بنگاه-های-اقتصادی-داخلی

نرخ رشد اقتصادی

بررسی آماری رشد اقتصادی در ۹ ماهه اول سال ۹۷

خبرگزاری علم وفناوری بررسی می کند ؛

ارز دیجیتالی بومی ؛ راهکاری برای شکستن تحریم‌های آمریکا؟

"مورگان رایت" متخصص راهبرد امنیت سایبری آمریکا اخیراً اذعان داشته که "ایرانی‌ها به بیت‌کوین روی می‌آورند و یکی دیگر از شیوه‌های در حال توسعه ایران برای جلوگیری از تحریم‌ها، ایجاد ارز دیجیتالی بومی است."

صادرات غیر نفتی فله ای و سرمایه هایی که از دست می رود ؛

۱۷۰۰۰ بشکه نفت خام برابر با فروش یک تن زعفران/ کاشت محصول به نام ایران و به کام اسپانیا

ایران بزرگترین تولید کننده ی زعفران است اما به دلایلی سود بالایی از این محصول عایدش نمی شود. بیشترین سود حاصل از زعفران ایرانی را اسپانیا به جیب می زند. تولید ارزش افزوده از زعفران مستلزم پیشرفت در صنایعی نظیر بسته بندی است که اروپا در آن پیشگام است.

گزارش اختصاصی خبرگزاری علم وفناوری ؛

انگلستان چگونه به توسعه اقتصادی رسید؟/ لیبرالیسم اقتصادی یا اقتصاد مقاومتی؟/ مستعمرات انگلیس بازار مصرف کالاهای بریتانیایی

غرب به عنوان نماد لیبرالیسم و کپتالیسم همواره نسخه هایی با رویکردهای اقتصاد سرمایه داری برای کشور های در حال توسعه تجویز می کند. این در حالی است که با بررسی موشکافانه در پیشینه ی اقتصاد آنها می توان به نکاتی ناقض این نسخه دست یافت.

گفت و گوی تلویزیونی رئیس جمهور ؛

سیاست و راهبردی بلند مدت یا تزریق مسکنی مقطعی بر پیکر نیمه جان اقتصاد؟

باید دانست که وابستگی بالای اقتصاد کشورمان به دلار و یورو باعث شده است که آمریکا بتواند تحریم‌های بانکی را بر ایران تحمیل و با همکاری اروپا، اقتصاد و تجارت خارجی کشورمان را دچار چالش جدی کند.

سرمقاله/ جابر انصاری فرد

صف آرای نخبگان علمی در برابر تحریم های اقتصادی/جامعه علمی کشور آماده مقابله با طوفان تحریم‌ها هست؟!

در روزهای گذشته وضعیت اقتصادی کشور شرایط متلاطم و ناآرامی رو تجربه کرد و صدمات زیادی به اقشار مختلف به‌خصوص قشر متوسط و ضعیف جامعه وارد ساخت. در این میان مسئولین به‌ویژه دولت مردان که انتظار سامان‌دهی این وضعیت را از آنان باید داشت نه‌تنها با سخنان خود این امید را به جامعه پمپاژ نکردند بلکه خبر از شرایط دشوارتری در آینده نه چندان دور دادند.

مسئول سازمان بسیج علمی قزوین تاکید کرد

ضرورت تمرکز علمی برای شکل‌گیری نظام اقتصاد مقاومتی/ توسعه کشور با الگوهای محافظه کارانه پیش نمی رود

مسئول سازمان بسیج علمی استان قزوین گفت: امروز توسعه کشو با الگوهای محافظه کارانه پیش نمی رود،تحریم های ظالمانه و تحمیلی برای ملت ما می تواند یک فرصت هم باشد اقتصاد ملی شکوفای ایران اسلامی نیز محقق شود.

کجای کار می لنگد؛

بحران حاکم بر بنگاه های اقتصادی داخلی ناشی از بکارگیری ابزارهای مدیریتی ناکارآمد است

ارزیابی حدود ۳۰ بنگاه اقتصادی نشان می دهد که این بنگاهها به دلیل نداشتن راهبری چابک، تیم موثر کاری و خلاق، نداشتن روند سیستماتیک کنترل کیفیت و ارائه خدمات، از توانایی لازم برای رقابت با بنگاه های خارجی برخوردار نبوده و همچنین در رقابت با بنگاه های داخلی نوآور سریعا شکست خورده و حذف می شوند.