بیماری-ژنتیکی

رئیس سازمان جهاددانشگاهی آذربایجان شرقی خبرداد

تسهیلات بانکی بدون بهره برای ذخیره سازی خون بند ناف نوزادان

رئیس سازمان جهاد دانشگاهی استان آذربایجان شرقی از اعطای تسهیلات بانکی بدون بهره و تقسیط هزینه ذخیره سازی و نگهداری خون بند ناف نوزادان خبر داد.

یک متخصص ژنتیک مطرح کرد

لغو پروانه نظام پزشکی متخصصین دکترای ژنتیک/ اولین گام شناخت بیماری ژنتیکی مشاوره است

یک متخصص ژنتیک خوزستانی با اشاره به برخی از بی مهری ها گفت: متاسفانه در سال ۱۳۹۵ سازمان نظام پزشکی کشور، پروانه نظام پزشکی متخصصین دکترای ژنتیک پزشکی را که بتوانند به عنوان مسئولین فنی علوم آزمایشگاهی ژنتیک فعالیت کنند را لغو کرد و این حق به پاتولوژیست ها و همکاران پزشکی عمومی داده شد.

مرکز مطالعات دیابت آلمان؛

تغییرات بیان نوعی ژن منجر به شیوع دیابت نوع دو شده است

مطالعه جدیدی که برمبنای نمونه های پیشین خود انجام گرفته است، نشان می‌دهد که کاهش سطح یک پروتئین که به فاکتورهای رشد شبه انسولینی متصل می‌شود در موش‌ها می‌تواند احتمال ابتلا به دیابت نوع دو را افزایش دهد

۱۰ غذا که باعث مرگ میشوند

بعد از تماشایاین مستند کوتاه احتمالا تغیراتی در عادتهای غذایی خود، اعمال خواهید کرد.

رییس مرکز مدیریت بیماریهای واگیر وزارت بهداشت:

حذف هپاتیت‌های ویروسی تا سال ۱۴۱۰ در ایران/عزم جدی وزارت بهداشت برای مقابله با بیمارهای پرخطر

یک مسول وزارت بهداشت گفت: عزم جدی وزارت بهداشت بر حذف هپاتیت‌های ویروسی تا سال ۱۴۱۰ است همچنین آزمایشهای تشخیصی هپاتیت در سراسر کشور موجود است و مدرن ترین دستگاههای تشخیصی در کشور موجود بوده و هیچ مشکلی از این جهت وجود ندارد.

توسط مسؤولان دانشگاه علوم پزشکی مازندران اعلام شد

نوروویروس عامل مسمومیت ۵۰۰ نفر در کلاردشت/ پنج حقیقت درباره نوروویروس

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اعلام اینکه علت مسمومیت مردم کلاردشت نوروویروس است،گفت: آب و غذای آلوده علت بیماری افراد است و مردم نسبت به مصرف آب جوشانده اقدام کنند.

مدیر کل اداره آموزش و پرورش استان خبر داد:

طرح سفیران سلامت در مدارس استان اجرایی می شود

۱۵ درصد از دانش آموزان استان تحت طرحی به نام سفیران سلامت قرار می گیرند که این طرح مدارس، معلمان و محتوای کتب درسی را تحت پوشش این طرح قرار می دهد.

بیماران MPS؛ قربانیان اختلاف سازمان غذا و دارو با شرکت‌های وارد کننده

روز شنبه جمعی از خانواده‌های مبتلایان به بیماری MPS به تاخیر در دسترسی دارو به فرزندانشان در مقابل سازمان غذا و دارو تجمع کردند. برخی از خانواده‌های حاضر در این تجمع فرزندانی مبتلا به بیماری‌های نادر داشتند که داروهای مورد نیاز آنها نزدیک به ۲ ماه در اختیارشان قرار نگرفته بود. علت این موضوع هم اختلاف بین وارد‌ کنندگان دارو و سازمان غذا و دارو است که هیچکدام نرخ‌های پیشنهادی از سوی یکدیگر را نمی‌پذیرند.