تشخیص-ویروس-کرونا

مجله Nature: آيا جهش‌های ویروس کرونا قدرت انتقال آن را بیشتر کرده است؟

پس از مدتی از آغاز پاندمی کووید ۱۹ در جهان موضوع جهش کرونا ویروس سارس ۲ مطرح شد و برخی از افزایش سرایت پذیری بیماری سخن گفتند. اما به واقع جهش های ویروس کرونا چقدر قدرت انتقال آنرا بیشتر کرده است؟

چگونه سی تی اسکن کرونایی‌ها سفید می‌شود؟ پزشک دانشگاه بوستون پاسخ می‌دهد

بیماری ناشی از کرونا، COVID-۱۹، یک بیماری تنفسی است. محققان بعد از آنکه با بررسی نشانگرهای بیولوژیکی بیماران بهبود‌یافته، شاهد ضعف عملکرد کبد و آسیب‌های شدید قلبی و ریوی برخی از آنها بودند، اعلام کردند که با از بین رفتن عفونت کووید ۱۹، مشکلات بهداشتی ناشی از این بیماری پایان نمی‌یابد.

انجام نخستین تست در قم

ورود ۱۰ هزار کیت تشخیص سریع کرونا به قم

دکتر محبی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قم از ورود ۱۰ هزار کیت تشخیص سریع کرونا به قم خبر داد.

بهبودیافتگان کرونا تا چه مدت ایمن هستند؟ ویروس شناس MIT پاسخ می‌دهد

دانشمندان پس از مطالعه جدیدی که نشان می‌دهد مبتلایان به ویروس کرونا ممکن است حداقل به مدت ۶ ماه پس از ظهور علائم، در برابر کوید ۱۹ ایمنی داشته باشند، خوش بینی محتاطانه ای را ابراز کردند. تحقیقات در این زمینه کماکان ادامه خواهد داشت، چرا که داده ها همچنان محدود هستند.

با همکاری محققان ایرانی؛ هوش مصنوعی موارد شدید کرونا را با دقت ۹۶ درصدی پیش بینی می‌کند

محققان اعلام کرده اند موفق به توسعه ابزار مبتنی بر هوش مصنوعی شده اند که قادر است با دقت پیش بینی کند که افرادی که اخیراً به کرونا ویروس (بیماری کووید-۱۹) مبتلا شده‌اند در آینده به سندرم تنفسی حاد نیز مبتلا می‌شوند یا خیر.

آسیب جدیدی از ویروس کرونا گزارش شد

محققان همچنان در حال بررسی رفتار و نحوه عملکرد کووید ۱۹ بر روی بدن ما هستند. اندام های مختلفی در بدن انسان در برابر ویروس کرونای جدید ‌آسیب پذیر هستند. از ریه گرفته تا دستگاه گوارش. اما آیا کووید ۱۹ به مغز هم آسیب می‌زند ؟