خبرگزاری-علم-و-فناوری-از-سیستان-و-بلوچستان

علم و فناوری گزارش می دهد

فکر ایرانی با مارک خارجی / از شعار تا عدم حمایت

بازار مشکل اصلی پیش‌ روی تولید و محصولات داخلی است. بسیار دشوار است که بتوانیم در کنار این همه تحریم‌هایی که داریم، در زمینه تولید کالا فعال باشیم، از یک طرف عدم حمایت مسئولین مربوطه خود نیز سبب یاس و ناامیدی در بین نخبگان و کارافرینان گردیده است و از طرف دیگر فشار بانکها به صاحبان کار و تولید برای وصول مطالباتشان، چرخ تولید و اشتغال را در این استان به زیر آورده است.

علم و فناوری گزارش می دهد

بیماری شایع قلبی در بین کودکان

افتادگی دریچه بصورت مادرزادی در افراد وجود دارد که بر اثر عواملی در سنین کودکی و بزرگسالی خود را نشان می دهد. این بیماری به هیچ وجه اکتسابی نبوده و بروز آن در برخی افراد به وجود زمینه های مادرزادی این بیماری در آنها برمی گردد. تیرکشیدن و دردهای لحظه ای قلب و همچنین تنگی نفس در سربالایی را از جمله علایم وجود افتادگی دریچه است.

علم و فناوری گزارش می دهد

کابین شبیه ساز پرواز هلی کوپتر توسط مخترع سیستانی ساخته شد

سعید فهرجی جوان بسیجی، نماينده جامعه هلي كوپتري ايران در استان سيستان و بلوچستان، خلبان و مدرس پرواز پرنده‌هاي بدون سرنشين و داراي مقام سوم كشوري در مسابقات ربات‌هاي امدادگر و نجات گر با حمایت سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سیستان و بلوچستان موفق به ساخت کابین شبیه ساز پرواز شد.

علم و فناوری گزارش می دهد

نخستین مدرسه تابستانه بین المللی زیست فناوری در شهریورماه

نخستین مدرسه تابستانه بین المللی زیست فناوری با محورهای اصلی شامل ذخائر ژنتیکی و زیست بانک، کشاورزی و دامپزشکی، رایانش زیستی، واکسن، صنعت ساخت و تجهیزات و اقتصاد زیستی برگزار می گردد.

علم و فناوری گزارش می دهد

سیاهچاله ای در کهکشان سه میلیون برابر زمین

امروزه تقریباً پذیرفته شده‌است که در مرکز همه کهکشان‌ها یک سیاهچاله کلان جرم قرار گرفته‌است. شمار سیاهچاله‌ها در جهان به قدری زیاد است که شمردن آن‌ها امکانپذیر نیست. کهکشان راه شیری به تنهایی در حدود صد میلیارد ستاره دارد که از هر هزار ستاره تقریباً یکی به اندازه‌ای بزرگ هست که به سیاهچاله تبدیل شود.

علم و فناوری گزارش می دهد

آیاگوگل از اندروید ۱۱ رونمایی می نماید؟

شرکت گوگل تضمین می‌کند که هر سال یک نسخه‌ جدید از اندروید ارائه نماید. اگرچه اندروید Q (یا همان اندروید ۱۰) هنوز در دست توسعه قرار دارد و تنها دو نسخه‌ آزمایشی از آن برای گوشی‌های سری پیکسل منتشر شده است اما ظاهراً گوگل تصمیم گرفته اطلاعاتی از اندروید ۱۱ را در اختیار علاقه‌مندان قرار دهد.

علم و فناوری گزارش می دهد

حادثه ای دیگر در مدارس زاهدان/ ایمن سازی مدارس و حفظ جان دانش آموزان بالاتر از آموزش

اتصال سیم برق در مدارس زاهدان و نمونه های مشابه باید مسئولان و بازرسان آموزش و پرورش را بار دیگر به نظارت دقیق و اصولی زیرساختهای مدارس در سطح استان متمرکز نماید تا حوادثی مشابه مدرسه اسوه حسنه بار دیگر اتفاق نیافتد.

علم و فناوری گزارش می دهد

تجاری سازی تکنولوژی و تولید ثروت از علم در مجتمع فناوری و نوآوری دانشگاه سیستان و بلوچستان

دانشگاه سیستان و بلوچستان به عنوان یک دانشگاه کارآفرین در حوزه جنوب شرق کشور با تاسیس مجتمع فناوری و نوآوری با هدف توجه به شاخص‌ها و نماگرهای سطوح ملی و بین‌المللی، سیاست‌گذاری در زمینه آموزش و ترغیب دانشجویان جهت آشنایی با اصول ایجاد کسب و کارهای کارآفرینانه و قدم‌گذاری به عرصه‌های خطیر کارآفرینی و نوآوری و انجام پژوهش‌های کاربردی، توسعه‌ای و بنیادی قدمهای بزرگی برداشته است.

علم و فناوری گزارش می دهد

آیا آزمایش تسلیحات ضد ماهواره عامل آلودگی فضا و تهدید سفرهای فضایی است؟

در پی آزمایش موشکی هند در هفته گذشته به فضا، رئیس سازمان فضایی آمریکا آن را اقدامی وحشتناک دانست و اعلام کرد، حدود ده هزار قطعه منهدم شده در فضا وجود دارد.

علم و فناوری گزارش می دهد

رتبه ۱۵ ایران در تولید مقالات علمی در سال ۲۰۱۸

بررسی کشورهای پیشرفته‌ی اقتصادی نشان می‌دهد که پیشرفت علمی آن‌ها همبستگی شدیدی با پیشرفت اقتصادی آنها دارد. کشورهایی با درآمد بالا که نزدیک به ۱۶% از جمعیت دنیا را در اختیار دارند، نزدیک به ۸۰% از علم دنیا را تولید می‌کنند و کشورهای کم‌درآمد که نزدیک به ۱۸% جمعیت دنیا را در اختیار دارند، تنها ۰.۷% از کل علم دنیا را تولید می‌کنند. ولی مساله حائز اهمیت این است که آیا این مقالات علمی چقدر کاربردی هستند و تا چه حدی می تواند مشکلات جامعه را حل و فصل نماید؟