خبرگزاری-علم-وفناوری

بین دانشگاه فنی و حرفه ای و اداره کل پست استان اصفهان؛

انعقاد تفاهم نامه به منظور «توسعه سکوی تجارت الکترونیک شرکت ملی پست (ستاپ)» / زیرساختها و برنامه های تحقق این تفاهم نامه کدامند

به منظور توسعه سکوی تجارت الکترونیک شرکت ملی پست (ستاپ) تفاهم نامه ای بین دانشگاه فنی و حرفه ای استان اصفهان و اداره کل پست استان اصفهان منعقد شد، این تفاهم نامه با توجه به زیر ساختهای دانشگاه فنی و حرفه ای و اداره کل پست استان برنامه ریزی و با حمایت امور بانوان و خانواده استانداری اصفهان منعقد شد.

به بهانه روز جهانی حرا

جنگل حرا اکوتوریسمی درآمدزا

حرا، جنگل‌های جنوبی اسرارآمیز کشورمان است که به‌عنوان ذخیره‌گاهی ارزشمند، جاذبه طبیعی و گردشگری مهم و چشم‌اندازی زیبا از آن یاد می‌شود. حرا در نقاط دیگر جهان خویشاوندانی هم دارد که در مجموع همگی آنها به عنوان جنگل‌های «مانگرو» شناخته می‌شوند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای هرمزگان خبر داد

سرمایه‌گذاری در شهرک صنعتی میناب موجب اشتغال مستقیم برای پنج هزار نفر

مدیرعامل شرکت سهامی آب منطقه‌ای هرمزگان گفت: اتمام پروژه تامین و انتقال آب به شبکه ۵۰۰ هکتاری گلخانه شمیل، بخشی از شبکه شمالی دشت میناب (سه هزار هکتار) و شبکه آبرسانی ۵۰۰ هکتاری گلخانه‌های شمیل؛ اشتغال مستقیم پنج هزار نفری را در پی خواهد داشت.

در سال تحصیلی جدید

طرح تحولی" مدرسه کانون تربیتی محله" در مدارس منتخب هرمزگان اجرا می شود

مدیرکل آموزش و پرورش استان هرمزگان از اجرای طرح" مدرسه کانون تربیتی محله" در ۱۰ درصد از مدارس استان هرمزگان خبر داد.

نخبه هرمزگانی تاکید کرد:

ضعف آموزش مهم‌ترین خلأ اقتصاد نوآور/ کسی که ادعای نخبگی می‌کند باید فرهنگ آن‌را هم داشته باشد

مدیر و بنیان گذار مجموعه مستقل علمی پژوهشی و فناورری تکنومنت، با بیان اینکه هجمه ناشی از اقتصاد نفتی در مقابل جریان اقتصاد مبتنی بر خلاقیت و نوآوری ایستادگی می‌کند، مهمترین علت این چالش را ضعف ساختار آموزش کشور دانست و گفت مهمترین ضعف در شکل گرفتن فرهنگ کارآفرینی نوآوری، آموزش که ایجاد ساختار کارآمد برای بروز نوآوری راهکار حل چنین چالش مهمی است.

یادداشت//

آتشی که دل زاگرس و زاگرس نشینان را می سوزاند!

این روزها با گرمای هوا و در پی ترسالی های اخیر شاهد ایجاد حریق در مراتع و جنگلهای زاگرس و جنوب کشور هستیم. مراتع و جنگلهایی که شناسنامه و هویت ماندگار یک سرزمین و اکوسیستم بوده این روزها در اتش سهل انگاری عده ای گردشگر و کمبود تجهیزات فنی می سوزد.

اینترنت کلاس‌های درس دانشگاه‌ها رایگان می‌شود/ مکاتبه ۲ وزارتخانه‌‌ درباره لیست کلاس‌های مورد تایید

معاون آموزشی وزیر علوم گفت: این وزارتخانه لیستی از همه دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی مورد تایید خود را که در حال ارائه آموزش مجازی به دانشجویان هستند به وزارت ارتباطات ارسال کرد تا هزینه اینترنت آنها رایگان شود.

«عِرق به وطن» سبب پیشرفت و وابستگی به صنعت داخلی کشور می‌شود

دبیر ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان دریایی گفت: استفاده از تجهیزات و امکانات داخلی کشور می‌تواند نتایج و اثرات مختلفی داشته باشد و عِرق به وطن و میهن سبب پیشرفت و وابستگی به صنعت داخلی کشور می‌شود.

معاون آموزش ابتدایی آموزش وپرورش هرمزگان :

برگزاری کارگاههای تخصصی معلمان پیش دبستانی و دانش آموزان دیرآموز

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش هرمزگان از آموزش تخصصی مربیان پیش دبستانی، معلمان و مدیران مدارس، با همکاری اداره آموزش و پرورش استثنایی در راستای ارتقاء یادگیری مؤثر نوآموزان پیش دبستانی خبر داد.

رئیس اداره آموزش و ترویج اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان :

بیش از ۶هزار نفر در هرمزگان امسال همیار طبیعت شدند

محمد منصوری بابیان اینکه ۶هزار و ۲۴۹ نفر همیار طبیعت در این استان جذب شدند گفت: این افراد به عنوان همیار طبیعت دانش آموز ،همیار مروج و همیار محافظ هستند.