خبرگزاری-علم-وفناوری-هرمزگان

مدیرعامل شرکت گاز استان هرمزگان در پاسخ به کمبود شدید سیلندر در بندرعباس

در تولید و توزیع سیلندرگاز(LPG) شرکت گاز هیچ دخل و تصرفی ندارد

مدیرعامل شرکت گاز استان هرمزگان در جلسه کارگروه اشتراک پذیری گاز جهت تشویق شهروندان هرمزگانی درخصوص استفاده از گاز شهری به تغییر الگوی زندگی مردم با استفاده از این نعمت الهی و در راستای رفاه اجتماعی به‍تر اشاره کرد.

رییس سازمان جهادکشاورزی استان هرمزگان مطرح کرد

۱۰۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری در بخش کشاورزی

رییس سازمان جهادکشاورزی استان هرمزگان از ۱۰۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری در بخش کشاورزی این استان خبر داد.

یک اتفاق بزرگ

حمایت از کسب و کارهای قشر آسیب دیده در اثر بیماری کرونا

انعقاد قرار داد همکاری صندوق حمایت از توسعه فعالیتهای کشاورزی زنان روستایی بندرعباس و سازمان ملل متحد صورت گرفت.

یادداشت

محدودیت هایی فقط روی کاغذ با دستورالعمل های مجازی

مدتهاست که استاندار هرمزگان در جلسات ستاد کرونا استانی از محدودیت های گروه سه و چهارو رعایت پروتکل های بهداشتی و تعطیلی مراکز خرید و... می گوید اما آنچه که در واقعیت می بینیم چیزی غیر از این است و همه مشاغل به روال قبل برقرار می باشد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان :

بیش از ده میلیون اصله نهال حرا در هرمزگان کشت شده است

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان گفت: جنگل های مانگرو یکی از ذخایر خدادادی در کشور خصوصا در جنوب کشو راست و تاکنون بیش از ده میلیون اصله نهال حرا در سراسر استان هرمزگان کشت شده است.

به دستور رئیس جمهور به صورت ویدئو کنفرانس

فازاول پروژه شبکه آبیاری تحت فشار دشت میناب بهره برداری شد

فازاول پروژه شبکه آبیاری تحت فشار دشت میناب در راستای پویش ملی #جهاد برای-جهش تولید به دستور رییس جمهور به صورت ویدئوکنفرانس مورد بهره برداری قرار گرفت.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان هرمزگان:

نظام آموزشی علمی کاربردی با توجه به نیاز مخاطبان طراحی شده است

موسی جاودان رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان هرمزگان با تشریح ماموریتهای این مرکز دانشگاهی گفت: در حوزه گسترش، برنامه ریزی درسی، دانشگاه جامع علمی کاربردی با هدف اصلاح هرم شغلی و تربیت نیروی انسانی ماهر در سال ۱۳۷۰ تاسیس شده است.

در گفتگو با زهرا کردکتولی متخصص کودکان و نوزادان بررسی شد:

تاثیر ویروس کرونا در بارداری، شیردهی و زایمان

پایان بیماری کرونا یا به عبارتی انتشار ویروس کووید – ۱۹ مشخص نیست و لزوم مراقبت بیشتر و علمی تر در این برهه حساس به ویژه برای نوزادان و کودکان ضروری است. بماند که ابتلا و فوت نوزادان و کودکان نیز در برخی شهر ها گزارش شده است. هر چند در حال حاضر نمی‌دانیم آیا احتمال ابتلای مادران باردار به ویروس کووید-۱۹ نسبت به عموم مردم بیشتر است یا خیر و آیا در نتیجه‌ی ابتلا به این بیماری ، مادر باردار شرایط سختی پیش رو خواهد داشت یا خیر.

به بهانه آغاز هفته صرفه جویی در مصرف آب

آب، کیمیای فراموش شده

اهمیت آب به عنوان یکی از اصلی‌ترین نیازهای موجودات بعد از هوا، برای زنده ماندن بر روی کره ی زمین بر هیچ کسی پوشیده نیست. علاوه بر بخشی از آب که برای آشامیدن استفاده می‌شود، از آب در مصارف دیگری همچون شستشو، پخت و پز، و نظافت، و… استفاده‌های فرآوانی می‌کنند. آب نه تنها برای حفظ حیات موجودات زنده بلکه برای رشد و حیات گیاهان نیز بسیار مهم است. این عنصر گرانبها در مواردی همچون کشاورزی و صنایع مختلف استفاده می‌گردد.

نخبه هرمزگانی :

ورود ماشین آلات به کشور صنعت نیست

محمدرضا نعیمی با بیان اینکه وارد کردن خط تولید از خارج و ماشین‌آلات آن نیاز به دانشگاه ندارد و نام آن «صنعت» نیست، گفت: به این روند می‌توانیم کارخانه بگوییم که از آن محصول خارج می‌شود ولی نیاز به دانشگاه ندارد فقط چند تکنیسین می‌خواهد که اگر قطعه‌ای خراب شد، همان را وارد و تعویض کند.