تغذیه

همایش ملی تربیت بدنی، تغذیه و طب ورزشی

اولین همایش ملی تربیت بدنی، تغذیه و طب ورزشی در دوازدهم اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۸ در مشهد برگزار می‌شود که در آن مطالعات و پژوهش‌های راجع به تغذیه، ورزش، پزشکی و سلامت مورد بررسی قرار می‌گیرد.

‏ پیچیده ترین ساختارهای بنیادین؛

پرحاشیه ترین سلول یا بنیادی ترین گونه آن/موتورهای بازسازی بافت انسان روشن شده اند+فیلم

‏"سلول های بنیادی"، ساختارهایی که به بخشی از واژگان اصلی روزمره مردم دنیا تبدیل شده ‏اند. ساختارهایی که خلق آنها می تواند هم کاری غیر اخلاقی بحساب آید و هم می تواند درمانی ‏برای تمامی دردهای بشریت محسوب گردد و به راحتی می تواند بسیاری از مفاهیم فنی و علمی را ‏در ساختار میکروسکوپیکش پنهان نماید و هرروز جنبه ای تازه و منحصربفرد را از عملکردش به ‏نمایش می گذارد

عضو انجمن تغذیه آمریکا:

یک میلیارد نفر در دنیا به کمبود ویتامین D مبتلا هستند/لزوم دریافت ۱۵ میکروگرم ویتامین برای افراد یک تا ۷۰ ساله

عضو انجمن تغذیه آمریکا و بنیانگذار و مدیر نخستین مرکز تغذیه انترال (گاواژ) و پرنترال در ایران گفت: بر اساس پژوهش های صورت گرفته از سوی دانشگاه هاروارد آمریکا، بیش از یک میلیارد نفر در دنیا به کمبود ویتامین D مبتلا هستند.

در گفتگو با متخصص تغذیه و رژیم درمانی، عنوان شد؛

کاهش سن ابتلاء به کبدچرب، حاکی از سبک زندگی غلط در جامعه است

ابتلاء به کبد چرب در کودکان دبستانی بیشتر شده و این نشان از عدم رعایت توصیه های بهداشتی در باره سبک زندگی و تغذیه است.

زمین یخ زده و کشف زیست ساختارهایی باستانی؛

پلانکتون هایی شکارچی و نجات حیات برروی زمین/ اکوسیستم هایی مدرن که بعد از دوران زمین ‏یخزده خلق گردیدند+فیلم‏

محققان مؤسسه ماکس پلانک (‏max planck institute‏)، بعد از انجام تحقیقات گسترده، سرانجام ‏توانستند مولکول هایی باستانی، با قدمتی در حدود ۶۳۵ میلیون سال را در نمونه های برداشت شده ‏از صخره های گراند کانیون (‏Grand Canyon‏) کشف نمایند که احتمالاً مربوط به گونه ای پلانکتون ‏می باشد.‏ آنها بر این عقیده اند که این میکروارگانیسم ها با عملکرد خود برروی خاک، اکوسیستم فعلی ‏سیاره ما را بعد از مرحله یخزدگی کامل ایجاد نموده اند

توصیه های بهداشتی برای سالم ماندن؛

حفظ وزن مناسب باعث جلوگیری از ابتلا به بیماری ‌های غیر واگیر می شود/استفاده از روغن کنجد و زیتون برای پخت‌ و پز و سالاد

کارشناس تغذیه معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی حفظ وزن مناسب را یکی از مواردی برشمرد که می ‌تواند باعث جلوگیری از ابتلا به بیماری ‌های غیر واگیر نظیر چاقی، دیابت، پرفشاری خون و سرطان شود.

محقق دانشگاه ویسکانسین مطرح کردند؛

کاهش وزن با استفاده از یک دستگاه تحریک کننده اعصاب

محققان دانشگاه ویسکانسین دستگاهی بدون نیاز به باتری توسعه داده اند با تحریک عصب متصل کننده شکم به مغز منجر میشود تا با چند لقمه غذا احساس سیری کنیم. پروفسور ژودونگ وانگ (Xudong Wang) استاد یکی از نویسندگان این مقاله و استاد دانشگاه ویسکانسین مدیسون، در این زمینه می گوید: «تولید این پالس ها با حرکات معده در تناسب هستند و آنها یک پاسخ طبیعی برای کنترل جذب غذا به شمار می روند.»

آخر شب غذا خوردن آسیب‌های قلبی به همراه می‌آورد

نور مکارم (Nour Makarem)، دانشجوی پست دکترا کاردیولوژی در دانشگاه کلمبیا و محقق اصلی این مقاله، می‌گوید که شیوه زندگی مردم در آمریکا و بسیاری از کشورهای جهان امروزه وجود وعده غذایی دیروقت را بوجود آورده است. به علاوه مردم امروزه دیرتر به تخت خواب می‌روند و نیز ساعات کمتری می‌خوابند. این سبک زندگی دیر هنگام منجر شده است تا بسیاری از مردم وعده‌های غذایی خود را دیر هنگام مصرف کنند.

یک متخصص تغذیه تشریح کرد

نکات تغذیه ای که باید در سفرهای تابستانه رعایت شود

یکی از بحث‌هایی که در تابستان پیش می آید بحث سفرهای تابستانی است. طبیعتاً یکی از بخش های قابل توجه در هر سفر نیز موضوع تغذیه و خورد خوراک افراد است و در صورتی که نوع تغذیه و سلامت تغذیه مد نظر قرار نگیرد می تواند تمام سفر و لذت آن را تحت الشعاع قرار دهد.

در گفتگو با پزشک فوق تخصص تغذیه عنوان شد؛

خام گیاهخواری تجویزی برای بیمارهای صعب العلاج / خوردن مکرر غذای پخته، صحیح نمی باشد

خام گیاهخواری با پاکسازی در بیمارهای صعب العلاج مانند برخی سرطان ها و مشکلات کبدی و پوستی و....توسط یک طبیب حاذق طب سنتی می تواند بیش از چهل روز نیز بصورت دراز مدت برای صرفاً افراد و بیماران مذکور تجویز گردد.