تغذیه

یافته‌های «متخصص تغذیه ایرانی» می‌تواند جان میلیون‌ها نفر در جهان را نجات دهد

آنطور که این محققان می‌گویند، در سال ۲۰۱۰ تعداد قابل توجه ۱.۸ میلیون نفر در سراسر جهان به دلیل عدم دریافت میوه کافی جان خود را از دست داده‌اند. همچنین یک میلیون مرگ نیز در آن سال به مصرف کم سبزیجات مرتبط بود. در مجموع برآورد می‌شود که میزان اندک مصرف میوه‌جات دو برابر سبزیجات است. این آمار در کشورهایی که سرانه جذب میوه و سبزی در آنها پایین‌تر است، شدت بیشتری دارد.

۵ نکته برای آنکه افطاری سالم در ماه رمضان داشته باشیم

عمدتا سعی کنید از خوردن غذاهای سنگین در افطار خودداری کنید. غذاهایی که چربی، نمک و یا قند زیاد دارند، عمدتا در وعده افطار برای شما زیان‌بار هستند. جدا از اینها می‌توانید از سایر ادویه‌های استفاده کنید؛ عمده آنها برای شما ضرری ندارند.

محققان استرالیایی: «کم بخور همیشه بخور» مبنا علمی ندارد

در جریان یک پژوهش، بازه زمانی جذب غذای خود را به ۹ ساعت در روز کاهش دادند. این شرکت کنندگان زمان غذاخوردن خود را یا به ۸ صبح تا ۵ بعد از ظهر و یا به شهر تا ۹ شب محدود کردند. آنها رژیم غذایی معمول خود را تنها در این بازه زمانی مصرف می‌کردند. در حقیقت ما به آنها گفتیم که همه غذاها را نگه دارند و فقط در این ساعات مصرف کنند.

همایش ملی تربیت بدنی، تغذیه و طب ورزشی

اولین همایش ملی تربیت بدنی، تغذیه و طب ورزشی در دوازدهم اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۸ در مشهد برگزار می‌شود که در آن مطالعات و پژوهش‌های راجع به تغذیه، ورزش، پزشکی و سلامت مورد بررسی قرار می‌گیرد.

مکمل‌های ویتامینی را نمی‌توان جایگزین ویتامین غذاها کرد

افرادی که مقادیر کافی از ویتامین E و K و نیز روی و مس را در رژیم غذایی ود لحاظ کرده‌اند با احتمال کمتری به مرگ در نتیجه بیماری‌های قلبی وعروقی دچار می‌شوند. اما آنچه در این تحقیق جلب توجه می‌کند نه مصرف این ویتامین‌ها که منبع مورد استفاده آنهاست.

‏ پیچیده ترین ساختارهای بنیادین؛

پرحاشیه ترین سلول یا بنیادی ترین گونه آن/موتورهای بازسازی بافت انسان روشن شده اند+فیلم

‏"سلول های بنیادی"، ساختارهایی که به بخشی از واژگان اصلی روزمره مردم دنیا تبدیل شده ‏اند. ساختارهایی که خلق آنها می تواند هم کاری غیر اخلاقی بحساب آید و هم می تواند درمانی ‏برای تمامی دردهای بشریت محسوب گردد و به راحتی می تواند بسیاری از مفاهیم فنی و علمی را ‏در ساختار میکروسکوپیکش پنهان نماید و هرروز جنبه ای تازه و منحصربفرد را از عملکردش به ‏نمایش می گذارد

عضو انجمن تغذیه آمریکا:

یک میلیارد نفر در دنیا به کمبود ویتامین D مبتلا هستند/لزوم دریافت ۱۵ میکروگرم ویتامین برای افراد یک تا ۷۰ ساله

عضو انجمن تغذیه آمریکا و بنیانگذار و مدیر نخستین مرکز تغذیه انترال (گاواژ) و پرنترال در ایران گفت: بر اساس پژوهش های صورت گرفته از سوی دانشگاه هاروارد آمریکا، بیش از یک میلیارد نفر در دنیا به کمبود ویتامین D مبتلا هستند.

در گفتگو با متخصص تغذیه و رژیم درمانی، عنوان شد؛

کاهش سن ابتلاء به کبدچرب، حاکی از سبک زندگی غلط در جامعه است

ابتلاء به کبد چرب در کودکان دبستانی بیشتر شده و این نشان از عدم رعایت توصیه های بهداشتی در باره سبک زندگی و تغذیه است.

زمین یخ زده و کشف زیست ساختارهایی باستانی؛

پلانکتون هایی شکارچی و نجات حیات برروی زمین/ اکوسیستم هایی مدرن که بعد از دوران زمین ‏یخزده خلق گردیدند+فیلم‏

محققان مؤسسه ماکس پلانک (‏max planck institute‏)، بعد از انجام تحقیقات گسترده، سرانجام ‏توانستند مولکول هایی باستانی، با قدمتی در حدود ۶۳۵ میلیون سال را در نمونه های برداشت شده ‏از صخره های گراند کانیون (‏Grand Canyon‏) کشف نمایند که احتمالاً مربوط به گونه ای پلانکتون ‏می باشد.‏ آنها بر این عقیده اند که این میکروارگانیسم ها با عملکرد خود برروی خاک، اکوسیستم فعلی ‏سیاره ما را بعد از مرحله یخزدگی کامل ایجاد نموده اند

توصیه های بهداشتی برای سالم ماندن؛

حفظ وزن مناسب باعث جلوگیری از ابتلا به بیماری ‌های غیر واگیر می شود/استفاده از روغن کنجد و زیتون برای پخت‌ و پز و سالاد

کارشناس تغذیه معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی حفظ وزن مناسب را یکی از مواردی برشمرد که می ‌تواند باعث جلوگیری از ابتلا به بیماری ‌های غیر واگیر نظیر چاقی، دیابت، پرفشاری خون و سرطان شود.