جهش-تولید::خبرگزاری علم و فناوری
جهش-تولید

الزامات جهش تولید؛

انقلاب نهادی، یکی از الزامات جهش تولید است

علی حسین صمدی، بخش اقتصاد دانشگاه شیراز گفت:جهش تولید، نیازمند تغییرات نهادی گسترده (اقتصادی-حقوقی، سیاسی، و اجتماعی-فرهنگی) و عمیق (در زمینه تولید علم، اندیشه و تولید کالاها و خدمات) یا در یک کلام، انقلاب نهادی است.

توسط نوجوان مخترع ایلامی صورت گرفت :

ساخت ماشین ضدعفونی کننده دست ساز

محمدرضا موسی زاد مخترع ایلامی : از زمان آغاز شیوع ویروس کرونا در استان ، همواره مشاهده می کردم که دستگاههای خدمات رسان جهت کار و فعالیت در مناطق کم عرض با مشکل مواجه می شدند و این مشکل ، بنده را به این تفکر واداشت تا به ساخت دستگاهی ویژه حمل و نقل بپردازم که ضمن داشتن قابلیت گندزدایی و ضدعفونی این مناطق ، از مزیت کم مصرف بودن و کم هزینه بودن برخوردار باشد .

الزامات جهش تولید؛

جهش تولید نیازمند یک انقلاب نهادی در اقتصاد ایران پسا-کرونا

دکترعلی حسین صمدی، دانشیار دانشگاه شیراز گفت: جهش تولید، نیازمند تغییرات نهادی گسترده (اقتصادی-حقوقی، سیاسی، و اجتماعی-فرهنگی) و عمیق در زمینه تولید علم، اندیشه و تولید کالاها و خدمات است.

۲۵هزارتن شیر خام در شهرستان فارسان تولید شد

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان فارسان از تولید سالیانه ۲۵ هزار تن شیر خام در شهرستان فارسان خبر داد

جهش تولید

در این کلیپ کوتاه به فواید مهم جهش تولید در سال ۹۹ اشاره شده است.

جهش صادرات لازمه جهش تولید

رییس سازمان صنعت، معدن وتجارت استان آذربایجان غربی گفت:جهش صادرات لازمه جهش تولید است.

جهش تولید بدون توجه به فناوران تحقق نمی یابد/ حذف فرآیندهای زائد اداری نقش موثری در شکوفایی واحدهای دانش محور و فناوری دارد

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی گفت: حفظ بازار موجود و نیز بسترسازی تحقق جهش تولید بدون فناوران میسر نمی شود.

یادداشت/

جهش توليد؛ چالش ها و راهکارها

جهش تولید نیازمند عزم ملی و تعامل و هماهنگی فراگیر است. در این خصوص لزوم تشکیل یک شبکه راهبری برای گردهم آوری کلیه تولیدکنندگان کشور برای بهره گیری از نظرات، ایده ‌ها و ایجاد بستری تعاملی میان آن‌ ها و سایر افراد متقاضی و علاقمند با پیگیری و حمایت وزارتخانه مربوطه ضروری به نظر می ‌رسد.

قسمت دوم گفتگوی منتخب مردم فسا با علم و فناوری:

کشور باید پله‌های ترقی تولید را پرشتاب و کم‌حاشیه طی کند

حجت اله فیروزی گفت: کشور ما قرار است در سال جاری پله های ترقی تولید را پرشتاب و کم حاشیه طی نماید که این کار مستلزم تلاش بیشتر دولت و خوش فکری و راهگشایی آن است.

جهش تولید با کارآفرینی روستایی

یک جوان تلاشگر و موفق در شهرستان خداآفرین آذربایجان شرقی با ورود به عرصه زنبورداری و ایجاد یک کسب و کار محلی سالانه ۲ تن عسل تولید می کند.