خبرگزاری-علم-و-فناوری-از-سیستان-و-بلوچستان

هشت دانشگاه ایرانی پیشتاز در رتبه بندی کیو اس انگلستان+جدول

رتبه بندی کیواس در سال ۲۰۱۹ میلادی دانشگاه های برتر دنیا را در قالب ۵ حیطه کلی علوم طبیعی؛ مهندسی و فناوری؛ علوم زیستی و پزشکی؛ علوم اجتماعی و هنر و علوم انسانی مورد رتبه بندی قرار داد که در این بین نام هشت دانشگاه ایرانی به چشم می خورد.

علم و فناوری گزارش می دهد

ممنوعیت پرواز بوئینگ ۷۳۷ مکس بر آسمان ایران / نقص خلبان اتوماتیک باعث سقوط هواپیما

در پی حوادث هواپیما بوئینگ ۷۳۷ مکس بسیاری از کشورها از جمله ایران، پرواز این هواپیما را بر فراز آسمان خود ممنوع کرد.

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می دهد

آیا شما استعداد کارآفرین شدن را دارید؟

اگر از کار کردن برای دیگران متنفرید. اگر جداً نمی توانید از رئیس تان دستور بشنوید و خواسته های او را دنبال کنید، برنامه ای برای استعفای خود بریزید و شروع کنید که رئیس خودتان باشید.

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می دهد

چگونه ثروتمند شویم/ دانش مالی همسطح تحصیلات دانشگاهی

دلیلِ اینکه اکثر افراد مشکلات مالی دارند و هرگز نمی توانند از گردآب بدهی خارج شوند، و همیشه از دولت، سیستم و بقیه شاکی هستند این است که دانش مالی ضعیفی دارند و راه های ثروتمند شدن را نمی دانند.

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می دهد

کشف اعماق اقیانوسها با رباتهای هدایت پذیر از راه دور

ضعف تکنولوژی، محققان و دانشمندان را از تحقیق در اعماق دریاها و اقیانوس‌ها بازداشته، اما ورود زهپاد امکانات قابل توجهی در اختیار محققان در زمینه‌های اقیانوس‌شناسی، نمونه‌برداری از اعماق و بستر دریا، نقشه‌برداری و تهیه عکس و فیلم از بستر دریا، مطالعه و بررسی انواع ماهیان و آبزیان، مطالعه و بررسی وضعیت زیست‌محیطی جانوران و گیاهان دریایی، مشاهده رفتار آتشفشان‌های زیردریایی قرار داد.

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می دهد

کارآفرینی در فیزیک

رشته فیزیک یکی از رشته هایی که بالاترین آمار بیکاری را در بین فارغ التحصیلان دانشگاهی دارد. فرصت های استخدامی کم برای رشته های علوم پایه در کشور و عدم توجه لازم به رشته های علوم پایه و فراهم نکردن شرایط مناسب کاری برای آنها به خیل فارغ التحصیلان بیکار این رشته می افزاید. به واقع چاره چیست؟

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می دهد

بی مهری دولتمردان به مساجد

جوانی که امروزه در قرن بیست و یکم به سر می برد، جوانی است که با بحران هویت دینی و فرهنگی روبرو است و با هجمه فرهنگی بیگانگان دست و پنجه نرم می کند. پس از اینجاست که مسجد باید به روح پرسشگر و کنجکاو جوان پاسخی درخور و متناسب با نیازهایش بدهد و الگوی شایسته ای از دین و فرهنگ ایرانی - اسلامی به او معرفی کند.

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می دهد

جلوگیری از انقراض موجودات آبزی

افزایش دمای آب منجر به کاهش اکسیژن در آب‌های عمیق‌ می‌گردد. تعدادی از موجودات آبزی نیز در دمای بالای محیط قادر به بازیابی توازن جمعیتی خود نیستند. در این شرایط رشد گیاهان دریایی افزایش می‌یابد و از میزان طول عمر گونه‌های آبزی کاسته می‌گردد.

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می دهد

محروم ماندن پادشاه میوه ها در بلوچستان از صنایع تبدیلی

استان سیستان و بلوچستان با اقلیم گرم و خشک یکی از مناطق مستعد کشت انبه در کشور است که در سواحل دریای عمان، مناطق راسک، سرباز، قصرقند، نیکشهر، دشتیاری و چابهار نیز کشت می شود.

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می دهد

کسب و کارهای دانش بنیان راه حل توسعه اقتصاد کشور

تاکید بر ایجاد و راه اندازی کسب و کارهای دانش بنیان و حمایت از آنها باید به عنوان تدبیر عملی و اساسی جهت رشد اقتصادی در کشور مورد توجه سیاستمداران و مسئولین در حوزه های اقتصادی و اجتماعی و بازار کار و اشتغال قرار گیرد.