خانواده

آیا فرزند اول خانواده‌ها در زندگی موفق‌ترند؟

خیلی‌ها معتقدند که فرزند چندم خانواده بودن، خصوصیات شخصیتی خاصی را می‌سازد. در این گفتار در این باره بحث می‌کنیم که بر اساس تحقیقات علمی این افسانه‌ها با واقعیت هماهنگ‌اند یا خیر؟

نتایج متاآنالیزی در دانشگاه کالیفرنیا راز خوشبختی را فاش کرد

داشتن یک خانواده شاد و خوشحال آرزوی هر کسی است، حال چگونه خانواده شادی داشته باشیم؟ باید بگویم بر اساس آخرین مطالعات این موضوع بستگی به خود شما دارد. در حقیقت تصمیم اینکه یک خانواده شاد داشته باشید یا نه با شماست.

کارشناس امور کودکان بهزیستی شهرستان بوشهر؛

بیشترین آسیب از فضای مجازی، متوجه کودکان و نوجوانان است!

کارشناس امور کودکان بهزیستی شهرستان بوشهر گفت: فرهنگ صحیح استفاده از گوشی بسیار حائز اهمیت است و اگر از مدیریت فضای مجازی برای فرزندان چشم پوشی کنیم با خطرات فضای مجازی روبه رو خواهیم که در بیشتر اوقات کودک و نوجوان بیشترین آسیب را می‌بیند.

در گفت و گو با کارشناس حوزه اقتصاد و کسب و کار بررسی شد؛

نقش زنان در اقتصاد کشور

خانواده سازماني است كه توليد و توزيع كالاهاي مورد نياز را فراهم مي‌سازد و زن به عنوان يكي از ۲ ركن اساسي خانواده در اين سازماندهي و مديريت، نقش اساسي را ايفا مي‌كند.

چرا روزی برای خانواده اسلامی؟!

در دین اسلام یکی از مهم‌ترین ارکان جامعه خانواده بشمار می آید و از جمله مسائلی که به آن شفارش فراوان شده است می توان به جلوگیری از بی‌بندوباری، تحکیم بنیان خانواده و پایبندی به خانواده اشاره کرد درنتیجه خانواده را کانون تربیت می توان شمرد

خطرات جبران ناپذیر قرص برنج برای خانواده ها

رئیس اداره نظارت و ارزیابی فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: یکی از عوامل مهم و خطر ساز در رابطه با قرص برنج ناآگاهی و بی اطلاعی خانواده ها است.

در گفت و گو با یک روانشناس مطرح شد

چگونگی مواجهه با تنش ها در خانواده/ زوجین مسائل روزمره خود را به خانواده ها منعکس نکنند

یک روانش گفت: زوجین مسائل روزمره از قبیل ناسزاگویی و دعواهای خود را با رعایت ظرافت به خانواده ها منعکس نکنند.

نخبه دهه‌هفتادی،

تمجید حضرت آقا برایم از صدها مدال با‌ارزش‌تر بود/ افتخارات علمی در برابر مادر شدن هیچ است

بعد از سخنرانی من حضرت آقا آن جمله‌ای که خیلی خبری شد را فرمودند که :« حضور این خانم محترم به همراه همسر و فرزند خود، نشان می‌دهد خانمها با داشتن همسر و فرزند نیز می‌توانند به موفقیت‌های بزرگ دست یابند.» این جمله و این لطفی که حضرت آقا به من داشتند از صد مدال برایم با ارزش‌تر بود.

یک فوق تخصص روانکاوی

تقویت ارتباطات درون خانواده ای عامل رفع پرخاشگری در نوجوانان است

یک فوق تخصص روانکاوی با اشاره به افزایش بروز پرخاشگری در نوجوانان بر لزوم ریشه یابی علل مختلف آن در دوران کودکی افراد تاکید کرد.

مدیر معارف اسلامی دانشگاه خلیج فارس استان بوشهر؛

فاصله گرفتن از سبک زندگی اسلامی برابر است با بروز آسیب‌های جدی در جامعه!

مدیر معارف اسلامی دانشگاه خلیج فارس گفت: اگر ما از سبک زندگی اسلامی فاصله بگیریم مطمئنا با بروز آسیب‌های اجتماعی از جمله خیانت، دزدی، جنایت و در زمینه اقتصادی، آسیب‌هایی از جمله احتکار، گران فروشی، کم فروشی و بسیاری از آسیب‌های دیگر مواجهه خواهیم شد.