بیماری-دیابت

پاهایی که در اثر بی توجهی مسئولین نظام سلامت کشور قطع می شوند؛

پایان کابوس قطع پای دیابتی ، معجزه طب سنتی /قطع پای ۲۱ هزار نفر سالانه در کشور،ناکارآمدی پزشکی نوین

در بیمارستان های کشور سالانه ۲۱ هزار نفراز افراد مبتلا به زخم دیابت دچار قطع عضو می شوند،این درحالی است که به روش طب سنتی زخم های دیابتی بدون قطع عضو درمان می شود، برخی از بیماران که در بیمارستان رضایت به قطع عضو نداده اند به کمک طب سنتی درمان شده اند.

فوق تخصص کلیه:

۴۵ درصد دیالیزی‌ها دیابتی بودند/ بیماران کیستیک در معرض اختلال بیماری‌های کلیوی

فوق تخصص کلیه با اعلام اینکه ۴۵ درصد عامل بیماری کلیوی دیالیز هست، گفت: بیماران کیستیک به دلیل ابتلا شدن به فشار خون دچار مشکل کلیوی می‌شوند.

تحقیقات اولیه در دانشگاه تگزاس نشان می دهد؛

رنگدانه ی خطرناکی که شما را مبتلا به دیابت نوع دو می کند

مطالعه آزمایشی از دانشگاه تگزاس در آستین نشان می دهد که شیوع دیابت نوع ۲ ممکن است با کاربرد گسترده دی اکسید تیتانیوم (TiO۲) در چهار دهه گذشته ارتباط داشته باشد.

مدیر گروه پیشگیری و مبارزه با بیماری های غیرواگیر مرکز بهداشت خوزستان:

رژیم غذایی نامناسب از مهمترین عوامل اصلی ابتلا به بیماری های غیر واگیر است

مدیر گروه پیشگیری و مبارزه با بیماری های غیرواگیر مرکز بهداشت استان خوزستان گفت: رژیم غذایی نامناسب از مهمترین عوامل اصلی ابتلا به بیماری های غیر واگیر است.

بر اساس مطالعات جدید

هزینه های جهانی برای دیابت تا سال ۲۰۳۰ دو برابر می شود

رژیم غذایی سالم و مدیریت وزن باعث کاهش خطر ابتلا به دیابت و نیز هزینه های متعاقب آن می شود.

توسط محققان کشف شد؛

داروهای جدید دیابت به افراد چاق کمک می کند که وزن کم کنند

مححقان دانشگاه اوکلاهاماسیتی در آزمایشات خود در آزمایشگاه ملی امریکا بر روی موش هخای آزمایشی دریافتند که داروهای جدیددیابت که در سال ۲۰۱۶ تولید شده اند با حذف اسیدهای چرب ترانس از بافت های بدن کمک شایانی در لاغر شدن افراد چاق می کنند.

رئیس هیئت مدیره خیریه دیابت اصفهان مطرح کرد:

یک سوم جمعیت بالای ۳۰ سال کشور به دیابت مبتلا هستند/ شهر اصفهان بالاترین آمار دیابت را دارد/ استانداردهای مراقبت های بهداشتی دیابت ۲۰۱۸ با شدت بیشتری ارائه شده است

دیابت بعنوان شایع ترین بیماری حال حاضر جهان می باشد و برآورد می شود حدود ۵۰۰ میلیون نفر به آن مبتلا هستند، در ایران حدودا ۱۳ درصد کل جمعیت و یا یک سوم افرد بالای ۳۰ سال دیابت و یا پری دیابت دارند، متاسفانه شهر اصفهان هم بالاترین آمار، چیزی حدود ۳۰۰ هزار نفر مبتلا به دیابت دارد. دستورالعملهای استانداردهای مراقبت های پزشکی دیابت امسال با شدت بیشتر ارائه شده است.

گزارشی از سونامی دیابت در کشور و راهکارهای مهار این بیماری مهلک؛

قطع یک پای دیابتی در هر سه دقیقه/ موفقیت درمان با اکسیژن هایپرباریک ۱۰۰ درصد است

دکتر سعید فرزانه، مسئول فنی تنها مرکز فوق تخصصی درمان زخم و اکسیژن هایپرباریک کشورمان در اصفهان، اظهار داشت: طبق آمارها در دنیا هر ۳۰ ثانیه یک پا بخاطر دیابت قطع می شود، در ایران هم سونامی دیابت مطرح می شود، چرا که هر سه دقیقه یک پای دیابتی قطع می شود، واقعیت این است که قطع پای دیابتی پاک کردن صورت مسئله است، در همین حال اکسیژن هایپرباریک برخورد درمانی پیشرفته با زخم و پای دیابت در دنیا محسوب می شود،

با تلاش محققان؛

پروتئین خاص عامل زخمهای پای دیابتی کشف شد/ امیدهایی جدید برای بیماری های قندی که درمان نمی شوند

یکی از ناخوشایند ترین و ناتوان کننده ترین عوارض دیابت، ایجاد زخم در پا یا ساقه پا است. تحقیقات جدید نقش پروتئینی خاص در حفظ این زخم ها را نشان می دهد. آزمایش عدم وجود این پروتئین روی موش نتایج مثبتی را نشان داد بنابراین حذف آن می تواند به بهبود زخم در بیماران مبتلا به دیابت کمک کند.

مدیر کل اداره آموزش و پرورش استان خبر داد:

طرح سفیران سلامت در مدارس استان اجرایی می شود

۱۵ درصد از دانش آموزان استان تحت طرحی به نام سفیران سلامت قرار می گیرند که این طرح مدارس، معلمان و محتوای کتب درسی را تحت پوشش این طرح قرار می دهد.