تهران

کسب مقام دوم در مسابقات استیم کاپ آنلاین کشوره کره توسط نوجوان مخترع چهاردانگه تهران

داریوش دهقان مخترع نوجوان توانست اختراع خودرا جهانی کند

مخترع نوجوان چهاردانگه‌ای، با ساخت ویلچر هوشمند رباتیک مقام دوم در مسابقات استیم کاپ آنلاین کشور کره کسب کرد.

آهون منش: تعطیلی دانشگاه‌ها ضرورتی ندارد

رئیس اتحادیه مؤسسات غیرانتفاعی با بیان اینکه تعطیلی دانشگاه‌ها ضرورتی ندارد، گفت: همه دانشجویان و اساتید دانشگاهی باید به تصمیم استانداری تهران مبنی بر فعالیت مراکز علمی و دانشگاه ها احترام بگذارند.

آیا باز کردن گره «ترافیک تهران» با دستان «هوش مصنوعی» ممکن است؟

«مایکل شروود»، مدیر این پروژه می‌گوید: «ما هنوز در مرحله آزمایش هستیم؛ اما ما به دنبال افزایش بهره‌وری تا ۴۰٪ خواهیم بود. این بدان معنی است که شما وقت زیادی را در چراغ قرمز نخواهید گذراند.» عوامل اجرایی لاس‌وگاس با شرکت‌های مختلفی در رابطه با این پروژه قرارداد دارد. داده‌های ضبط شده توسط سنسورها و دوربین‌های نوری خیابانی و ترافیکی از طریق شبکه فیبر نوری سرورهای مستقر در مرکز شهر را تغذیه می‌کنند.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور؛

چهار شهر ایرانی در شبکه شهر خلاق/ تهران جزو ۵۰ منطقه برتر علم و فناوری در جهان است

به عقیده «سورنا ستاری» معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، کشورمان در مولفه های ورودی نوآوری شامل نهادها، زیر ساخت‌ها، پیچیدگی بازار و پیچیدگی کسب و کار جایگاه چندان درخور توجهی ندارد اما در سرمایه انسانی و تحقیقات و نیز مولفه های خروجی‌ها مانند برون دادهای خلاقانه و برون دادهای دانش و فناوری دارای رتبه‌های خوبی است.

جایگاه تهران در میان «نوآورترین شهرهای جهان» مشخص شد

نکته جالب اینجاست که شهرهای میزبان غول‌های تکنولوژی مانند گوگل، فیسبوک، و اپل رتبه بالایی در این لیست ندارند. برنده سال قبل، توکیو، به رتبه دوم سقوط کرده است و جایگاه سوم از آن لندن است. شهرهای چینی نسبت به قبل رتبه‌های بهتری کسب کرده‌اند اما هنوز جایی در میان ۱۰ شهر برتر ندارند. پکن و شانگهای به‌ترتیب ۲۶م و ۳۳م هستند.

تهران برنده جایزه «شهر هوشمند جهان ۲۰۱۹» در بارسلون شد

جایزه‌ی جهانی شهر هوشمند، پروژه‌ها، ایده‌ها و استراتژی‌هایی که باعث توسعه‌ی پایداری شهر می‌شوند را شناسایی می‌کند. امسال بیش از ۴۵۰ نامزد از ۵۴ کشور جهان انتخاب شدند. جایزه‌ی شهری به شهری با استراتژی‌های جهانی که طرح‌های پروژه و سیاست شهروندان را ترکیب می‌کند، اهدا می‌شود.

ششمین دوره نمایشگاه صنایع پدافند غیرعامل

ششمین دوره نمایشگاه صنایع پدافند غیرعامل درمحل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران برگزارشد. / عکاس: فاطمه قدم زاده