جلو-گیری-از-شیوع-ویروس-کرونا

یادداشت/

ملاک انتخاب شهرهای سفید خوزستان چیست؟

مشخص نیست شهرهای سفید خوزستان بر اساس چه معیاری به عنوان شهرهای سفید انتخاب شده اند و شهرستان لالی که از ابتلای شیوع این ویروس تاکنون ۱ مورد شناسایی شده، جز این دسته بندی انتخاب نشده است.

آیا ویروس کرونا از طریق تماس جنسی منتقل می‌شود؟

از زمان شیوع فراگیر ویروس کرونا در سطح جهان، حساسیت های بسیاری در ارتباط با انواع ارتباطات با افراد و محیط ها به وجود آمده است. شیوع سریع و عمر طولانی این ویروس بر روی انواع سطوح از عوامل اصلی اینگونه حساسیت هاست. اما در ارتباط با رابطه جنسی، چه باید گفت؟ آیا ویروس کرونا از طریق ارتباط جنسی منتقل میشود؟ با بررسی آخرین تحقیقات در این حوزه همراه باشید.

سرفه های کرونایی با بقیه سرفه‌ها چه تفاوتی دارد؟

از انواع سرفه چه میدانید؟ برای تشخیص سرفه های کرونایی چقدر اطلاعات دارید؟ سرفه‌های گاه‌به‌گاه عادی هستند، اما سرفه‌هایی که هفته‌ها ادامه می‌یابد، مخاط خونی ایجاد می‌کند، باعث ایجاد تغییر در رنگ خلط می گ‌شود یا با تب، سرگیجه یا خستگی همراه است، ممکن است نشانه‌ی این باشد که شما باید به پزشک مراجعه کنید.

چرا مرگ در اثر مسمومیت با شیوع ویروس کرونا افزایش چشمگیری داشته است؟

تلاشهای خودسرانه ناشی از استرس برای جلوگیری از ابتلا به کرونا، میتواند به فاجعه بینجامد. با وجود بیماری همه‌گیر کویید۱۹، طبیعی است که همه ما بخواهیم برای محافظت از خود و کسانی که دوستشان داریم، تمام توان خود را به کار‌گیریم. متأسفانه در برخی موارد، تمایل ما برای دفاع در برابر کویید۱۹، مشکلات سلامتی بیشتری ایجاد می‌کند.

علم و فناوری گزارش می دهد

شناسایی ۱۶۵ بیمار کرونایی جدید در خوزستان/نخستین نفر در لالی کرونایی شد

۱۶۵ بیمار کرونایی جدید طی ۲۴ ساعت گذشته در نقاط مختلف استان خوزستان شناسایی شدند.

یادداشت/

راهکارهایی برای بهبود وضعیت کرونا در خوزستان!!

دو ماه اسفند و فروردین کارهای اداری و قضایی مردم متوقف و انبار شده، اینک به جای اتخاذ تدبیر جهت کاهش زمان توقف و تجمع ارباب رجوع، به نحوی عمل می شود که ادارات و نهادهای خدماتی را به مراکزی برای گسترش آلودگی تبدیل کرده ایم.

آیا بهبودیافتگان مجددا به کرونا مبتلا می‌شوند؟

این نگرانی وجود دارد که افراد ممکن است ایمنی در برابر این ویروس جدید ایجاد نکنند. این بدان معناست که‌، تا زمانی که ما واکسن نداشته باشیم، امکان دارد به صورت مکرر این عفونت را تجربه کنیم. البته این کاملا درست نیست. محققان دانشگاه فلوریدا می‌گویند: «شواهد مبنی بر ابتلای مجدد وجود دارد. البته این نظریه کاملا اثبات نشده است. ممکن است آزمایش‌های مورد استفاده در اشتباه باشند.»

واکاوی بی توجهی این روزهای مردم گیلان به کرونا | وقتی اطلاعات ضد و نقیض سردرگمی و بی اعتمادی می آورد

یک روانشناس ضدو نقیض های تبلیغاتی درباره کرونا را عامل بی توجهی کنونی مردم گیلان نسبت به ابتلا به این بیماری بر می شمرد.

پایگاههای علمی ایلام پیشگام در مبارزه با کرونا ویروس

پایگاههای علمی استان ایلام به اقدامات پیشگیرانه جهت مبارزه با کرونا ویروس پرداختند.

تشکیل تیم درمان راهکاری برای کاهش فوتی های کرونا

رئیس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی آذربایجان غربی درباره وضعیت شهرستان خوی گفت: تعداد بیماران کرونایی بستری و فوتی در خوی بالا تر از میانگین استانی بوده که این موضوع نگرانی هایی را به دنبال داشت.