بوشهر

معرفی مشاهیر استان بوشهر در قرن معاصر؛

رئیسعلی دلواری سمبل قیام ضد انگلیسی و دشمن سرسخت اجنبی/ روز ۱۲ شهریور را روز مبارزه ملی با استعمارگران

یکی از این جوانان دلیر بوشهری که با رشادت‌های خود از مرزهای جنوبی ایران در برابر هجوم و حمله دشمنان خارجی محافظت و علیه نیروهای انگلیسی در جنگ جهانی اول قیام کرده، کسی نیست جز رئیسعلی دلواری که رهبری مبارزات در جنوب کشور، در تنگستان و بوشهر برعهده داشته است.

فرمانده سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر:

یکی از مولفه‌های قدرت، تولید علم است/دشمن به دنبال تخریب شخصیت‌های علمی است

«سردار علی رزمجو»، فرمانده سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر گفت: اندیشه ‌علم‌گرایی و خودکفایی و رشد و پیشرفت در علوم مختلف در نظام‌ها قابل اهمیت است و شورای علمی بسیج در مقیاس استان بوشهر باید به جایی برسد که قدرت رقابت با استکبار را داشته باشد و یکی از مولفه‌های قدرت، تولید علم است.

فرمانده سپاه امام رضا(ع) شهرستان دشتی؛

خانه نخبگان باید به حل مسئله‌ی گفتمان جهشی بپردازد

سرهنگ محمدرضا زارعی تبار فرمانده سپاه امام رضا(ع)شهرستان دشتی در اولین جلسه کارگروه جهش تولید گفت: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری در بحث «جهش تولید»، مهم‌ترین زاویه‌ای که ایشان به قضیه پرداختند مسئله‌ی گفتمان جهشی است؛ یعنی ما در عقلانیت جمعی ملی‌مان باید به "حرکت‌های جهشی" و "ما می‌توانیم" فکر کنیم.

شرکت دانش بنیان زیستاب جلبک لیان بوشهر؛

شرکت زیستاب ماهیانه ۴۰ کیلوگرم پودر خشک اسپیرولینا تولید می‌کند

شرکت زیستاب جلبک لیان جنوب، از شرکت های نوپا در زمینه کشت وتولید و فراوری ریزجلبک اسپیرولینا است و در حال حاضر راندمان ماهیانه تولیدات این شرکت ۴۰ کیلوگرم پودر خشک اسپیرولینا است و مقدمات اولیه برای تاسیس یک مجتمع با زیربنای ۷ هزار مترمربعی در سال ۱۳۹۸ را فراهم نموده است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر؛

پیام امام جمعه بوشهر در رابطه با شیوع بیماری کرونا/ این بیماری باید جدّی گرفته شود

آیت الله صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر در رابطه با شیوع بیماری کرونا در استان بوشهر پیامی صادر نمودند.

الزامات جهش تولید؛

جهش تولید نیازمند یک انقلاب نهادی در اقتصاد ایران پسا-کرونا

دکترعلی حسین صمدی، دانشیار دانشگاه شیراز گفت: جهش تولید، نیازمند تغییرات نهادی گسترده (اقتصادی-حقوقی، سیاسی، و اجتماعی-فرهنگی) و عمیق در زمینه تولید علم، اندیشه و تولید کالاها و خدمات است.

معرفی کتاب؛

بدرود برمصاد" اثر "عبدالرزاق ریشهری زاده"

روستای برمصاد شهرستان دشتی با ۵۰۰ نفر جمعیت در فاصله ۱۳۰ کیلومتری جنوب بوشهر واقع است که بر اثر سیل ویرانگر در سال ۱۳۶۵ به صورت کامل تخریب و خالی از سکنه شد و هم اکنون ساکنان قبلی روستا در بخش بردخون شهرستان دیر و بخش کاکی شهرستان دشتی سکونت دارند.

انجمن اقتصاد مقاومتی کشور در استان بوشهر؛

تربیت فرماندهان و مدرسان اقتصاد مقاومتی

انجمن اقتصاد مقاومتی کشور در استان بوشهرقصد دارد فرماندهان و مدرسان اقتصاد مقاومتی تربیت نماید و افراد می‌توانند در برنامه انجمن اقتصادی دوره ی تربیتی اقتصاد مقاومتی شرکت نموده و مدرک تخصصی آن را از طرف دانشگاه امام حسین (ع) دریافت کنند.

مسئول سازمان بسیج جامعه پزشکی سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر؛

مهمترین وظیفه اجتماعی هر فرد ایرانی برای شکست کرونا، در خانه ماندن است

مسئول سازمان بسیج جامعه پزشکی سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر گفت:آنچه می‌توان به عنوان توصیه اکید اشاره کرد تقاضا از هم استانی‌های عزیز برای ماندن در خانه است، این مهمترین وظیفه اجتماعی هر فرد ایرانی برای شکست کروناست.

مصاحبه‌ای خواندنی؛

آغاز طرح پرستاری با کرونا ویروس در بیمارستان مرکزی

حسن رضایی اندیشمند، پرستار ۲۵ بوشهری که اهل روستای باغان شهرستان دشتی است، در حالی طرح پرستاری خود را آغاز می‌کند که بعد از دو هفته کار در بیمارستان شهدای خلیج فارس استان بوشهر، ویروسی به نام «کرونا ویروس» در کشور شیوع پیدا می‌کند و این بیمارستان به عنوان بیمارستان مرکزی کرونا ویروس و بخش که او خدمت می‌کند به عنوان بخش "کرونا مثبت" معرفی می‌شود.