تهران

تهران برنده جایزه «شهر هوشمند جهان ۲۰۱۹» در بارسلون شد

جایزه‌ی جهانی شهر هوشمند، پروژه‌ها، ایده‌ها و استراتژی‌هایی که باعث توسعه‌ی پایداری شهر می‌شوند را شناسایی می‌کند. امسال بیش از ۴۵۰ نامزد از ۵۴ کشور جهان انتخاب شدند. جایزه‌ی شهری به شهری با استراتژی‌های جهانی که طرح‌های پروژه و سیاست شهروندان را ترکیب می‌کند، اهدا می‌شود.

ششمین دوره نمایشگاه صنایع پدافند غیرعامل

ششمین دوره نمایشگاه صنایع پدافند غیرعامل درمحل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران برگزارشد. / عکاس: فاطمه قدم زاده

چهاردهمین نمایشگاه بین المللی قطعات،لوازم و مجموعه‌های خودرو

چهاردهمین نمایشگاه بین المللی قطعات، لوازم و مجموعه‌های خودرو با حضور شرکت‌های داخلی در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران برگزارشد. / عکاس : فاطمه قدم زاده

تاریخ برگزاری نمایشگاه کتاب در سال ۹۹ مشخص شد

نمایشگاه سی و سوم کتاب تهران از ۲۶ فروردین تا ۵ اردیبهشت ۹۹ برگزار می‌شود.

خط راه‌آهن «تهران-استانبول» راه‌اندازی خواهد شد

استان‌های ون در شرق، آنتالیا در جنوب و استانبول، بزرگترین شهر ترکیه، محبوب‌ترین مقاصدی بودند که ایرانیان سال گذشته آنها را برای مسافرت‌های خارجی انتخاب کردند. آمارهای وزارت فرهنگ و گردشگری ترکیه نشان می‌دهد از ژانویه تا نوامبر ۲۰۱۸، یک میلیون ۸۹۴ هزار ایرانی از مناطق مختلف ترکیه بازدید کرده‌‌اند. این آمار ۱۸.۱۷ درصد از سال ۲۰۱۷ کمتر است.

«تاکسی‌های هوایی» تا سال آینده به «تهران» می‌آیند

انجام مسافرت‌های شخصی در بستر آسمان در میان شهرها و توسط ماشین‌های پرنده در آینده‌ای نه چندان دور ممکن خواهد بود. شاید بتوان از جمله مزایای چنین سفر‌هایی را از بین رفتن کلی ترافیک و سهولت جایجایی وسایل نقلیه ضروری نظیر پلیس، آمبولانس و خودروهای آتش نشانی دانست.

رشد شهرنشینی و الزام گسترش شهرهای هوشمند:

مشارکت شهروندان امری ضروری برای هوشمندسازی شهرها

رشد سریع تعداد جمعیت در شهرها، استفاده از تکنولوژی و فناوری‌های روز دنیا را به امری واجب تبدیل کرده است؛ امری که پدیده‌ای بنام شهر هوشمند را بوجود آورده است.

فراخوان ایده های علمی و جهادی

سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری تهران بزرگ طی فراخوانی از تمامی کسانی که ایده ها و راهکاری های علمی در زمینه سیلاب دارند دعوت به عمل می آورد.

در شش ماه نخست امسال

آمار جان باختگان بر اثر مسمومیت با قرص برنج در کشور افزایش یافت/ بیشترین آمار کشته ها در تهران

آمار جان باختگان بر اثر مسمومیت با قرص برنج در کشور در شش ماه نخست امسال افزایش یافت و استان تهران بیشترین آمار را به خود اختصاص داد.

با حضور شرکت های دانش بنیان و صنعت نانواز ایران و سایرکشورها ؛

یازدهمین جشنواره و نمایشگاه فناوری نانو آغاز به کار کرد

یازدهمین نمایشگاه فناوری نانو از امروز با هدف ارائه دستاوردهای نانویی ایرانی و خارجی و در سه محور در نمایشگاه بین المللی به مدت ۴ روز برگزار می شود.