تغذیه

زمین یخ زده و کشف زیست ساختارهایی باستانی؛

پلانکتون هایی شکارچی و نجات حیات برروی زمین/ اکوسیستم هایی مدرن که بعد از دوران زمین ‏یخزده خلق گردیدند+فیلم‏

محققان مؤسسه ماکس پلانک (‏max planck institute‏)، بعد از انجام تحقیقات گسترده، سرانجام ‏توانستند مولکول هایی باستانی، با قدمتی در حدود ۶۳۵ میلیون سال را در نمونه های برداشت شده ‏از صخره های گراند کانیون (‏Grand Canyon‏) کشف نمایند که احتمالاً مربوط به گونه ای پلانکتون ‏می باشد.‏ آنها بر این عقیده اند که این میکروارگانیسم ها با عملکرد خود برروی خاک، اکوسیستم فعلی ‏سیاره ما را بعد از مرحله یخزدگی کامل ایجاد نموده اند

توصیه های بهداشتی برای سالم ماندن؛

حفظ وزن مناسب باعث جلوگیری از ابتلا به بیماری ‌های غیر واگیر می شود/استفاده از روغن کنجد و زیتون برای پخت‌ و پز و سالاد

کارشناس تغذیه معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی حفظ وزن مناسب را یکی از مواردی برشمرد که می ‌تواند باعث جلوگیری از ابتلا به بیماری ‌های غیر واگیر نظیر چاقی، دیابت، پرفشاری خون و سرطان شود.

محقق دانشگاه ویسکانسین مطرح کردند؛

کاهش وزن با استفاده از یک دستگاه تحریک کننده اعصاب

محققان دانشگاه ویسکانسین دستگاهی بدون نیاز به باتری توسعه داده اند با تحریک عصب متصل کننده شکم به مغز منجر میشود تا با چند لقمه غذا احساس سیری کنیم. پروفسور ژودونگ وانگ (Xudong Wang) استاد یکی از نویسندگان این مقاله و استاد دانشگاه ویسکانسین مدیسون، در این زمینه می گوید: «تولید این پالس ها با حرکات معده در تناسب هستند و آنها یک پاسخ طبیعی برای کنترل جذب غذا به شمار می روند.»

آخر شب غذا خوردن آسیب‌های قلبی به همراه می‌آورد

نور مکارم (Nour Makarem)، دانشجوی پست دکترا کاردیولوژی در دانشگاه کلمبیا و محقق اصلی این مقاله، می‌گوید که شیوه زندگی مردم در آمریکا و بسیاری از کشورهای جهان امروزه وجود وعده غذایی دیروقت را بوجود آورده است. به علاوه مردم امروزه دیرتر به تخت خواب می‌روند و نیز ساعات کمتری می‌خوابند. این سبک زندگی دیر هنگام منجر شده است تا بسیاری از مردم وعده‌های غذایی خود را دیر هنگام مصرف کنند.

یک متخصص تغذیه تشریح کرد

نکات تغذیه ای که باید در سفرهای تابستانه رعایت شود

یکی از بحث‌هایی که در تابستان پیش می آید بحث سفرهای تابستانی است. طبیعتاً یکی از بخش های قابل توجه در هر سفر نیز موضوع تغذیه و خورد خوراک افراد است و در صورتی که نوع تغذیه و سلامت تغذیه مد نظر قرار نگیرد می تواند تمام سفر و لذت آن را تحت الشعاع قرار دهد.

در گفتگو با پزشک فوق تخصص تغذیه عنوان شد؛

خام گیاهخواری تجویزی برای بیمارهای صعب العلاج / خوردن مکرر غذای پخته، صحیح نمی باشد

خام گیاهخواری با پاکسازی در بیمارهای صعب العلاج مانند برخی سرطان ها و مشکلات کبدی و پوستی و....توسط یک طبیب حاذق طب سنتی می تواند بیش از چهل روز نیز بصورت دراز مدت برای صرفاً افراد و بیماران مذکور تجویز گردد.

نکات تغذیه کودکان در فصل تابستان

تعطیلی مدارس و فراغت دانش آموزان در کنار گرمی هوا در فصل تابستان شرایط ویژه ای را برای تغذیه کودکان به وجود می آورد.

نکات تغذیه در فصل گرما؛

نوشیدنی هایی که در فصل تابستان به کمک بدن می آید

با توجه به گرم شدن هوا بدن انسان مقدار آب بیشتری را هم به صورت تعریق و هم به صورت تبخیر سطحی از دست می دهد و لذا باید به فکر جایگزینی برای تامین آب بدن بود.

در گفتگو با متخصص تغذیه مطرح شد:

مصرف آب یخ در افطار، عامل اصلی مشکلات گوارشی است

استفاده از آب یخ و هر شربتی که در آن یخ باشد، هندوانه و میوه های خنک در کنار وعده افطار به هیچ وجه مورد تائید حکمای طب سنتی نیست، چرا که عامل اصلی مشکلات گوارشی خواهد بود و باعث بیماری کبد چرب، سنگ کیسه صفرا و بسیاری از بیماری های دیگر خواهد شد، ضمن اینکه در رفع عطش کارساز نخواهد بود و چاره آن کمی صبر است و آب ولرم جوشیده که بعد از حدود نیم ساعت این مشکل کاملا برطرف خواهد شد .

مدیر گروه پیشگیری و مبارزه با بیماری های غیرواگیر مرکز بهداشت خوزستان:

رژیم غذایی نامناسب از مهمترین عوامل اصلی ابتلا به بیماری های غیر واگیر است

مدیر گروه پیشگیری و مبارزه با بیماری های غیرواگیر مرکز بهداشت استان خوزستان گفت: رژیم غذایی نامناسب از مهمترین عوامل اصلی ابتلا به بیماری های غیر واگیر است.