جاسوسی

افشاگری یک کارشناس امنیت اطلاعات: دستیارهای صوتی «گوگل» و «آمازون» از کاربران جاسوسی می‌کنند

بسیاری از فناوری‌های سطح یک جهانی، تنها در خدمت اهداف بلند مدت غول‌های فناوری هستند؛ همه چیز، از اسپیکرها گرفته تا خانه‌های هوشمند و نقشه‌برداری‌های جغرافیایی. شرکت‌های فناوری که اسپیکرهای هوشمند محبوبی مانند آمازون اکو و گوگل هوم و هوم پاد اپل را تولید می‌کنند بسیار بیشتر از صحبت کاربران بر آنها نظارت می‌کنند.

چطوری عقاب جهانی ... ؟!

گزارش مردمی خبرگزاری علم و فناوری در مورد پیشرفته ترین پهباد آمریکا که توسط سامانه پدافندی سوم خرداد مورد هدف قرار گرفت.

از پلانکتون تا مرغ دریایی؛ استفاده از جانوران آبزی به عنوان «جاسوس‌های امنیتی»

دکتر کیم مارتینی می‌گوید: «چالش دوم این است که سازمان‌هایی نظیر دارپا می‌بایست مطالعات بسیار عمیق‌تری در زمینه رفتارشناسی جانوران انجام دهند.» در همین زمینه گزارش‌ها نشان می‌دهد این سازمان تنها برای مطالعه رفتارهای یک گونه دریایی حدود ۴۵ میلیون دلار هزینه کرده است.

رژیم صهیونیستی از پیام‌های واتس‌اپ جاسوسی می‌کند

واتساپ می‌گوید تیم مهندسان آن در سان‌فرانسیسکو و لندن در حال کار بر روی ترمیم این رخنه امنیتی هستند. در بیانیه آنها آمده است: «حمله مذکور از فعالیت‌های شرکتی حکایت می کند که با دولت‌ها و سازمان‌های جاسوسی همکاری می‌کند. این بدافزار موبایل کاربران را تحت کنترل در می‌‌آورد.»

نماینده ادوار هفتم و هشتم مجلس شورای اسلامی ؛

شکار نخبگان با برگزاری همایش های به ظاهرعلمی / بازدید از مراکز دانشگاهی فقط با هدف جاسوسی صورت می گیرد

نماینده ادوار هفتم و هشتم مجلس شورای اسلامی گفت:همایش ها بر اساس مبانی سکولاریستی و نظریه پردازان علوم انسانی که متأسفانه گاهی جاسوسان علمی هستند و در قالب و پوشش علمی وارد کشور می شوند،بلکه بعضی از این ها جز نظریه پردازان نظام غربی برای براندازی نظام جمهوری اسلامی هستند.

مقاله از فصلنامه مطالعات حقوق

پيشگيري وضعي از جرم جاسوسي سايبري

تجمع معاندین ایرانی در سازمانی برای رهبری جهانی

سازمان رهبران جوان جهانی با هدف تعیین چشم انداز سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی تحت نظر مجمع جهانی اقتصاد فعالیت می کند که با دقت در عملکرد آن می توان به نفوذ نهان در آن پی برد.

بررسی‌ها نشان می‌دهد

جاسوسی صدها بازی اندرویدی از کاربران/آنها در اتاق خواب شما زندگی می کنند!

یک بررسی جدید نشان می‌دهد، صدها بازی اندرویدی از یک سیستم ردیاب برای جاسوسی درخصوص محیط اطراف کاربر استفاده می‌کنند.

گزارش؛

انتقادی بر عملکرد مرکزنمایش های هوایی/ موزه هوانوردي تهران یا قبرستان هوایی+ تصاویر

ناوگان مرکز نمایش های هوایی تهران در بر گیرنده ی هواپیماهای ارزشمندی است که حتی سابقه حضور در جنگ جهانی را در کارنامه ی خود دارند و بعضی نیز رکورد دار پرواز محسوب می شوند.