزان و البته سبز بدون متمرکز کردن آن در یک شهر یا منطقه می‌تواند بسیار کارساز باشد. از همین رو فعالان محیط زیست بلاک چین را یکی از راهکارهای بالقوه برای کاهش انتشار کربن جوی و برقراری پایداری در محیط زیست می‌دانند.

پروفسور MIT: فناوری بلاک‌چین اقتصاد بدون مرز ایجاد می‌کند

این استاد دانشگاه ام‌آی‌تی در مصاحبه با این شبکه به سه ویژگی عمده تکنولوژی بلاک‌چین اشاره می‌کند که حضور هر سه آنها در کنار هم به طور همزمان مي تواند تحولی را در دنیای اقتصاد به وجود آورد. امنیت، تمرکززدایی و مقیاس‌پذیری سه ویژگی منحصر به فرد این تکنولوژی به شمار می‌آید.

گزارشی از ظهور فناوری های نوین مالی در دنیا؛

کاربرد "فین تک" در اقتصاد مدرن / انقلابی در راه‌اندازی کسب‌ وکارهای کوچک

شاید اصطلاح نسبتا جدید فین‌تک بارها به گوش شما هم خورده باشد. اما سوال این‌جاست که مفهوم فین‌تک چیست و چرا آشنایی با مفهوم فین‌تک و درک آن برای کارآفرینان عصر جدید امری حیاتی است.

بلاک‌چین؛ تکنولوژی نامرئی که جهان را متحول می‌کند

بلاک‌چین را می‌توان تکنولوژی آینده نامید؛ این سیستم آمده است تا جهان، سیستم‌ مالی و روش‌های انتقال داده فعلی را زیر و رو کند. بلاک‌چین چاه بی‌نهایت تکنولوژی است که اطلاعات ذخیره‌شده روی آن میان تمام اعضای شبکه به اشتراک گذاشته می‌شود و امکان حذف و دستکاری این اطلاعات با استفاده از رمزگذاری، غیرممکن است.

انقلابی در ارتباطات در راه است...

فناوری بلاک چین چیست؟ + ویدئو

بلاک چین یک پایگاه داده‌ (DataBase) توزیع شده است که به‌عنوان یک دفتر اطلاعاتی توزیع شده، شناخته می‌شود.