خبرگزاری-علم-وفناوری

رییس دانشگاه جامع علمی‌کاربردی استان هرمزگان در نشست خبری خبر داد

عصرارتباطات قدرت در دست کسانی است که رسانه دارند/جذب فارغ التحصیلان علمی کاربردی در بازار کار

رییس دانشگاه علمی کاربردی هرمزگان اظهارداشت: در دوره ارتباطات قدرت در دست رسانه هاست و نمی توان منکر آن شد.

مدیر کل منابع طبیعی هرمزگان خبر داد

افتتاح ۳۴ پروژه آبخیزداری با اعتبار۱۶۱میلیاردریال در هفته دولت

​مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان از افتتاح ۳۴ پروژه منابع طبیعی و آبخیزداری به ارزش ۱۶۱میلیارد ریال در هفته دولت خبر داد.

جنگل بان نمونه هرمزگانی در گفت وگو با علم وفناوری:

جنگلبانان مردان بی ادعایی که نیازمند توجه بیشتر هستند/به ازای هر ۶۰۰ هزار هکتار یک جنگلبان داریم

جنگلبانان و قرق بانان افرادي سخت كوش با كمترين ميزان دستمزد هستند كه به صورت شبانه روزي مسوليت حفاظت از منابع طبيعي را داشته و در اين راه با خطرات بي شماري رو به رو مي شوند. آنان از جان و آسايش خود در راه حفظ و نگهداري جنگل ها، مراتع و عرصه‌هاي طبيعي مي‌گذرند تا اين ميراث ارزشمند به سلامت در اختيار آيندگان قرار گيرد.

یادداشت

هرمزگان در مسیرتوسعه نیازمند زیرساخت است

این روزها سفرهای شهرستانی استاندار هرمزگان وبازدید از پروژه های در حال اجرا یکی از مزیت هایی است که می توان به آینده و توسعه هرمزگان امیدوار شد .

با حضور وزیر علوم ؛

تفاهم نامه طرح توسعه پارک فناوری در دانشگاه هرمزگان امضا شد

در چهلمین نشست روسای پارک های علم و فناوری سراسر کشور با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، تفاهم نامه دو جانبه پارک علم و فناوری هرمزگان و دانشگاه هرمزگان به امضا رسید.

استاد تمام دانشگاه هرمزگان:

گام دوم انقلاب یعنی عبرت آموزی و رسیدن به تمدن اسلامی است

استاد تمام دانشگاه هرمزگان گفت: در تبیین بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی باید گفت: اینبیانیه به معنای جوان گرایی، رسیدن به تمدن اسلامی و عبرت گرفتن از گذشته و آینده نگری است.

یادداشت

توجه به جوانان وخلاقیت و نوآوری دو نکته مهم گام دوم انقلاب

توجه به چشم انداز انقلاب، راه طی شده از ابتدای انقلاب تاکنون، شرایط امروز، مهمترین ظرفیت‌ها، مهمترین فرصت‌ها، مهمترین تهدیدات، انقلابی بودن، پیشگام بودن جوانان و امید آفرینی را از جمله موارد مهم و کلیدی بیانیه گام دوم انقلاب عنوان کرد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان در گفت وگو با علم وفناوری :

۲۰۰ هزار هکتار از اراضی ملی هرمزگان از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی تا پایان امسال مطالعه می شود/سرپرست کارگاهها از فارغ التحصیلان منابع طبیعی باشند

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان، از مطالعه ۲۰۰ هزار هکتار اراضی ملی در قالب ۶ حوزه آبخیز از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی تا پایان امسال خبرداد و گفت: تمامی سرپرستان کارگاهها باید از فارغ التحصیلان منابع طبیعی باشند.

یادداشت

راههای مقابله با آلودگی نفتی در خاک و آب

از آنجایی که، در استان هرمزگان به ­لحاظ وجود منابع سرشار نفت و گاز و توسعه روز افزون صنایع مختلف از جمله صنایع فولاد و پتروشیمی موجب بروز مشکلات متنوع در اکثر جنبه­های زیست محیطی از قبیل افزایش آلودگی هوا و منابع آب و خاک گردیده ­است.

گزارش علم وفناوری از تغییر ساعات کاری در هرمزگان

تغییر ساعات کاری و تاثیربرسلامت روانی کارمندان

هر ساله با شروع فصل بهار و روز اول فروردین شاهد تغییر ساعت رسمی کشور و به تبع آن تغییر ساعت کاری دستگاههای دولتی و خصوصی کشور هستیم، ساعتی که شاید تاثیرات منفی آن برسلامت روحی و جسمی کارکنان دولت حداقل بیشتر از منافع ان باشد.