بیمه-سلامت

خداحافظی با کاغذ در سازمان‌های بیمه سلامت

نسخه‌ها در کشور الکترونیکی نوشته می‌شود/ اجرای طرح انتقال اسناد پزشکی در سازمان بیمه سلامت مازندران

مدیرکل بیمه سلامت مازندران از اجرای طرح انتقال اسناد پزشکی در سازمان بیمه سلامت مازندران خبر داد و گفت: با اجرای کامل این طرح سالانه شاهد کاهش چهار میلیون برگ کاغذ می‌شویم.

مدیرکل بیمه سلامت مازندران:

۲۸ میلیارد تومان از مطالبات بیمارستان‌های دولتی مازندران پرداخت شد

مدیرکل بیمه سلامت مازندران از پرداخت ۲۸ میلیارد تومان مطالبات بیمارستان‌های دولتی مازندران خبر داد و گفتک ۷۰ درصد مطالبات مراکز درمانی را با مساعدت سازمان پرداخت کردیم.

مدیرکل بیمه سلامت استان خوزستان عنوان کرد

آغاز ارائه خدمات درمانی و بهداشتی رایگان در مرز شلمچه

مدیرکل بیمه سلامت استان خوزستان از راه‌اندازی ایستگاه سلامت شهید مدافع حرم حمیدرضا فاطمی‌اطهر در شلمچه خبر داد و گفت: در این ایستگاه خدمات درمانی و بهداشتی رایگان به زائران اربعین ارئه می شود.

مدیرکل بیمه سلامت استان سمنان؛

کارت هوشمند جایگزین دفترچه های سلامت/خدمات؛ الکترونیکی خواهند شد

باهدف کاهش هزینه‌ها و تسریع در ارائه خدمات به مردم،خدمات بیمه سلامت در استان سمنان الکترونیکی می‌شود.

مدیر کل بیمه سلامت خراسان جنوبی در نشست خبری بیان کرد:

بیمه سلامت به دنبال برقراری عدالت درمانی/ افراد دو بیمه ای به منظور جلوگیری از هزینه های تکراری شناسایی شدند

مدیرکل بیمه سلامت خراسان‌جنوبی با بیان اینکه سازمان‌های بیمه‌گر موظف هستند انضباط مالی مناسبی داشته و یکی از درگاه‌های مهم برای کنترل ورودی و خروجی، بروزرسانی اطلاعات و اطلاع از وضعیت عملکرد مؤسسات و مراجعات مردمی به مؤسسات درمانی الکترونیکی شدن نسخ است، اظهار کرد: از جمله فواید این اقدام پایش نسخه‌ها در مبدأ تولید، خوانا بودن نسخ، نظارت و پایش علمی برای عدم تداخل دارویی، رعایت حقوق بیمه شده، دقیق بودن مصرف دقیق داروها، جلوگیری از مراجعات برای دریافت خدمات تکراری و به طور کلی برقراری عدالت درمانی است.

طرح تحول سلامت در آستانه ورشکستی/ چگونه می توان طرح بیمه سلامت را نجات داد؟

طرح بیمه سلامت یکی از معدود طرح های موفق در حوزه سلامت می باشد که دولت با اجرای آن توانسته است تا حد زیادی مشکلات اقتصادی قشر ضعیف جامعه را در حوزه سلامت کاهش دهد اما این طرح این روزها حال خوشی ندارد و اگر چاره ای برای آن اندیشه نشود امکان ورشکستگی آن وجود دارد.

متخصص ارتوپدی و جراحی مفاصل:

"تری پاراتاید" داروی حذف شده از لیست بیمه، هیچ جایگزین علمی در کشور ندارد

متخصص ارتوپد: تری پاراتاید برای درمان پوکی استخوان شدید و بیمارانی که بیشتر از یک سوم بافت استخوانی خود را از دست داده اند تجویز شده و بسیار اثرگزار بوده است.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت مطرح کرد:

مددجویان کمیته امداد و بهزیستی نباید به بخش خصوصی ارجاع داده شوند

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفته است کسانی که تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی هستند باید از خدمات درمانی به صورت دولتی و ۱۰۰ درصد رایگان استفاده کنند و به هیچ عنوان نباید به بخش خصوصی ارجاع شوند. در صورت تخلف حتما اطلاع دهند تا رسیدگی شود

بررسی بیمه سلامت ایرانیان؛

طرح «روحانی کِر» زیر ذره بین خارجی ها

پوشش بیمه ای افراد فاقد بیمه در کشور تنها در داخل بازخورد نداشته و رسانه های خارجی هم ابعاد این طرح بیمه ای دولت روحانی را مورد ارزیابی و بررسی قرار داده اند.