خبردانش

محققان گزارش کردند؛

نور خورشید با توانایی بالایی کرونا ویروس را غیرفعال میکند

محققان بر پایه یک مطالعه گزارش کردند،۹۰٪ ویروس عفونی از بزاق شبیه سازی خشک شده بر روی سطح در مواجهه با نور خورشید در ۶.۸ دقیقه غیرفعال شده است.

بیانیه بسیج اساتید دانشگاهها و مراکز آموزش عالی کاشان به مناسبت روز قدس؛

«روز قدس» هر ساله آرمانی ارزشمند و هدفی مقدس را به ذهن‌ آزادگان جهان متبادر می‌سازد

برخی ایام در کتاب ملت ایران فراتر از یک تاریخ به شمار می‌آیند آنچنانکه حتی نمی‌توان آن را در جایگاه مناسبت صرف قرار داد. «روز قدس» یکی از همین برگ‌های بی‌بدیل دفتر حماسه است که هر ساله آرمانی ارزشمند و هدفی مقدس را به ذهن‌ آزادگان جهان متبادر می‌سازد.

محققان گزارش کردند؛

بر طبق یک مجموعه داده بزرگ از ایران «عدم بویایی با کووید۱۹» ارتباط دارد

محققان بر طبق یک مجموعه داده بزرگ از ایران و بعد انگلیس «عدم بویایی با کووید۱۹» ارتباط دارد دولت انگلستان اعلام کرده از امروز همه افراد در صورت ایجاد سرفه مداوم یا تب یا آنوسمی باید خود را قرنطینه کنند.

متخصصان تغذیه می گویند؛

هیچ ماده غذایی یا مکمل های معجزه آسایی برای در امان ماندن از COVID-۱۹ در دسترس نیست

از زمان شیوع جهانی کرونا ویروس جدید در رسانه های اجتماعی ادعاهای گسترده ای مبنی بر وجود برخی غذاها و مکمل ها برای جلوگیری و یا درمان ماندن از COVID-۱۹ مطرح شده است، اما متخصصان تغذیه مبنای علمی دارند و می گویند: هیچ ماده غذایی یا مکمل های معجزه آسایی برای در امان ماندن از COVID-۱۹ در دسترس نیست.

عضو هيات علمي مهندسي پزشکي دانشگاه اصفهان؛

باز طراحی خلاقانه دستگاه تنفس مصنوعی با تکیه بر دانش ایرانی/ پتنت دانشگاه MIT چگونه جهان علم را سیاه کرد؟

عضو هيات علمي مهندسي پزشکي دانشگاه اصفهان با تصریح این که باز طراحی خلاقانه دستگاه تنفس مصنوعی با تکیه بر دانش ایرانی در دانشگاه اصفهان با موفقیت به پایان رسیده و وارد مرحله تولید شده است، گفت: تولید ونتیلاتور بر اساس پتنت آزاد شده‌ دانشگاه MIT خطرناک و تبلیغ سیاه است.

عضو هيات علمي مهندسي پزشکي دانشگاه اصفهان خبرداد:

دستیابی به تکنولوژی ويدئولارنگوسكوپ ها (گلايدوسكوپ) در دانشگاه اصفهان محقق شد

عضو هيات علمي مهندسي پزشکي دانشگاه اصفهان خبرداد: برای اولین بار در کشور ويدئولارنگوسكوپ ها (گلايدوسكوپ) وسايلي گران قيمت كه باعث افزايش سرعت و دقت و كم خطر كردن لوله گذاري و تراشه در بيماران با شرایط حاد تنفسی و مانع خطر در بيماران ميشود، در دانشگاه اصفهان طراحی و تولید شد.

توسط محققان دانشگاه صنعتی اصفهان:

دستگاه یو-وی گان ضدعفونی کننده پرتابل و هوشمند طراحی و ساخته شد

محققان دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی اصفهان، در راستای مبارزه با ویروس کرونا دستگاه یو-وی گان پورتابل با قابلیت حمل آسان، هوشمند و شارژ راحت را طراحی و ساختند، با بهره گیری از این دستگاه می توان در کلیه سطوح و اجسام ویروس ها، باکتری ها و میکروارگانیزم های مضر را پاکسازی کرد.

ژاپن برای آزمایش آویگان در برابر COVDI-۱۹ مسابقه می دهد

ژاپن به سرعت در حال آزمایش داروی موجود آویگان در برابر کورو ویروس است و گفته است که آن را به راحتی به کشورهای آسیب دیده ویروس ارائه می کند. ژاپن می داند همه چیز در مورد دارو کاملاً مشخص نیست و وقتی ویروس تکثیر شده اویگان خوب عمل نمی کند اما سایر کشورها مایلند تاسها را بچرخانند و ببینند چه اتفاقی می افتد.

با توجه به روند افزایشی کرونا؛

قرنطینه اصفهان؛ استاندار موافق، دولت مخالف

افزایش مبتلایان به کرونا در اصفهان سبب شده است استاندار اصفهان نامه‌ای به ستاد مبارزه با کرونا ارسال کرده و درخواست قرنطینه دهد اما این ستاد با قرنطینه مخالفت کرده است.

به همت محققان کشورمان؛

سامانه رهبری و مدیریت مراکز درمانی و ادارات، ROMA_Covide۱۹ طراحی و راه اندازی شد

به دنبال بیماری کووید ۱۹ و درخواست نیازها برای سامانه ای آنلاین، محققان کشورمان ROMA_Covide۱۹ را بر پایه چک لیستهای وزارت بهداشت طراحی و راه اندازی کردند، این سامانه سریعا و در یک نگاه پایش، آنالیز و برنامه های عملیاتی و اجرایی از نقاط مختلف بیمارستانی و غیر بیمارستانی را در اختیار مدیران و مسئولان قرار می دهد و تا حل مشکل آنها را راهنمایی می کند.