بودجه-مدارس-دولتی

نماینده مردم ساری :

نسبت به بی‌تفاوتی‌های دولت به مردم مازندران در مجلس سکوت نمی‌کنم

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: مردم مازندران در شرایط سخت سیل پیامک تبریک نوروزی دولت را درک نمی‌کنند، مردم در حال حاضر نیاز به مساعدت و کمک مالی دولت دارند.

گزارش علم و فناوری از بازاری سازی آموزش در کشور؛

شکاف بزرگ فرهنگی، در سایه خصوصی سازی و کالایی سازی آموزش

با خصوصی سازی و کالایی سازی آموزش قطعا شاهد یک شکاف بزرگ فرهنگی در آینده در کشور خواهیم بود، مدارس غیرانتفاعی با کیفیت در مرکز کلانشهرها و شهرهای بزرگ و مدارس خرید خدمتی در حاشیه ها و مناطق محروم.

گزارش علم و فناوری از ناکار آمدی سیستم آموزش و پرورش در ایران؛

فهرست بن بست های آموزشی روی تخته سیاه وزارت خانه/جایگاه سواد در مدارس چقدر است؟

در حال حاضر سیستم آموزش و پرورش به شکلی است که به ابعاد مهم زندگی دانش آموزان بخصوص بعد عاطفی و ارتباطی آن ها توجه نمی کند . در حالی که از نظام آموزشی انتظار می رود که این مسئله را در نظر داشته باشدکه دانش آموزان امروزی با مسائل متعددی مانند مشکلات خانوادگی ، مشکلات معیشتی ، استرس ،رقابت های درسی طاقت فرسا و گاهی زائد و بحران هویت مواجه هستند .

مدیر کل اداره آموزش و پرورش استان خبر داد:

طرح سفیران سلامت در مدارس استان اجرایی می شود

۱۵ درصد از دانش آموزان استان تحت طرحی به نام سفیران سلامت قرار می گیرند که این طرح مدارس، معلمان و محتوای کتب درسی را تحت پوشش این طرح قرار می دهد.

در گفت و گوی دو تن از نمایندگان مجلس با خبرگزاری علم و فناوری مطرح شد

سهم ناچیز مراکز آموزش عالی از بودجه سال ۹۷ /کسری آشکار ۱۰۰ هزار میلیارد تومانی و سقوط علمی دانشگاه‌ها/حال پژوهش در کشور خوب نیست

دو تن از نمایندگان سابق مجلس که عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس هستند سهم مراکز آموزش عالی و آموزش و پرورش از بودجه ۹۷ را ناکافی دانسته و معتقد هستند که با این اوضاع و احوال بودجه ای وضعیت نگران کننده‌ای در انتظار مراکز آموزش عالی و آموزش و پرورش است

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می دهد

مشکل بودجه آموزش و پرورش، همچنان اندر خم یک کوچه

از دیرباز تا کنون، آموزش و پرورش با مشکل کمبود بودجه دست و پنجه نرم می کند و هنوز که هنوز است این مسئله حل نشده است تا جایی که به تازگی زمزمه هایی مبنی بر برقراری سرانه شهریه برای مدارس دولتی به گوش می رسد. در این گزارش از صحت و سقم این خبر جدید آگاه می شویم.