توافقنامه-برجام::خبرگزاری علم و فناوری
توافقنامه-برجام

گام دوم ایران:

اعلام عدم پایبندی نسبت به میزان درصد و غلظت غنی‌سازی/ نامه ظریف به موگرینی ارسال می‌شود

معاون سیاسی وزیر خارجه ایران گفت: امروز نامه ای از سوی ظریف به موگرینی نوشته شده که ارسال می شود و به صراحت بندهایی از برجام درباره عدم تعهد ما به غلظت اورانیوم اعلام خواهد شد.

پایان مهلت طرف‌های برجامی/ تا ساعتی دیگر تصمیمات برجامی ایران اعلام می‌شود

باتوجه به اینکه امروز مهلت ۶۰ روزه جمهوری اسلامی ایران به طرف های حاضر در برجام به پایان رسیده است، تا ساعتی دیگر تصمیم تازه ایران در کاستن از تعهدات برجامی اعلام می شود.

ایران هسته‌ای بعد از برجام

در این اینفو به بررسی اثرات برجام بر سازمان هسته‌ای کشور پرداخته‌ایم

تنها راهکار واقعی خروج از مشکلات توجه به توان داخلی است

اعلام حمایت ۶۱۸ نفر از نخبگان، پژوهشگران و مخترعین بسیجی از اقدام متقابل دولت در برابر بدعهدی های طرف دیگر برجام

جمعی از نخبگان، پژوهشگران، نویسندگان، مبتکرین و مخترعین بسیجی طی بیانیه ای با اعلام حمایت از اقدامات تلافی جویانه ایران در برابر بدعهدی های های غرب و آمریکا در برجام ان را در راستای منافع ملی و مثبت ارزیابی کردند که منجر به تغییر معادلات در برجام به نفع ایران خواهد شد. متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

ظریف: اعضای برجام جز چین و روسیه به هیچ یک از تعهداتشان عمل نکردند/صالحی:فرصت سوزی اعضای برجام موجب برداشتن قدم‌های بعدی ایران می‌شود

شورای عالی امنیت ملی در بیانیه ای اعلام کرد که ایران از امروز ۱۸ اردیبهشت ۹۸ برخی اقدامات خود در برجام را متوقف می کند و به کشورهای باقیمانده در توافق، ۶۰ روز برای اجرای تعهدات خود به ویژه در حوزه‌های بانکی و مالی فرصت داد.