خبرگزاری-علم-و-فناوری-از-سیستان-و-بلوچستان

نوآوری در بازیافت؛

تولید محصولاتی کاربردی با استفاده از لاستیکهای فرسوده!

تهیه پودر لاستیک از چندین میلیون لاستیک فرسوده در استان سیستان و بلوچستان و کاربرد آن در آسفالتها، کف پوش، سیمان تیپ بندی و... ضمن ایجاد اشتغال به محیط زیست نیز کمک می کند.

مجتمع فن آوری و نوآوری دانشگاه سیستان و بلوچستان برگزار کرد

کارگاه عملی ارزیابی ایده و ثبت اختراع تا تجاری سازی

با توجه به اینکه ثبت اختراع امروزه به تنهایی در کشور ما دارای هیچ امتیاز و مزایایی نیست بلکه تندیسها و جوایز بیشمار جشنواره ها می تواند افراد را از مسیر اصلی خود در جهت تجاری سازی و کسب درآمد از آن ایده گمراه کند و در نهایت شاید فرد چندین سال از عمر خود را صرف این راه بی حاصل نماید، لذا مجتمع فنآوری و نوآوری دانشگاه سیستان و بلوچستان با استفاده از افراد صاحب فکر و تخصص در خصوص این مورد شروع به آموزش دوره های کاربردی نموده است.

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می دهد

طراحی و ساخت متحرک ساز پرده توسط بانوی مبتکر سیستانی

متحرک ساز پرده با ثبت اختراع توسط بانوی سیستانی با هدف سهولت دسترسی جهت تعویض پرده و متحرک سازی میل پرده و استندها به کار می رود.

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می دهد

برگزاری جشنواره رویش استعدادها و ایده های خلاق در ایرانشهر+ تصویر

جشنواره رویش استعدادها و ایده های خلاق توسط مرکز علمی کاربردی اندیشه نو ایرانشهر با هدف ترویج گفتمان ایده پردازی و خلاقیت در این شهر برگزار گردید.

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می دهد

برتری دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی سیستان و بلوچستان در جشنواره حرکت

مراسم پایانی ششمین جشنواره درون دانشگاهی حرکت دانشگاه جامع علمی کاربردی درهتل پارس مشهد برگزار شد و در این مراسم سه طرح از دانشجویان استان جزء برترین های این جشنواره قرار گرفتند.

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می دهد

دومین رویداد شتاب دانش آموزی سیستان و بلوچستان

دومین رویداد شتاب دانش آموزی سیستان و بلوچستان با همکاری سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان، دانشگاه جامع علمی کاربردی، آموزش و پرورش، مدرسه کسب و کار دانشگاه سیستان و بلوچستان و بسیج دانش آموزی از ابتدای مهرماه کلید خورد و اختتامیه آن در بهمن ماه برگزار خواهد شد.

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می دهد

برگزاری همایش جهادگران علم و فناوری در سیستان و بلوچستان

همایش جهادگران علم و فناوری توسط سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان در راستای حمایت از اقشار مختلف بسیج از جمله اساتید، جامعه پزشکی، مهندسان، فرهنگیان، دانشجویان و دانش‌آموزان در زاهدان برگزار گردید.

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می دهد

چگونه نقشه ذهنی ترسیم کنیم

نقشه ذهنی، ذهن شما را طبقه بندی می نماید تا در زمان مناسب از اطلاعات ساختار بندی شده مورد نیازتان استفاده نمایید. زمانی که ذهن شما اطلاعات آزاد طبقه بندی نشده در خودش دارد، به شدت از خلاقیت دوری می کند، لذا در این مطلب می آموزید که چگونه نقشه ذهنی برای خود ترسیم نمایید.

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می دهد

چگونه مشتری جذب کنیم

با توجه به شرایط اقتصادی کنونی، کمبود مشتری یکی از بزرگترین مشکلات کسب و کارهای سنتی و مدرن امروز است که با کمی آگاهی و مطالعه شاید بتوان این معضل را حل نمود.

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می دهد

اشتغالزایی بیش از ده هزار نفر با راه اندازی خط تولید شمش آهن و فولادی

با توجه به اینکه تولید شمش فولاد جزء صنایع مادر است باعث فعال شدن صنایع بالادستی مانند معادن آهن و صنایع زیردستی مانند مصنوعات فولادی می گردد و از همه مهمتر باعث اشتغالزایی بیش از ۱۰ هزارنفر بصورت مستقیم و غیرمستقیم می گردد.