توسعه

آقایان مسئول کلنگهایتان را غلاف کنید

مسئولان بدانند چوب خط طرحهای اجرا نشده کم کم در این شهرستان پر شده و مردم دیگر چهره دو لبه این کلنگها را نمی پذیرند.

نظریه پرداز اقتصاد مقاومتی تاکید کرد

تاکنون در اقتصاد مقاومتی مدل سازی نکرده ایم/ به ازای هر تن تولید آهن ۴مترمکعب آب شیرین نیاز داریم

نظریه پرداز اقتصاد مقاومتی در بندرعباس گفت: متاسفانه تاکنون در اقتصاد مقاومتی مدل سازی نکرده ایم و نمی توان منکر نقش پررنگ و تاثیرگذارهرمزگان در صیادی و دریانوردی شد.

یادداشت

آبزی پروری محور توسعه هرمزگان

هرمزگان سرشار از ظرفیت های غنی آبزی پروری است که در سال های اخیر با پیگیری های صورت گرفته توانسته بخش عظیمی از ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی را برای میهن اسلامی و هرمزگان به ارمغان آورد.

یادداشت

نقش سفرهای استانی مسوولین و توسعه هرمزگان

در روزهای پایانی این ماه ، استان هرمزگان شاهد حضور معاون اول ریاست جمهور و ریاست مجلس شورای اسلامی بوده یعنی می توان گفت دو رکن اساسی در نقشه توسعه کشور و استان ها بخصوص که در شرف تقدیم بودجه کشور توسط دولت و بررسی ان در مجلس هستیم.

مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان مطرح کرد

توسعه ناوگان ریلی زمینه‌ساز تحقق سند چشم‌اندار توسعه فولاد

مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان با بیان اینکه حمل و نقل ریلی بر امنیت و توسعه پایدار تاثیر مستقیم دارد گفت: توسعه ناوگان حمل و نقل ریلی کشور زمینه‌ساز تحقق تولید ۱۰ میلیون تن فولاد، مطابق سند چشم‌انداز توسعه است.

مدیرکل میراث فرهنگی هرمزگان دردیدار بامعاون سفارت آلمان:

از تجارب کشورهای مختلف برای توسعه گردشگری هرمزگان استقبال می کنیم

رضا برومند مدیر کل میراث فرهنگی هرمزگان با الیور اشناکن برگ معاون سفارت آلمان در ایران دیدار و گفت و گو کرد.

لاهیجان پایتخت بامبوی ایران است

اشتغال زایی و توسعه روستایی با سریع الرشدترین گونه درختی جهان

۱۸ سپتامبر به عنوان روز جهانی بامبو در جهان نامگذاری شده است و فواید قابل توجه این گیاه برای انسان و محیط زیست، کشورهای بامبوخیز را واداشته که همه ساله فرا رسیدن این روز را پاس بدارند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان

توسعه پایدار نیازمند زیرساخت های دانش بنیان است

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان با اشاره به لزوم بومی سازی فناوری های برتر جهان در داخل کشور برای دستیابی به خودکفایی، نقش دانشگاه آزاد اسلامی به ویژه واحدهایی نظیر لاهیجان را بسیار حائز اهمیت دانست.

آسيب شناسي عدم توسعه يافتگي اقتصادي آذربايجان غربي

استان آذربایجان غربی مزیت های ژئواستراتژیک، طبیعی ، آب و خاک ، میراث فرهنگی و تاریخی ، تنوع اقلیمی و انسانی بالایی دارد که برخی از استان های توسعه یافته ، فقط یکی از این مزیت ها را دارند ؛ در صورتی که فقط مزیت همسایگی با سه کشور و تعداد قابل توجه پایانه های رسمی مبادلاتی با این کشورها ، می تواند برای توسعه چند استان کافی باشد!

نماینده مردم تهران در گفتگو با خبرگزاری علم و فناوری:

اگر رسانه ملی نقش خود را درست ایفا کند استفاده از موبایل در جامعه کاهش می یابد

یکی از نمایندگان مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سطح گسترده استفاده مردم از موبایل، گفت: استفاده از موبایل در چنین سطحی نه تنها مفید نیست بلکه مضراتی را هم از نظر جسمی و هم از نظر روحی روانی به دنبال دارد لذا استفاده افراطی که امروزه به شکل اعتیاد برای مردم ما در آمده که می تواند خطراتی را به دنبال داشته باشد.