خبرگزاری-علم-و-فناوری-از-سیستان-و-بلوچستان

فوق تخصص قلب اطفال گفت:

عدم مصرف قطره آهن نوزاد عامل کاهش ضریب هوشی و عدم رشد مغزی

کم خونی ناشی از فقر آهن منجر به اختلال در تکامل مطلوب ذهنی و حرکتی در کودکان است. لذا آهن یک ماده مغذی ضروری برای تکامل و رشد سلول در سیستم ایمنی و عصبی و عامل تنظیم متابولیسم انرژی و فعالیت بدنی است.

علم و فناوری گزارش می دهد

درآمدزایی با باغ شیشه ای / فرار از بیکاری(قسمت اول)

تولید و پرورش گل و گیاه همیشه یکی از پر درآمد ترین مشاغل بوده است، تولید تراریوم چون نیاز به سرمایه و صرف وقت زیادی ندارد، می تواند به عنوان شغل بسیار قابل تامل باشد و با ایجاد خلاقیت و ابتکار و هنرمی توان به سوددهی قابل توجهی رسید.

علم و فناوری گزارش می دهد

بايستيم عليه شكل گيري شبه دولت/ دولت بايد آموزش و درمان را مديريت كند

شبه دولتی که مدام بزرگ‌تر می‌شود و هر وقت کاری به نفعشان است خصوصی‌اند و هر وقت مشکلی پیدا می‌کنند، خود را دولتی جا می‌زنند و این بخش به یک ساختار اقتصادی ناکارآمد و پیچیده‌تر از بخش دولتی تبدیل شده است.

علم و فناوری گزارش می دهد

بازدید رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سیستان و بلوچستان از شرکت دانش بنیان

شرکت دانش بنیان آریا الکترونیک با مدیریت جوان نخبه سیستانی احمد فدایی با ۲۳ اختراع داخلی و ۵ اختراع بین المللی در حوزه های مختلف به تولید محصول و فروش در سطح کشور دست یافته است.

علم و فناوری گزارش می دهد

کربن سخت میکرودانه نانو متخلخل ساخته شد

طرح مخترع جوان شامل یک روش موثر، ارزان، کارآمد و با قابلیت تولید انبوه برای ساخت کربن سخت میکرودانه نانو متخلخل در صنایع نظامی نظیر تجهیزات مخابراتی و الکترونیکی مانند بی‌سیم و همچنین در صنایع غیرنظامی مثل انواع باتری تلفن‌های همراه، انواع رایانه‌ها، موتور سیکلت و خودروهای الکتریکی، سامانه‌های تولید الکتریسیته تجدیدپذیر نظیر ذخیره‌ساز انرژی‌های خورشیدی و بادی، پاور بانک‌ها، UPS و تأمین انرژی سیستم‌های مخابراتی و شبکه‌های تلفن همراه کاربرد است.

علم و فناوری گزارش می دهد

دوره های کوتاه مدت رهیافتی برای دانشگاههای ایران

يافته های جدید نشان می دهد كه دانشگاههاي برتر دنيا با توجه به نيازهاي شناسايي شده جامعه خود، اقدام به برگزاري دوره هاي آموزشي كوتاه مدت مي نمايند. بحث تضمين كيفيت و ارزيابي دوره هاي برگزار شده مورد توجه این دانشگاهها است. لذا دانشگاههای ایران با الگو برداری صحیح از این امر می توانند دانش پذیرانی با مهارت واقعی و کاربردی مورد نیاز شهر یا استان در راستای پیشرفت اقتصادی و ایجاد اشتغال به جامعه تحویل دهند.

علم و فناوری گزارش می دهد

فکر ایرانی با مارک خارجی / از شعار تا عدم حمایت

بازار مشکل اصلی پیش‌ روی تولید و محصولات داخلی است. بسیار دشوار است که بتوانیم در کنار این همه تحریم‌هایی که داریم، در زمینه تولید کالا فعال باشیم، از یک طرف عدم حمایت مسئولین مربوطه خود نیز سبب یاس و ناامیدی در بین نخبگان و کارافرینان گردیده است و از طرف دیگر فشار بانکها به صاحبان کار و تولید برای وصول مطالباتشان، چرخ تولید و اشتغال را در این استان به زیر آورده است.

علم و فناوری گزارش می دهد

بیماری شایع قلبی در بین کودکان

افتادگی دریچه بصورت مادرزادی در افراد وجود دارد که بر اثر عواملی در سنین کودکی و بزرگسالی خود را نشان می دهد. این بیماری به هیچ وجه اکتسابی نبوده و بروز آن در برخی افراد به وجود زمینه های مادرزادی این بیماری در آنها برمی گردد. تیرکشیدن و دردهای لحظه ای قلب و همچنین تنگی نفس در سربالایی را از جمله علایم وجود افتادگی دریچه است.

علم و فناوری گزارش می دهد

کابین شبیه ساز پرواز هلی کوپتر توسط مخترع سیستانی ساخته شد

سعید فهرجی جوان بسیجی، نماينده جامعه هلي كوپتري ايران در استان سيستان و بلوچستان، خلبان و مدرس پرواز پرنده‌هاي بدون سرنشين و داراي مقام سوم كشوري در مسابقات ربات‌هاي امدادگر و نجات گر با حمایت سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سیستان و بلوچستان موفق به ساخت کابین شبیه ساز پرواز شد.

علم و فناوری گزارش می دهد

حادثه ای دیگر در مدارس زاهدان/ ایمن سازی مدارس و حفظ جان دانش آموزان بالاتر از آموزش

اتصال سیم برق در مدارس زاهدان و نمونه های مشابه باید مسئولان و بازرسان آموزش و پرورش را بار دیگر به نظارت دقیق و اصولی زیرساختهای مدارس در سطح استان متمرکز نماید تا حوادثی مشابه مدرسه اسوه حسنه بار دیگر اتفاق نیافتد.