خبرگزاری-علم-و-فناوری-از-سیستان-و-بلوچستان

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می دهد

برگزاری نمایشگاه اشتغال و کارآفرینی در منطقه آزاد چابهار

چهارمین نمایشگاه اشتغال و کارآفرینی دانشگاه جامع علمی کاربردی سیستان و بلوچستان با محورهای بازارچه کارآفرینان و مولدان کسب و کار، رشته ها و مشاغل قابل احراز دانشگاه، کلینیک مشاوره و اشتغال و کارآفرینی، نمایشگاه مشاغل، نمایشگاه مشاغل خانگی و بومی، نمایشگاه عکس مشاغل و تولیدات مالتی مدیا در چابهار برگزار گردید.

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می دهد

فراخوان جذب اعضای هیات علمی ۹۷/ رشد ۱۱ برابری جذب نسبت به قبل انقلاب

تعداد اعضای هیات علمی در سال ۱۳۵۷ حدود ۷ هزار نفر بود که در حال حاضر در کلیه دستگاه‌های آموزشی کشور ۸۰ هزار عضو هیات علمی وجود دارد که نسبت به اول انقلاب اسلامی، بیش از ۱۱ برابر رشد را شاهد هستیم.

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می دهد

بالاترین میزان اشتغال مختص زنان روستایی در سیستان و بلوچستان

سیستان و بلوچستان با احیا نگه داشتن سنت های دیرین کسب و کار خود پتانسیل بالای اشتغال زایی برای بانوان دارد.

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می دهد

رتبه ایران در شاخصهای جهانی

ایران در حوزه انرژی، صنعت و معدن، تولیدات نانو، پرتاب ماهواره، سلولهای بنیادی بالاترین رتبه و در حوزه کسب و کار، ارزش پول و ... پایینترین رتبه را از شاخصهای جهانی کسب کرده است.

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می دهد

محصول ارزآور بلوچستان با کمترین سرمایه و ایجاد اشتغال

در عرصه نخل و خرما فرصتهای بی نظیر کارآفرینی با کمترین سرمایه بری و کار در منزل وجود دارند که با کمی تلاش سبب تولید ثروت می شود که می تواند ارز زیادی را وارد چرخه اقتصادی استان نماید.

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می دهد

عنصر حیاتی تدریس چیست؟

وقتی درس های رسمی مدارس و دانشگاه، عمدتاً به درد کار و زندگی نمی خورند، چرا به جایش از دانش جدید و کاربردی برای آموزش استفاده نمی شود؟ چرا باید در برخی رشته های تحصیلی، کتاب هایی تدریس شوند که در قرن گذشته میلادی و بعضاً ۵۰ سال قبل نوشته شده اند و هیچ نسبتی با علم روز ندارند؟! به همین دلیل است که اکثر لیسانس ها، "کارشناس" رشته ای که خوانده اند نیستند، فوق لیسانس ها"ارشد" محسوب نمی شوند و دکترها، مرزهای دانش را جابجا نمی کنند؛ همه آنها فقط "مدرک" دارند.

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می دهد

ایجاد اشتغال با طلای کثیف

حجم بالای زباله تولیدی در سیستان و بلوچستان به جای ایجاد فرصتی طلایی، به تهدیدی برای محیط زیست تبدیل شده است. در حالی که می توان از این تهدید برای محیط زیست به چشم یک فرصت نگاه کرد و همچنین در کمک به ایجاد اشتغال نیز گامی بلند برداشت.

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می دهد

۱۵۰ سالگی جدول مندلیف

سازمان ملل متحد سال ۲۰۱۹ را به مناسبت صدوپنجاهمین سالگرد تولد دیمیتری مندلیف، به‌نام سال جدول تناوبی نام‌گذاری کرد. این سازمان، عنوان کرده است که جدول تناوبی، نه تنها در علم شیمی، بلکه در فیزیک و زیست‌شناسی هم بزرگ‌ترین دستاوردها را ارائه داده است.

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می دهد

توقف فعالیت دانشگاه ها و مراکز آموزشی غیرانتفاعی

به گفته مدیرکل دفتر ارتباط با صنعت وزارت علوم: بخش زیادی از بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی مربوط به دانشگاه های کوچک و غیر انتفاعی هست که این دانشگاه ها در طرح رصد اشتغال فارغ التحصیلان وزارت علوم مشارکت نداشتند.

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می دهد

سوء مدیریت باعث خشکسالی های اخیر در منطقه سیستان

کشاورزي، دامپروري و صيادي پیشینه ساکنان سیستان بود که با خشکسالي هاي اخير و از بين رفتن دام ها، ماهيان و زمينها، باعث از دست دادن منبع درآمد خانواده ها شدو آن ها را به مهاجرت اجباری سوق داده است.