خبرگزاری-علم-و-فناوری-از-سیستان-و-بلوچستان

علم و فناوری گزارش می دهد

تجاری سازی تکنولوژی و تولید ثروت از علم در مجتمع فناوری و نوآوری دانشگاه سیستان و بلوچستان

دانشگاه سیستان و بلوچستان به عنوان یک دانشگاه کارآفرین در حوزه جنوب شرق کشور با تاسیس مجتمع فناوری و نوآوری با هدف توجه به شاخص‌ها و نماگرهای سطوح ملی و بین‌المللی، سیاست‌گذاری در زمینه آموزش و ترغیب دانشجویان جهت آشنایی با اصول ایجاد کسب و کارهای کارآفرینانه و قدم‌گذاری به عرصه‌های خطیر کارآفرینی و نوآوری و انجام پژوهش‌های کاربردی، توسعه‌ای و بنیادی قدمهای بزرگی برداشته است.

علم و فناوری گزارش می دهد

آیا آزمایش تسلیحات ضد ماهواره عامل آلودگی فضا و تهدید سفرهای فضایی است؟

در پی آزمایش موشکی هند در هفته گذشته به فضا، رئیس سازمان فضایی آمریکا آن را اقدامی وحشتناک دانست و اعلام کرد، حدود ده هزار قطعه منهدم شده در فضا وجود دارد.

علم و فناوری گزارش می دهد

رتبه ۱۵ ایران در تولید مقالات علمی در سال ۲۰۱۸

بررسی کشورهای پیشرفته‌ی اقتصادی نشان می‌دهد که پیشرفت علمی آن‌ها همبستگی شدیدی با پیشرفت اقتصادی آنها دارد. کشورهایی با درآمد بالا که نزدیک به ۱۶% از جمعیت دنیا را در اختیار دارند، نزدیک به ۸۰% از علم دنیا را تولید می‌کنند و کشورهای کم‌درآمد که نزدیک به ۱۸% جمعیت دنیا را در اختیار دارند، تنها ۰.۷% از کل علم دنیا را تولید می‌کنند. ولی مساله حائز اهمیت این است که آیا این مقالات علمی چقدر کاربردی هستند و تا چه حدی می تواند مشکلات جامعه را حل و فصل نماید؟

علم و فناوری گزارش می دهد

بحران مدیریت بحران در هدررفت آب به جای حفظ آن

ایران با اقلیمی خشک تا نیمه خشک علاوه بر کمی بارندگی، توزیع نامناسب مکانی و زمانی بارندگی با کم آبی‌ها و خشک‌سالی‌های متناوب رو به رو می‌باشد، به همین دلیل بجای اینکه از بارش باران خوشحال شویم، بدلیل ناکارآمدی مدیریتی، با توجه به هشدار کارشناسان در خصوص حوادث پیش بینی شده، بارندگی‌های این چند روز دردسر ساز شده است و باعث گردید که حجم بزرگی از آب را از دست دهیم و همچنین تلفات جانی و مالی هم داشته باشیم.

علم و فناوری گزارش می دهد

توسعه مهارت های تخصصی نیازمند بازار ۸۰ میلیونی

به سود رسیدن کسب و کارها دارای سختی‌های متعددی است و مردم حس می‌کنند اگر به دنبال ایجاد کسب و کار بروند، احتمال شکست و عدم موفقیت‌شان زیاد است. حمایت هایی هم که در کشور و به خصوص در استان ما طراحی می‌شود تخصصی و مناسب با نیاز واقعی کارآفرینان نیست.

علم و فناوری گزارش می دهد

آرزومندان روپوش سفید و بوی الکل رویای ثروت پزشکی واقعی یا غیرواقعی؟

جامعه پزشکی ایران غرق ثروت اندوزی تا جایی که به افراد بیمار به عنوان یک کالا و منبع درآمدنگاه می کنند، این دیدگاه مادی به رشته پزشکی باعث گردیده که پزشکان تعهداتی را که نسبت به بیماران دارند، فراموش کنند و حق سلامت مردم قربانی کسب ثروت پزشکان گردد. همین امر باعث شده مردم گرایش شدیدی به رشته های علوم پزشکی داشته باشند و همه جا صحبت از دستمزد بالا و درآمد سرشار پزشکان باشد.

علم و فناوری گزارش می دهد

مشاهیر و اسطوره های سیستان و بلوچستان

استان سیستان و بلوچستان دومین استان پهناور کشور در جنوب شرقی ایران، که تا کنون اسطوره ها، مشاهیر و دانشمندان بزرگی را در خود پرورانده است. این گزارش به معرفی تعدادی از این بزرگان می پردازد.

علم و فناوری گزارش می دهد

کمک به رونق تولید اولویت سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سیستان و بلوچستان

«مسئله‌ی جدّی کشور، مسئله‌ی «اقتصاد» است. کاهش ارزش پول ملّی، قدرت خرید مردم، مشکل کارخانه‌جات و کم‌کاری و احیاناً تعطیل بعضی از کارخانه‌جات. کلید این همه، عبارت است از «توسعه‌ی تولید ملّی». » مقام معظم رهبری

هشت دانشگاه ایرانی پیشتاز در رتبه بندی کیو اس انگلستان+جدول

رتبه بندی کیواس در سال ۲۰۱۹ میلادی دانشگاه های برتر دنیا را در قالب ۵ حیطه کلی علوم طبیعی؛ مهندسی و فناوری؛ علوم زیستی و پزشکی؛ علوم اجتماعی و هنر و علوم انسانی مورد رتبه بندی قرار داد که در این بین نام هشت دانشگاه ایرانی به چشم می خورد.

علم و فناوری گزارش می دهد

ممنوعیت پرواز بوئینگ ۷۳۷ مکس بر آسمان ایران / نقص خلبان اتوماتیک باعث سقوط هواپیما

در پی حوادث هواپیما بوئینگ ۷۳۷ مکس بسیاری از کشورها از جمله ایران، پرواز این هواپیما را بر فراز آسمان خود ممنوع کرد.