خبرگزاری-علم-و-فناوری-از-سیستان-و-بلوچستان

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می دهد

ربا به نام بانکداری اسلامی

بانک ها با گرفتن سود بالا و جرائم آنچنانی تمام تجارت و تولید را به ورطه نابودی کشاندند و هیچکس هم جلودارشان نیست. چرا مسئولین نسبت به ظلم بانکها ساکت نشسته اند و کوچکترین واکنشی نشان نمی دهند.

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می دهد

سرپرست جدید دانشگاه سیستان و بلوچستان کیست؟

دانشگاه سیستان و بلوچستان در مقاطع مختلف روزانه، شبانه جمعاً ۱۶۵رشته گرایش دارد که از این تعداد۵۰ رشته / گرایش در مقطع کارشناسی ارشد و ۱۹ رشته گرایش در مقطع دکتری است.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی سیستان و بلوچستان

نقش آموزش رشته های مهارتی در آموزش و پرورش و دانشگاه ها در ایجاد اشتغال پایدار و کاهش بیکاری

بخش قابل توجهی از دانش آموزان ناخواسته و تحت تاثیر تبلیغات موسسات کنکور در دوره متوسطه دوم به رشته علوم تجربی هدایت می شوند، درحالیکه میزان اشتغال پذیری فارغ التحصیلان دوره های مهارتی چندین برابر بیشتر از دوره های نظری است. جایگاه و سهم آموزش های مهارتی در آموزش و پرورش و آموزش عالی در سطح کلان و استان باید مورد توجه بیشتری قرار بگیرد.

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می دهد

گزینه احتمالی وزارت صنعت، معدن و‌تجارت برای اجرای طرح “تاپ” در استان سیستان و‌ بلوچستان

تاپ طرح توانمند سازی تولید و توسعه اشتغال پایدار که بخش عرضه و تقاضا را به یکدیگر پیوند می دهد و از ابتدای سال ۹۸ اجرایی خواهد شد و احتمالاً پژوهشکده علوم باستان شناسی دانشگاه سیستان و بلوچستان گزینه احتمالی وزارت صنعت، معدن و‌تجارت برای اجرای طرح “تاپ” (طرح توانمند سازی و توسعه اشتغال پایدار) در استان سیستان و‌ بلوچستان خواهد بود.

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می دهد

تشخیص زودهنگام ضربه مغزی

بازیکنان لیگ برتر فوتبال انگلستان قرار است در تحقیق جدیدی برای کاهش آثار جراحت‌های سر شرکت کنند. در این تحقیق، پزشکان تیم‌ها از بازیکنانی که در طول بازی، سرشان آسیب می بیند، نمونه بزاق و ادرار می گیرند و آنها را برای بررسی، به دانشگاه بیرمنگام می‌فرستند. محققان امیدوارند این تحقیق بتواند به درمان جراحت های مغزی کمک بزرگی کند.

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می دهد

سیستان و بلوچستان دارای حداقل زیرساختها در حوزه درمان/آیا بیمارستان‌های هوشمند در راه است؟

بیمارستان هوشمند یکی از مدرن ترین دستاوردهای فناوری می باشد که گام مهمی برای رسیدن به بهترین روش های درمانی است، حال با توجه به اینکه بیمارستانهای سیستان و بلوچستان از حداقل امکانات و زیرساختها بهره مند نیستند آیا رسیدن به بیمارستانهای هوشمند برای مردم این استان آرزوی دست نیافتنی خواهد بود.

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می دهد

کارآفرینی و کسب درآمد در رشته کشاورزی

آمار بیکاری فارغ‌التحصیلان رشته کشاورزی از نیاز بازار کار بیشتر است از سوی دیگر مهارت‌های لازم برای ورود به بازار کار را ندارند. اغلب واحدهای درسی که دانشجویان می‌گذرانند، تئوری است و واحدهای عملی قادر نیست که آن‌ها را با واقعیت‌ دنیای کشاورزی آشنا و توانمند کند. مکانیزم‌های لازم هم برای دوره‌های کارآموزی وجود ندارد تا دانشجویان این واحد درسی را در واحدهای تولیدی بگذرانند.

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می دهد

افتتاح مرکز نوآوری سوزن دوزی در ایرانشهر

مرکز نوآوری سوزن دوزی در شهر ملی سوزن دوزی ایرانشهر توسط مرکز علمی کاربردی اندیشه نو شروع به کار کرد.

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می دهد

کودکان بازمانده از تحصیل معضلی برای امینت کشور

عمده بازماندگان از تحصیل در سیستان و بلوچستان دختران هستند که به دلیل ازدواج زودرس و مسائل فرهنگی اجازه ادامه تحصیل به آن‌ها داده نمی‌شود، از طرفی معضل بازماندگان از تحصیل در سیستان و بلوچستان امنیت کشور هم را هدف قرار می‌دهد.

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می دهد

تاثیر آموزش کارآفرینی به دانشجویان مهندسی

از نظر اساتید و دانشجویان؛ برای کار آفرینی، امکانات، مشاور یا راهنما در دانشگاه خیلی کم است و بین دانشگاه و مراکز شغلی و کارآفرینی ارتباط خیلی کمی وجود دارد. کم بودن درس هایی مرتبط با کارآفرینی، شیوه نامناسب اساتید در تدریس دروس، انطباق کم رشته با مشاغل موجود و آشنایی کم دانشجویان از جمله عوامل اثرگذار در کارآفرینی رشته هاست. در حالی که اضافه شدن درس کارآفرینی و سرفصل کارآفرینی به سایر دروس در حد خیلی زیاد مورد تاکید دانشگاه های ممتاز جهان قرار گرفته است.