حمایت-از-کالای-ایرانی

فرآیند تولید کاغذ

در این کلیپ به بررسی فرآیند تولید کاغذ میپردازیم.

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می دهد:

چرا کالای ایرانی نمیخریم؟

این گزارش به بررسی مهم ترین عوامل مؤثر بر عدم خرید کالای ایرانی پرداخته است. سه عامل مهم در این خصوص، رفتار نامناسب مصرف کنندگان، رفتار نامناسب تولیدکنندگان و رفتار غلط مسئولین اقتصادی برشمرده شده است.

مسئولان نخبگان را در مسیر تولید و پیشرفت کشور یاری کنند

رودابه رضایی نخبه ایلامی : مسئولین با زمینه سازی مناسب و حمایت های همه جانبه جوانان را در مسیر تولید و پیشرفت کشور یاری کنند.

صادرات غیر نفتی فله ای و سرمایه هایی که از دست می رود ؛

۱۷۰۰۰ بشکه نفت خام برابر با فروش یک تن زعفران/ کاشت محصول به نام ایران و به کام اسپانیا

ایران بزرگترین تولید کننده ی زعفران است اما به دلایلی سود بالایی از این محصول عایدش نمی شود. بیشترین سود حاصل از زعفران ایرانی را اسپانیا به جیب می زند. تولید ارزش افزوده از زعفران مستلزم پیشرفت در صنایعی نظیر بسته بندی است که اروپا در آن پیشگام است.

آبهای زیرزمینی و علت خشک شدن آنها در ایران

آب‌های زیرزمینی به آب‌هایی گفته می‌شود که در لایه‌های آب‌دار و اشباع زیر زمین تجمع پیدا کرده‌است. این آب‌ها فقط حدود ۴ درصد از مجموعه آب‌هایی را که فعالانه در چرخه آب‌شناختی دخالت دارند، تشکیل می‌دهد. با این وجود حدود ۵۰ درصد جمعیت دنیا از نظر آب شرب متکی به همین آب‌های زیرزمینی آزاد هستند.

تلاش محقق ایرانی برای انتقال انرژی از فضا به زمین

علی حاجی میری یکی از اساتید مؤسسه فناوری کالیفرنیا (Caltech) است که اختراعات زیادی را به ثبت رسانده. او پس از اخذ مدرک لیسانس از دانشگاه صنعتی شریف، برای ادامه تحصیل روانه آمریکا شد و توانست مدارک فوق لیسانس و دکترای خود را هم از دانشگاه استنفورد دریافت کند. حاجی میری در ۳۲ سالگی به عنوان یکی از ۳۵ نوآور برتر جهان انتخاب شد